възможно ли е тютюнопушенето и възрастта да са проблем...

  • 1 493
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
здравейте момичета!Благодаря ви много да бързите отговори. Мисля си, че проблемът може да не е гинекологичен, милото пуши над кутия цигари на ден и е на 40.Тези фактори според вас могат ли да окажат влияние при бебеправенето.Аз също не съм много млада, на 29 съм.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 712
Що не го пратиш на спермограма твойто милото? (ако се съгласи, де, че са малко особени тия мъже...). И без това ако ще търсите причина по лекари оттам трябва да започнете...  bouquet

# 2
  • Мнения: 560
Чеки ся малко-на години ли ще се обиждаме.Моята половинка е на 33 и сущо пуши по кутия на ден,а аз съм на 32 /вече/ и също пушех по кутия на ден.И ето-стана работата-след 4 месеца опити без много зор. newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 3 524
Като заклет пушач (макар и леко отиващ към бившите) искам да кажа че както всички знаем цигарките не са с витамини и едва ли може да се каже със 100% че не са проблем Naughty Има обаче вероятност да не са единствения, поради което мисля че е добре, ако се опитвате от дълго време (по мое мнение дълго следва да бъде поне една година, нека ако има някой който мисли че е повече да си каже мнението) да направите изследвания, които да установят каква е причината.
Гита, аз съм на 28 години и факт е че това не е невръстна "агнешка" възраст за дете, но наистина не мисля че е проблем възрастта. Имам позната която наскоро роди прекрасно бебенце на около 40 години (първо детенце), а аз самата съм второ дете и съм родена когато моята майка е била на 37 години.
 Peace

# 4
  • Мнения: 820
Пушенето влошава качеството на сперматозоидите, особено за мъже които имат проблеми е задължително да спрат да пушат. Ако пробвате от около година без резултат хващай милото да си направи спермограма (задължително в клиника по стерилитет). Конкретно по въпроса ето една тема от Зачатие за цигарите

# 5
  • София
  • Мнения: 959
А според вас проблем ли е ако жената пуши. Дали това влияе на бебеправенето

# 6
# 7
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Наскоро прочетох някъде, че тютюнопушенето намалява с 50% шанса за успешно забременяване и аз уж се постреснах и реших да ги откажа, но нейсе... неможах Whistling
Имам приятелка, която пуши като комин, а всяка година почти е бременна, така че явно си е Божа работа всичко Thinking

# 8
  • Мнения: 820
Има много жени, които пушат и забременяват, но когато има проблем със забременяването пушенето и пиенето на алкохол са абсолютно противопоказни. Всеки решава за себе си, но хубаво е да правиш информиран избор.

# 9
  • Мнения: 451
За възрастта незнам, но относно цигарите- аз пуша по повече от кутия на ден, но съм забременявала три пъти.Мъжът ми също пуши, имаше проблем с подвижността на сперматозоидите заради зобене и пи лекарства и всичко се оправи.Продължаваме да си пушим, макар че гледам пушенето се заклеймява като смъртен грях. Не споря за вредите от нето принципно. Wink

# 10
  • Мнения: 820
 GrinningБившите пушачи стават най-върлите противници на пушенето. Никаква милост към комините.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Прати мъжа си на изследвания, помоли го да намали цигарите и не се притеснявай ( знам, че звучи много изтъркано, ноооо..), УСПЕХ!

# 12
  • Мнения: 364
Чеки ся малко-на години ли ще се обиждаме.Моята половинка е на 33 и сущо пуши по кутия на ден,а аз съм на 32 /вече/ и също пушех по кутия на ден.И ето-стана работата-след 4 месеца опити без много зор. newsm10


Ехееее, теб как съм те пропуснала?!?!?!?!?! Тъй то, като не чета подред!
Честито, честито, честито!!!   bouquet  bouquet  bouquet

Безпроблемно бременеене и сладко бебче на финала ти пожелавам! Praynig

# 13
Може и да е случайно, но аз първия път забременях точно като спряхме двамата кафето. Накарах него, защото има проблеми със стомаха, а аз с корема...

# 14
  • Мнения: 163
Здравей Гита!
Точно днес взехме резултатите от спермограмата. Разпитах биоложката как се отразяват цигарите (съкровището пуши адски много) и тя обясни, че цигарите повлияват най-вече броя. Т.е. ако другите показатели са много добре и по-малкия брой ще свърши работа. Затова има толкова много дами, които казват "мъж ми пуши много пък има Х деца). Ако обаче има някакви други проблеми и проблемчета, намаления брой може да повлияе доста - има значение, например, ако нормокинетични са 50%, дали тези проценти са от 20 млн. или от 100 млн. - сметни си в единия случай колко подвижни има и в другия и кога е по-вероятно да стане работата.
Възрастта е "нелечима" и дори да повлиява не зависи от нас да я променим, но поне цигарите се намаляват (дори не се иска да се спират съвсем)!

Общи условия

Активация на акаунт