Докога да добавям захар във водата, на 4м. е?

  • 554
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 040
Момичета, докога да добявам захар във водичката за пиене? От както почнахме пюретата доста си пийва (около 100мл на ден ), за мен е много, защото до сега и 20 мл не изпиваше за деня. Ще ми се да не й давам захар, но незнам дали може вече да не й слагам. Днес като й правих сложих 1/2 лъж. само и невидях да забеляза нещо различно.
Вие как процедирате?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 482
аз захар никога не съм слагала. съвсем в началото използвах чайовете на ХИП, но един ден нямах и реших да пробвам дали ще мине без подсладител и на беба не й направи впечатление, и оттогава без захар!

# 2
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз спрях захарта, веднага щом мина жълтеницата. От веднъж. Пробвай така. Ако не иска да пие водичка така, пробвай да я намаляш постепенно.

# 3
  • Мнения: 7 106
И аз никога не съм слагала захар във водата, дори и сега като и правя чай, пак чист го пие.
Спирай вече тази захар.Ако не стане номера да я махнеш изведнъж, то всеки ден намалявай по малко количеството, докато стигнете до вода натюр Simple Smile .

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 694
Аз я спрях като го отказах от нощното. Спрях я от раз захарта. Пиеше по 200 гр. Откакто давам сок не иска вода. Пие сигурно 20-30 гр. ако е жаден и си е изпил дажбата от сок. Ама аз не го  насилвам.  Достатъчно вода пие с млякото и си наваксва явно - това обясни педито.

# 5
  • Мнения: 3 200
Махнах захарта от водата, щом ни мина жълтеницата

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
Не съм наясно с жълтеницата - защо тогава слагат захар и не искам да коментирам, но и вие отдавна сте минали тази възраст.
След излизане от родилния дом никога и на двете си деца не съм подслаждала водата. Друг е въпросът, че малката сега не пие, но от време на време преварявам, за да й предложа  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 663
Слага се заради жълтеницата, направо спирай да я слагаш вече Simple Smile
Аз я махнах като стана на един месец

# 8
  • Мнения: 1 567
и аз така никога не съм слагала захар. И сега не слагам. Предлагам водичка, ако иска си пийва, ако не, не.
Ми то като се замислиш, мойта госпойца хапва 4 пъти по 210 мл мляко. Ми това прави 840 мл вода за 24 часа. Предостатъчно количество. Аз не знам дали пия толкова вода.  newsm12

Не е много. По принцип водата започва да се дава, когато бебето се захрани и едното ядене е пюре или каша....

Абе, намали постепенно захарта...


# 9
  • Мнения: 5 713
Цитат на: evpraksia
Махнах захарта от водата, щом ни мина жълтеницата

И аз така. А и тук четох,че май май слагането на захар във водата само в БГ се практикува.

# 10
  • Мнения: 3 927
По-добре махай вече захарта.
И аз никога не съм слагала. Заради жълтеницата беба пи глюкоза известно време и после от раз минахме на вода....

п.с. boo ни помоли да си озаглавяваме темите ясно..... #Crazy

# 11
  • Мнения: 2 040
Благодаря ви момичета.
Снощи като й правих не сложих, вярно че беше само няколко глътки след последното хранене, но не и направи впечатление че няма. Дръпна си както и досега!
Край на захарта вече!

Общи условия

Активация на акаунт