Въпрос относно спермограма

  • 1 264
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте !

Направих си спермограма в лаборатория "Бодимед" в София , ул Позитано.
получих резултатите , но там жената на регистратурата не ми обясни дали са добре или зле нещата , нито пък съм ходил на лекар преди това ... така ,че ако тук има някой компетентен бих му бил благодарен да ме светне как са нещата .

Картината е следната :

Обем: 3 мл.
Време на втечняване : 40 мин.
Вискозитет : нормален
Брой сперматозоиди : 61 милиона
pH : 8
Подвижност : 60% добре подвижни, 20% слабо подвижни, 20% неподвижни
морфология : нормална 40% отклонения от нормата 60% .
нативен препарат : 10-12 мл ...

това е което пише на листа ...

Чакам коментари и ви благодаря предварително за тях Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 950
Ако изобщо може да се вярва на Бодимед, резултатите изглеждат прилични. Не са супер, но са в референтните стойности. Всъщност като се загледам, това 60 млн за цялото количество ли е или в 1 мл???? Ако е в 1 мл. е добре, ако е цялото, си на долна граница.

Направи спермограмата в клиника по стерилитет.

Късмет  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 302
Изглежда добре, стига да е достоверна.
Успех!

# 3
  • Мнения: 2
61 милиона е в 1 мл. , не в цялото количество ... Благодаря за коментарите   bouquet

По принцип от 2-3 месеца се опитваме да си направим бебе и нещо не се получава. Както разбрах до 1 година не е фатално като срок за постигане , но за всеки случай реших да си направя една спермограма за да съм по спокоен ... както разбирам обаче "Bodimed" не са много за разчитане , така ли е ?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 272
В клиниките по стерилитет се правят най-точните и достоверни спермограми. Но както ти казваш - 2-3 мес. не са много време. Изчакайте да минат поне 6 мес. и ако дотогава не стане - направете спермограма в такава клиника. Желая успех и да не се наложи да правите никакви изследвания! Peace

# 5
  • Мнения: 4 302
Браво! Поздравления, един деен мъж!
Не се притеснявай излишно, засега всичко изглежда ок.

Общи условия

Активация на акаунт