Хламидия-как се мори тази гадина?

  • 209 611
  • 1 129
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Здравейте, момичета,
въпросът, който ме вълнува е следният:след година и половина неуспешни опити за забременяване си направих изследване за хламидия(ваг.секрет). Оказа се положителен. С мъжа ми 2 седмици пихме Дотур(2х1); след още две-ново изследване, което се оказа пак "+" Sad. Четох много из форума, разбрах,че от първия курс няма голяма вероятност да се излекува; а също така и че Сумамед-а е много по-ефикасен от Дотур-а и се пие само 2 дни.
Та въпросът ми към вас е: след колко време може да се започне ново лечение; и защо изобщо тези доктори изписват антибиотици,които има голама вероятност да не излекуват въпросната гадинка. Един месец дали е достатъчен, или не е необходимо толкова време?
Ще съм много благодарна на всеки ,който ми даде някъкъв съвет.

# 1
  • Мнения: 4 324
Ние лекувахме и излекувахме хламидията именно с Дотур. Дозата беше същата 2х1.
Аз мисля че контролното изследване сте го направили твърде рано. Някъде четох че са необходими поне 6 седмици. Аз отидох след два месеца (че и повече) и резултата беше отрицателен Simple Smile

Не знам след колко време може да се започне ново лечение, въобще необходимо ли е да се изчаква?

# 2
  • Мнения: 820
Аз съм се лекувала със Сумамед и след 3 месеца контролата пак беше положителна, след това взимах Азатрил (двата антибиотика имат едно и също активно вещество). След втория прием тестовете ми са вече отрицателни (ама параноя ме гони и правя тестове поне веднъж годишно). А, какво казва лекаря ти по въпроса?

# 3
  • Мнения: 2 261
На нас съшо ни откриха и ни изписаха някакво ново лекарство АЗИТРОКС.
Някой може ли да ми каже след колко време най рано да повторя изследването?При нас хламидията е от тип igG и стоиности при мъжа ми 1:36,а при мен 1:16. Докторката каза че  е минала и не е страшно,но мен нещо ме човърка?Вие на какво мнение сте?

# 4
  • Мнения: 4 451
С АБ. Лекар ще ти ги предпише.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 1 094
По-принцип IgG наистина е показател за стара инфекция, затова обикновено се пуска и IgA или IgM заедно с IgG. Контролното изследване се прави след месец най-рано.

# 6
  • София
  • Мнения: 509
Аз искам да попитам някой знае ли това IgA какво показва? За IgM знам, че ако е завишено е показател за инфекция в момента, ама за другото ..  newsm78

P.S. Питам, защото си чакам моите изследвания днес на IgG и IgA  Praynig

# 7
  • Varna
  • Мнения: 1 094
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - протичаща прясна инфекция
IgG - антитела за стара инфекция (отминала)

# 8
  • София
  • Мнения: 509
Благодаря ти peta,

Ще се побаркам от притеснение докато си чакам резултатите (има още 3 часа). Ако IgA е високо това означава ли, че инфекцията трябва да има някакви симптоми вече?

Извинявам се за въпросите ама съм много притеснена   Cry

P.S. Нямам оплаквания направих си профилактични защото планирам бебче
 

# 9
  • Мнения: 820
Лошото на хламидията е, че много често протича без симптоми, особено при жената. Не разчитай на симптоми за да разбереш дали имаш хламидия.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Лекарят още не съм го посетила-другата седмица чак ще има свободен час.
А през тези два-три месеца как решавате проблема със секса?(с презерватив ли) или това не пречи?

# 11
  • Мнения: 3 154
Задължително с презерватив!

# 12
  • Мнения: 884
Здравей! Нас ни лекуваха с Аатрил. Аз го вземах направо на ударни дози, по предписание 25 дни, съппругът ми по-кратко и в по-малко количество. Повторния преглед ни беше назначен след 3 месеца, а през това време презервативът е задължителен, заради опасността от реинфекция- просто двата организма/ моя и на съпруга ми/ няма как да реагират еднакво на антибиотика, и този, който е по-силен , ще се отърве по-лесно от гадинките, и другият може отново да го "ощастливи".

# 13
  • София
  • Мнения: 509
Момичета на мъжете Ви какви изследвания им правиха за да видят дали и те имат хламидии или направо им изписаха антибиотици?

# 14
  • Мнения: 405
МДааа, аз нямах симптоми, а гаджето с което бях тогава си беше направил изследване и така разбрахме. Мисля, 4е и ние пихме Дотур, оправихме се след 1 тур  Mr. Green  Не се притеснявай, всичко ще бъде ок!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт