въпрос относно лутеалната фаза - Б *

  • 12 820
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Здравейте!Не съм много добре запозната, но тази фаза е периода от овулация до деня на очакваната менструация.Имам следният въпрос.В календара на зачатие се въвежда дължина на лутеалната фаза.Цикълът ми е 24 дни, следва ли от това, че овулацията ми е около 12 ден на М и 12 дни ли е продължителността на лутеалната фаза.Благодаря предварително за отговорите.

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 10:17 от Хера

# 1
  • Мнения: 820
Може овулацията ти да е около 10 ден и ЛФ да си е 14 дни, няма как да знаеш докато не си засечеш овулацията няколко поредни месеца. За сега просто дай стандартните стойности, а по-късно можеш да ги корегираш.

# 2
nishto takova ne sledva.Lutealnata faza se opredelia s kryven test .Ovulaciata na vidiozon

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
nishto takova ne sledva.Lutealnata faza se opredelia s kryven test .Ovulaciata na vidiozon
Пиши на кирилица!
Би ли обяснила как точно се определя ЛФ с кръвен тест newsm78 Благодаря!

# 4
  • Мнения: 225
И аз щях да питам как става това с кръвния тест

# 5
  • Мнения: 820
Нещо се е объркала жената за кръвния тест. Всички знаем, че началото на лутеалната фаза започва с овулацията и че ову-то се засича най-добре на ултразвук, но този метод не може да се ползва всеки месец, доста скъпичко ще излезе.

# 6
  • Мнения: 2 640
ами как се засича ЛФ?

Имаше нещо че трябва да е по-дълга от 10 дни май. Моля поправете ме ако греша.

# 7
  • Мнения: 588
ами как се засича ЛФ?

Имаше нещо че трябва да е по-дълга от 10 дни май. Моля поправете ме ако греша.

С много мерене на БТ, след две години мерене на БТ, вече знам, че ЛФ ми е между 11 и 14 дни. Желателно е ЛФ да е повече от 10 дни, за да е по-успешно имплатирането.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Да допълня Вики - и с тестовете за овулация, и с фоликуметрия - изобщо с всички средства за определяне на овулация и броиш дните от първия ден след нея до М. Късата ЛФ води до невъзможност за имплантация.

# 9
  • Мнения: 2 640
Да допълня Вики - и с тестовете за овулация, и с фоликуметрия - изобщо с всички средства за определяне на овулация и броиш дните от първия ден след нея до М. Късата ЛФ води до невъзможност за имплантация.

Как така невъзможност?

Ако на някой все пак ЛФ му е 10 или по малко дни? Тогава? Не може ли някак си да се удължи тази ЛФ?

Къде мога да прочета по-вече за ЛФ?

# 10
  • Мнения: 9 063
Ако е по-къса се търси консултация със специалист, обикновенно се предписват прогестеронови препарати с цел удебеляване на лигавицата на матката и съответно успешното имплантиране. Когато ЛФ е къса, значи че има прогестеронов недостиг. Затова се набавя по изкуствен път.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Нивеа, Стеф го я обяснила добре Peace Невъзможността за имплантация е ако не се предприеме нищо по въпроса с нормализиране на дължината на ЛФ.

# 12
  • Мнения: 2 640
Сега разбрах. Благодаря Стеф и Злати.

# 13
  • Мнения: 4 298
Да допълня Вики - и с тестовете за овулация, и с фоликуметрия - изобщо с всички средства за определяне на овулация и броиш дните от първия ден след нея до М. Късата ЛФ води до невъзможност за имплантация.

Как така невъзможност?

Ако на някой все пак ЛФ му е 10 или по малко дни? Тогава? Не може ли някак си да се удължи тази ЛФ?

Къде мога да прочета по-вече за ЛФ?


Има една тема, закована горе с големи букви "БИБЛИОТЕКА" . Четете!

# 14
  • Мнения: 712
Добре де, едно не ми е ясно... Да кажем, установи се по-къса ЛФ, 9 дни примерно. Какво следва? Всеки цикъл ли се вземат прогестеронови препарати (като лечение) за някакъв период, или само при вероятна бременност? Т.е, приемането на такива препарати за някакъв срок влияе върху естественото производство на прогестерон и удължават лутеалната фаза, или само подпомагат развитието на вероятна бременност в конкретния момент?
Не знам дали се изразих ясно. Питам дали ЛФ може да се удължи веднъж завинаги, или корекцията е само временна.

Общи условия

Активация на акаунт