Контрактубекс и белези

  • 33 522
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 473
Козметичката ми каза, че белезите от акне мога да третирам с тази паста. Имам опит с нея, но случаят беше с изгаряне и на прясна рана.
Чудя се, дали действително би повлияла и на не толкова прясни белези от акне Rolling Eyes
Ползвали ли сте я с такава цел и какви са впечатленията ви?
Благодаря ви предварително, момичета! Hug

# 1
  • Мнения: 741
Повлиява всякакви белези,така че пробвай

# 2
  • Мнения: 1 120
Повлиява всякакви белези,така че пробвай

а стрии?

# 3
  • Мнения: 4 473
Повлиява всякакви белези,така че пробвай

а стрии?

Стриите не бих ги определила като белези. Те са  кожа с нарушена текстура (нацепване) и `лекуване` нямат.

# 4
  • Мнения: 4 733
strelche® , препоръчвам ти zeraderm. По-скъпо е от контратубекса, но е по-ефикасно Peace

# 5
  • Мнения: 815
Ползвах го за белези след операция.
Ами резултатът- обринах се със ситни пъпчици около белега.
Зачерви се мястото и много сърбеше.
Изчаках известно време и пак опитах- резултатът беше същия.
За контратубекс става въпрос.
По едно и също време сме писали с Касиди  Wink

# 6
  • Мнения: 814
 Ползвах контратубекс по препоръка на сестра ми, която е магистър - фармацевт, за белег от изгаряне. Естествено след зарастването на раната. Третирането бе доста продължително, но резултатно. С течение на времето и след това белегът изчезна или поне не е толкова видим, освен ако не го потърсиш на съответното място.
Ефикасен е, но реакцията на всеки организъм е индивидуала.
Моят, например,  не приема чужди тела - хирургични конци, меки контактни лещи за очите...
Но това не значи, че те не са добри и качествени за други.

# 7
  • Мнения: 1 526
Синът ми има белези от одраскано на бузата.
Препоръчаха ми го, мазах го усърдно и ефекта беше нулев.

# 8
  • Мнения: 814
   Аз не напразно подчертах, че всеки организъм се повлиява индивидуално, може би зависи и от самия белег...
   Контратубексът,  както и всяко друго лекарство, не действа по един и същ начин и с един и същ ефект. За това са посочени и странични ефекти, които не се проявяват при всеки, но са възможни.
   Това малко ми прилича на онази приказка за адвоката, който, ако спечелиш делото с него, значи е добър, но ако го загубиш, и 1000 спечелени от него дела преди твоето няма да те убедят, че е добър професионалист. Същото важи и за лекарите, както и за лекарствата...

# 9
  • Мнения: 815
Пак от мухата ще направите слон   Thinking
Нали за това е темата, всеки си казва мнението и резултатът, какавто и да е той  Rolling Eyes
На мен много ми го хвалеха контратубекса, много реклама видях, но като го използвах няма ефект, поне при мен....

# 10
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз съм го ползва за белези от операция и имаше ефект, само че си изисква постоянство! Чувала съм, че и при стрии помага. Дори съм виждала в болницата на ценоразписа, че пише премахване на стрии и ги попитах как. Отговорът беше с Контратубекс и масаж.

# 11
  • Мнения: 4 733
Това за болниците и за контратубекса.....Боже, думи нямам. По-алчни и безскрупулни  от тях няма, за пореден път се убеждавам!

# 12
  • Мнения: 814
Аз го ползвах за белега от изгаряне с размер 2/2 см около 5.5  - 6 м. Не искам да налагам мнението си на когото и да било - всеки е в правото си да се съмнява в чужди констатации. Не правя реклама на никого, по образование съм юрист. Просто споделям какъв е резултатът при мен.

# 13
  • Мнения: 1 043
аз ползвах 8 месеца редовно контрактунекс - като в началото правих дори инфрачервени и ултразвук нагревки но ефекта е нулев - веднага след зарастването на операцията започнах но имам едни огромни твърди белези , правя масаж - но вече повече от три години си стоят   Sad
отказах се да ги махам като ми казаха че той бил много добър а недаде никакъв резултат
но можеби трябва да пробвам и с друго

# 14
  • Мнения: 17 407
За хипотрофични цикатрикси, каквито са белезите от акне, по- добър според мен е Дерматикс. Много е скъп, обаче- 60-70лв Confused

Общи условия

Активация на акаунт