Бебе на диета?????

  • 1 325
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
Здравейте, момичета!
Не успях да открия инфо по въпроса, който ме вълнува, надявам се вие да ми помогнете. Вчера бяхме на първи преглед и педиатърката ни направо се шашна като видя колко сме наддали само за седмица /бебка се роди 3.700, изписаха ни 3.600, а сега е 4 кг!/ Храним се само с кърма, водичка давам няколко глътки когато хълца /между другото докторката каза, че хълцането било признак на преяждане??/. Ядем на поискване, не мога да преброя по колко пъти на ден /на мен ми се вижда непрекъснато  Rolling Eyes/ Имаме ясно изразено коремче, а вчера ни прокървя леко пъпчето /незнам дали има връзка/. Във всички статии чета, че ориентировъчните грамове за наддаване на седмица са приблизително между 112 и 145, а нашите са цели 400  Shocked!!! Докторката каза, че трябва да сме на диета и да ползваме залъгалка, но да ме убие човек незнам как може да се подложи едно пищящо бебе на диета, а и залъгалката я приема като кръвна обида. Снощи се опитах да огранича храненето, но сърцето ми не издържа на втората минута и я сложих да суче. Незнам дали постъпвам правилно, да не взема да му докарам пък някакъм проблем на детето от прехранване? Възможно ли е да яде повече, отколкото й е необходимо?
Дайте съвет какво да правим!  Praynig

# 1
  • Мнения: 750
Здравей!
Не се притеснявай излишно, не си създавай напрежение без причина. Наддаването е съвсем нормално за бебе. Каква диета, какви залъгалки, какви пет лева. Не, бебе на диета на се подлага. Бебе се храни толкова, колкото иска. Неможе да си оставиш детето със стържещ корем и да го залъгваш. Какъв е смисълът от това? Да наддава по- малко или да реве повече и да не се чувства добре? Когато е гладно и иска да суче- ще суче. И това е правилното решение. Нищо друго.

# 2
  • Мнения: 3 205
Не се шашкай. 400 гр също е нормално наддаване - моето бебе качваше по толкова на седмица първите си 4 седмици и на края на месеца беше качил 1,5кг. Може би и ~Цвети~ ще се включи да те успокои - нейния Ицко (колкото Иво е голям) качваше май по 500 гр на седмица - т.е. 2кг първия месец. На диета новородено не можеш да държиш.

Пъпчето не кърви поради преяждането - потърси ако трябва съвет от друг педиатър за това - ако ти се струва притеснително. Хълцането също няма връзка с преяждането - според мен.

# 3
  • Мнения: 750
Ако коремчето е подуто и твърдо, по-скоро има газове.

# 4
  • Мнения: 3 718
Не и се връзвай на докторката и си кърми детенцето както си знаеш. Може ли да сложиш толкова малко бебе на диета, тая докторка нормална ли е ?  #Cussing out
Хълцането аз пък го оправям с още цица  Mr. Green защото Алекс не ще вода.

# 5
  • Мнения: 2 829
Тукашните педиатри явно искат всички бебета да са абсолютно еднакви. Ако наддаде повече-диета, ако наддаде по-малко-добавка!!!
На първата ни консултациа в САЩ, бебето ми беше наддало повече от 1.5 кг. Педиатъра дойде загрижен и започна да ми обяснява, че има бебета, които наддават повече, 1.5 кг. е напълно нормално и не бива по никакъв начин да ограничавам сукането на бебета. И че на кърма не може да затлъстее...
Кърми си на воля и се радвай, че бебето ти наддава добре.
 Hug

# 6
  • Мнения: 487
Наистина не се притеснявай и не ограничавай сукането на бебка. Синът ми първия месец наддаде почти 2 кг. с кърмене на поискане. Никога не съм го ограничавала. Не може да прехраниш кърмено бебе! Успех  Hug

# 7
  • Мнения: 2 553
Аз мисля, че ако преяжда наистина, може би ще повръща след това - поне дъщеря ми така правеше. А за наддаването - при всяко дете си е различно - някои качват по 100 гр , други по 500 за седмица - какво чудно има. Hug

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 084
На мен бебе на диета ми се вижда безумна идея Crossing Arms При това кърмено. Т.нар. "норми" всъщност са средностатистически, за бебетата е по-важно да са сити и здрави, а не да пасват в статистиките. Не може всички да са по калъп!  Peace

# 9
  • Мнения: 104
За първия месец моя бебо качи 1.700гр,което е почти по 400гр на седмица.Нашате лекарка даже ни поздрави ,че много добре качваме.След 3-тия месец нещата доста се промениха,сега качваме  по 200-300гр на месец.
 Смята се ,че кърменето предпазва от затлъстяване,а не обратното.Пък и не виждам как ще подложиш бебе на диета  ooooh!
 Някой лекарски съвети ме изумяват.  newsm78

# 10
  • Мнения: 132
Да ти е жива и здрава Белослава!!!!
И на нас така ни казаха, след като го сложиха първия месец на кантара и сметнаха, че е наддал с кило и половина Mr. Green!!! Аз много се кефих, но не дадох вид, особено когато мед. лицата придобиха загрижен вид - и аз като тях. Съгласих се с всичко, което ми казаха и след като злязох от кабинета виках от радост и пак си продължих да го храня както аз си знам. А залъгалката той сам си я предпочете, защото той като се намуца иска пак да си суче, но да не пуска, че му става тежко. Абе, умни са си бебечките, те най-добре си знаят, а ти не се тревожи и кърми на воля. От кърма не се затлъстява!!! Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 1 043
за затлъстяване неможе да се говори въобще за деца до 3 години ... а камо ли за новородено - имам приятелка чието детенце наддваше по 2 килца първите няколко месеца - доста пухкавко беше детето но и на ръст си дърпаше - беше изцяло на кърма ,  сега е почти на годинка и си изглежда много добре детето , кърми си го на поискване и да не ти пук а колко кила е качила - това е само информативно за тефтерите им ... само трябва да се следи по добре затварянето на фунтанелката и ако има съмнения да се изследва за рахит

# 12
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
същата простотия бяха казали и на брат ми за племенника #Cussing out
спряха му нощното хранене- само на кърма бяха. дебел бил. лошото е , че те се вързаха и вече толкова месеци(сега е на 6) са под стерс дали е дебел или не.

# 13
  • Мнения: 8 242
Я си кърми бебка и хич не гледай кантара  Wink
Тони първите 1-2 месеца висеше денонощно на мен.. за 20 дни качи 1100, а за 1вия месец 1,900  Crazy После сам си регулира и яденето, и качването.
 Hug

# 14
  • Мнения: 134
Благодаря за подкрепата! Всъщност освен безумна идеята на моята педиатърка се оказа и напълно неприложима - щом чу че искат да я подложат на диета бебка почна да яде още повече  baby_neutral  А и повръща много рядко, което надявам се означава, че яденето не й е в повече, освен това татко й обеща, че ще си играят много, за да изразходва много енергия.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт