ХИДРОСАЛПИНГС

  • 14 950
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Мили момичета, обръщам се към тези от Вас които имат или са имали подобен проблем- а именно  ХИДРОСАЛПИНГС т.е.течност в тръбата / представям си нещо като хидро джоб /. Изчетох целия форум до 2004г.  назад и открих че тази тема е била обсъждана само веднъж и то доста от давна. Откровено да Ви кажа направо ме ВТРЕСЕ от това, което прочетох! Толкова ли са отчайващи нещата? Ако може някои да ми даде малко кураж...

Освен това искам да Ви питам знаете ли от какво се образува тази течност?
Има ли евентуална връзка с направена преди време хидротубация?
Искам да уточня, че на цветната снимка, която ми правиха преди хидротубацията тази тръба, в която ми е хидросалпингса ми беше проходима, а другата беше тясна и нагъната и заради това лекарката ми препоръча хидротубация!
Не знам какво да кажа, но ми тъжно ... много..

# 1
  • Мнения: 2 259
Точно поради тази причина не мога да си имам бебе и предния месец ме оперираха и ги ликвидираха.Сега се надявам инвитрото да е моя шанс.Казват че като нямаш тръби шансът за успех при арт метода е по голям.Нека обаче и други се включат.Пожелавам ти успех и не се отчайвай.Винаги има и друг начин,поне това съм научила от момичетата тук във фофума и съм им страшно благодарна за това. ОБИЧАМ ГИ!

# 2
  • Мнения: 4 324
Сунар не съм много запозната с темата, но за това пък ще следя.

Евентуално ако до няколко месеца не стане и на мен ми предстои цветна снимка.

Дали наистина цветната снимка може да причини хидросалпингс?

# 3
  • Мнения: 21
Сунар,

как установиха че имаш хидросалпингс? само с хидритубация ли? Останала съм с впечатлението че това няма как да се види на ултразвук и при условие че в тръбата се вкарва допълнително течност....

# 4
  • Мнения: 2 259
До колкото ми известно хидросалпигса се доказва с лапаро.И според мен на цветна снимка не може да се разбере ,че имаш такъв проблем.

# 5
  • Мнения: 334
Valikir, Veriti, eeeE, Благодаря Ви че се включвате по темата!
Значи: преди около два месеца лекарката, която ме лекува ме гледа на ехограф - влагалищен и имаше такова съмнение, бях предвидена за лапароскопия, но се отложи временно заради операция по спешност на апандисит.
След операцията друга лекарка ме гледа и тя също ми видя течност в тръбата...,после отидох при мойта и тя ми каза че има съмнение за хидросалпинкс, но трябва да изчакам да се възстановя от едната операция, за да направя лапарото... Горе долу това е засега, но все пак си мисля че щом и двете го видяха е много вероятно да е истина..

# 6
  • Мнения: 9
Здравей Сунар! Ще споделя и моите мъки след направената лапаротомия и диагноза хидросалпингс! При цветната снимка се констатират евентуални запушвания на тръбите (ако е така-снимката е доста болезнена). С лапароскопия, респективно лапаротомията се констатират сраствания и нагъвания, прищипвания и т.н. Ако има такива и те са малки и/или в началото на тръбата има възможност да се направи микропластика. След нея е добре да се направят няколко хидротубации, които не болят толкова, за да доосигурят проходимостта на тръбата и да не й позволят да се запуши отново. Лошото е, че след това почти никой не проверява инфекцията причинила хидросалпингса дали е овладяна и имаш само няколко месеца за опит за забременяване по нормален начин преди тръбите да се запушат пак - както стана при мен. По принцип за жени с такава диагноза процента ин-витро успеваемост е по-висок - но при мен от 3 опита не се получи. Лекуващият ми лекар предложи да ми отстрани тръбите за да повиши с 5% възможността ми за успех при 4-тия опит и сега се чудя какво да правя!? Дано съм ти била полезна. Ако още нещо ти трябва - питай. Peace

# 7
  • Мнения: 334
aja_q Благодаря ти за споделената информация! Засега трябва да изчакам и следващия цикъл и тогава ще планират лапароскопия! Това е засега, ще пиша като има нещо ново!

# 8
  • София
  • Мнения: 313
Здравейте,
Хидросалпингсът категорично не може да се докаже само с УЗИ, понеже изглежда почти като фоликул. Цветната снимка е сравнително надежден метод за доказване, но зависи колко е голям хидросалпингсът. Моят например е огромен и сака се вижда прекрасно на снимката  Sad  Относно болката при цветната снимка - въпреки, че и двете ми тръби не пропуснаха, не ме е боляло изобщо (без упойка), така че това е индивидуално.
По принцип се счита, че опитите за инвитро при наличието на хидросалпингс са обречени и забременелите по някакъв начин при наличието на хидро се слагат в графата "чудеса" (течността от хидросалпингса е силно токсична за ембриона, както сигурно знаете).
Понякога лекарите предлагат решение - да се изтегли течността от тръбата с пункция преди да се пристъпи към инвитро процедура, но шанса отнова да се образува сак е огромен. Клампирането на тръбата е по-надежден вариант, но и там съществува риск клампата да пропусне. За съжаление най-сигурният начин справяне с проблема е срязването на тръбите. За всяка жена е трудно да се реши на такава стъпка, но както се казва "Целта оправдава средствата". Още повече, че ако хидросалпингса е едностранен, а другата тръба е ОК прекрасно може да се забременее и по естествен начин.
За съжаление при мен не  е така. В началото на април ми предстои лапароскопия за отстраняване на проблема.
Успех на всички!

# 9
  • Мнения: 1 029
Успех, Светле!
Подкрепям мнението ти, точно и ясно е.
Имам позната от форум-  Зачатие- Via, която забременя с инвитро след лапароскопия и пластика на тръбите, тоест срязват се, за да се изчисти само възпаленото място и да се остави само здравата част.
Има много подобни случаи в Зачатие, разровете се за историите им и ги попитайте, ако искате.Ще ви дадат мнение или съвет.
Диагнозите звучат страшно, но важен е крайният резултат!
И търсете качествени лекари за лапароскопиите!
Успех на всички!  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 270
Здравейте ето и моето лаично становище по въпроса.След направена цветна снимка диагнозата е хидросалпингс в дясно.След лапароскопия - сактосалпингс.Д-ра каза, че това е по-точното наименование.
Да, за съжаление при жена с хидросалпингс забременяването е в процент към нулата #Cussing out Тази течност и аз не знам от какво се образува /аз съм забременявала преди 7 години/ и защо, но не се отчайвай.Надежда има, важното е да попаднеш в ръцете на добър специалист. Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 313
Danidan мерси! Успех и на теб!
Съвсем сте прави момичета - най-важно е всяка да намери добър лекар ви чиито ръце да се чувства спокойна. Аз за себе си съм го открила  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт