споделете за страха при децата

  • 541
  • 6
  •   1
Отговори
Големия ми син на 10 години изпитва непрекъснат страх да стои сам в къщи. Не знам как да му помогна.

# 1
  • Мнения: 819
Темата май е за "Нашите деца" ?  Peace

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като не го оставяш сам на този етап. Изчакай още някоя година, иначе рискуваш да задълбочиш проблема.

# 3
  • Мнения: 251
Като не го оставяш сам на този етап. Изчакай още някоя година, иначе рискуваш да задълбочиш проблема.


И аз така мисля! А може и да има някаква определена причина, говори с него. Успех  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, че то това вероятно е нормално, след като влезе в сила закон, според който е наказуемо да се оставят сами деца до 14/ако не се лъжа/-годишна възраст.

Не зная защо ТОЙ се страхува, но определено зная защо АЗ бих се страхувала да оставя НЕГО сам вкъщи на тази възраст.Щом Аз се страхувам, значи е логично и Той да се страхува, не мислиш ли?

# 5
  • Мнения: 819
Преди месец се наложи да ме оперират и Ани бе далеч от мен,а я кърмех и не се беше отделяла ,откакто се е родила.Сега,след като всичко мина и се прибрах вкъщи,като види ,че отивам някъде,изпада в истерия и плаче да я гушкам.Страхува се да не я оставя отново,даже се боя да не се е травмирало детето.Страхува се и от тъмното.

# 6
Можеби не съм се изразила правилно, но той остава сам около час и половина докато се прибера от работа. Всепак  вече е четвърти клас и може сам  да се справя. Имам познати чийто голямо дете на същата възраст се грижи за брат си и оставят за малко сами когато родителите им излизат.

Общи условия

Активация на акаунт