molq za suvet

  • 1 332
  • 5
  •   1
Отговори
predi nqkolko meseca bqh na ginekolog i mi kaza, che matkata mi e bila oburnata, toest ne kum pikochniqt mehur, a kum grubnachniqt stulb, pointeresuvah se i poglednah v neta i vidqh, che tova e golqma rqdkost (20% ot jenite), razbrah, che vsqka jena se rajda po tozi nachin, no povreme na puberteta matkata se obrushta. Obrushtam se kum tezi, koito imat podobni problemi ili mogat da mi dadat poveche informacia ot tova, vuprosut mi e shte imam li problemi s bremennosta mi i trqbva li da se oburna kum hirurgicheska pomosht za tova, predi da zachena

Drugoto mi pritesnenie e svurzano s tuberkolozata, oshte kato malka mi praviha izsledvanie i rezultatut mi beshe polujitelen, naskoro (20 god po-kusno) pak si pravih izsledvaniq i pak rezultatut mi beshe polujitelen, kazaha mi, che nai-veroqtno imam 'pasivna' tuberkoloza, toest nqmam aktivni kletki, s koito moga da zarazqvam ili da se chuvstvam bolna, edinstvenoto, koeto go ima e che po vsqko vreme moje da se aktivirat....i vuprosut mi e pak svurzan s bremennosta, kakvo trqbva da pravq, ima li vaksini ili neshto podobno, zashtoto se pritesnqvam da ne go predam na bebcheto  Cry
blagodarq predvaritelno

# 1
  • Мнения: 939
по първия въпрос - аз също съм с обърната матка (ама не зная накъде - вероятно като при теб). Чула съм, че забременяването било по- трудно и подходяща поза за забременяване е лежането по корем. Много е неудобно, но ако нямаш проблеми с гърба и кръста - пробвай да лежиш поне 30 мин по корем. По втория въпрос - консултирай се с лекар. В наше време туберкулоза се лекува, но продължително (поне 2 месеца се лежи в болница) и се пият много силни антибиотици и след това трябва поне няколко месеца да се пият лекарства, а след това се отпускат специални рецепти за болни от туберкулоза и трябва редовно да се пият лекарствата, които не могат да се намерят по аптеките и ги няма на свободния пазар. Тази болест не е шега и най- добре, докато още не си забременяла - тичай на фтизиатър или специалист по белодробни болести. Туберкулозата на рентгенова снимка няма как да се обърка с друга болест - характерна е (въпреки, че не съм сигурна, че при теб я има в тоя й вид).

# 2
  • Мнения: 1 143
Здравей, karmenlita .  Аз също имам обърната матка, но лекарите ми казаха, че това не е проблем.

Що се отнася до туберкулозата, всички имаме туберкулузни клетки в организма си, още като много малка са ти направили ваксина с тб клетки. Има 2 вида туберкулоза - при единия вид ти не си заразно болна и не си опасна за хората около теб. При другия вид можеш да заразиш и други хора. Но и това не е задължително. Вече ти казах, че всички ние имаме такива клетки в организма си. Дали ще се разболееш зависи до голяма степен от физическото ти състояние. Обикновено се случва след прекарана пневмония, някакво друго белодробно заболяване или след силно изтощаване на организма по някаква причина. Но може да се случи и ако човек е подложен на силен стрес. Аз съм изкарала туберкулоза, която  обаче така и не се доказа. При мен тя е наследствена - във фамилията всички от рода на баща ми са боледували вече от туберкулоза. Когато баща ми беше болен, най-вече аз контактувах с него, тъй като беше в София и идвах всеки ден при него. Беше уж заразен, но не се разболях. Разболях се години по-късно след пневмония, воден плеврит и много силен стрес  Mr. Green
Защо реши да си направиш изследвания? Имаш ли оплаквания? Препоръчвам ти да отидеш в белодробната болница и да се консултираш с д-р Кирилова - невероятен Човек и лекар. Намира се на 1-я етаж  в десния коридор в дъното - кабинета за ултразвук.
За туберкулоза се пият много силни лекарства много месеци (аз ги пих 9 мес., но бях лек вариант). Намират се по аптеките. Трудострояват те I-ва група за известен период от време. След това трябва да изчакаш не си спомням колко време беше (май 2 год.), за да можеш да имаш бебче.
Извинявай, че стана много дълго.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
обърнатат матка еветуално може мааалко да затрудни забременяването
не пречи на износването - формата й се променя и даже е възможно след първата бременост да коригира формата си

# 4
  • София
  • Мнения: 626
Аз съм така и нямах проблеми първия път с забременяването!
Бъди спокойна! Hug

# 5
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравей!
   Имам приятелка с обърната матка. В живота си има два опита за забременяване и две бебета като краен резултат. Дано стане бързо и при теб!

Общи условия

Активация на акаунт