Колет от чужбина

  • 1 305
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Какво да правя- моя близка ми изпрати два пакета от Италия по пощата  за рождения ден на детето, обаче получих само единия! #Cussing outДругият не бил пристигнал, ми казаха .Какво да правя? Мога ли да се оплача някъде и къде ?
Идва ми да  #2gunfire някого по трасето!!!!!

# 1
  • Мнения: 3 423
Трябва да забравиш.
Аз пращам само по мулета.
Нямам вяра на държавни институции.

Няма как да се оплачеш.
Нечие друго дете е било ощастливено.

# 2
  • Мнения: 2 978
Може да се е забавил, може да са го разпределили за друга държава.

Ти неможеш да се оплачеш никъде. Право има на това само този, който изпраща! Нека твоята позната провери и подаде жалба за това.

Пожелавам ти успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 916
Този, който го е изпратил има право на някакво обезщетение при изгубена пратка, забравила съм колко.

# 4
  • Мнения: 1 959
Така е както са ти отговорили твоята позната ако си пази бележката за колета отива с нея в пощата и от там по номера издирват ако не се намери в някакъв период от време/за англйско е около 2 сед./се изплаща минимална сума/пак за тук е около 30 паунда/ако е застрахован за определена сума се изплаца.Пожелавам ти да го намерят и да си го получиш

# 5
  • Мнения: 13 512
От две пратки, изпратени в един ден от Франция, едната в получих  20 дни след другата и всичко си беше наред. Срокът за доставки на обикновени колети е до 1 месец, след този срок изпращачът може да направи рекламация.

# 6
  • Мнения: 127
И аз се надявам да пристигне по-късно, т.к. получения колет пристигна за 4 дни, а обикновено чакаме около 20 дни.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
абсолютно същото се случи и с мен наскоро. сестра ми изпрати 2 колета за детето, едновременно, под един и същи номер, с международна препоръчана и застрахована пратка. тези пратки се обработват компютърно и би трябвало да се следи много точно маршрутът им.

в София, естествено, пристигна само единият. при проверка от страна на чуждестранната компания се оказа, че и двата колета са минали успешно българската граница, описани са там в компютъра, но единият е почезнал в София. явно крадливата ръчица на българския митничар и пощаджия е решила, че като са 2 колета с едни номер, няма да разберем липсичката...

хем е препоръчана пратка, но тъпите копелета и на това не са се посвенили.
понеже си знаем стоката, сестра ми е застраховала колетите и сега чуждестранната компания ще й плати доста сериозно обезщетение. не българите - чужденците ще го платят.
очаквам с нетърпение как след няколко такива горчиви опита, ще спрат да застраховат колети за България.

та изводът е - застраховайте си пратките. а сестра ти като изпращач трябва да подаде оплакването, не ти.

# 8
  • Мнения: 7 837
не българите - чужденците ще го платят.

Плащат го, но щом е доказано че пратката успешно е стигнала БГ, си взимат парите от БГ митницата, БП и която е там институция. Може да са $100, може да са $1000.

# 9
  • Мнения: 1 393
Може пък наистина да се е загубил, кой знае.
Сестра ми изпрати колет от Франция миналия февруари, живея в САЩ (тук уж не изчезват пакети  Wink), но аз все още го чакам тоз пуст колет и мисля, че няма и да го дочакам.  Wink

Дано ти си получиш твоя все пак, може би прсто ще пристигне малко по- късно от първия и това е.

Късмет!

# 10
  • Мнения: 2 237
Не се ядосвай,аз мисля че ще го получиш   Peace
На мен ми се е случвало много пъти - сестра ми ми е пращала по два,даже три колета от Лондон.А аз след това ги получавам един по един,в интервал от няколко дни.И аз много се ядосвах,но свикнах.Даже като получех и двата наведнъж се чудех какво става  Grinning

# 11
  • Мнения: 12
Живях в чужда страна и преди да си дойда малко по малко изпращах нещата си в добре пакетирани кашони, които само с помощта на ножица можеш да отвориш. Като ги видях, попитах в къщи защо са така разкъсани и така зверски е ровено в тях. Мама каза, че не са ми ги пипали и така са ги взели от пощата. Като си подредих нещата установих, че липсват бижута/не са истински, но са специфични за страната, тук такива няма, явно са ги помислили за злато/ и някои други неща. Мъчно ми беше за тях, никой няма право да пипа неща, които не му принадлежат. Но нали знаете, че ако някой вземе нещо  по този начин, губи после многократно..     

Общи условия

Активация на акаунт