А прощапулника как?

  • 1 365
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Мили мами, моите сладури са на път да проходят smile3539 smile3539, но единият се ориентира по-бързо от другия. Та се питам да чакам ли и другия да проходи, за да направя прощапулника заедно, или да направя два? Ами ако Мишо проходи 2-3 месеца след Павката? newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 037
При нас бяха два с разлика около 2 седмици между тях.Прост Влади не беше съвсем стабилен в началото и реших да го изчакам.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 110
Аз направих два прощъпулника. Моите проходиха с месец разлика, но при всички случаи бих процедирала така, все пак те са си отделни личности.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 013
И ние направихме два отделни прощъпулника - имаше близо 3 месеца разлика.

# 4
  • Мнения: 4 965
Проходиха с 1 месц разлика.
Не сме правили прощъпулник /не остана време/, но не бих направила на двете едновремнно - все пак са различни хора.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 552
Правих 2 прощапулника.Моите проходиха с 2 седмици разлика.

# 6
  • Мнения: 5 278
А бихте ли ми обяснили в какво се състой прощъпулника? Ние сме още малки и все пак искам да знам.Може да ви се струва странно,но освен по филмите не съм виждала как се прави и ми е интересно същото ли е и при вас.

# 7
  • Мнения: 649
Значи, прави се содена или друга питка. На креват или някое по-ниско място се нареждат предмети, свързани с т.нар. бъдеща професия на бебока-каквото избере, такова ще стане. Питката се търкаля на пода, към тези предмети, за да я гони детето.
По принцип, на самия празник се канят малки деца(проходили). Казва се, че когато си тръгват от празника, децата трябва да тичат, без да се обръщат и без да падат, за да не бъде спънато детето и да му е успешен живота толкова, колкото бързо са тичали малките деца.
Това е, което аз знам, ако някой знае нещо друго, да сподели. Grinning

# 8
  • Мнения: 7 640
Ние направихме прощапулника заедно, но с отделни питки.
Съгласна съм с деси, но други деца не канихме, събрахме се млади хора- просто така се получи.

Общи условия

Активация на акаунт