33-то или 96-то СОУ в Люлин

  • 47 233
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Майчета, предстои ни записване в 1 клас и се колебая между двете училища -33 и 96-то.Ако има люлински мами с ученици в някое от двете, моля споделете "за и против".

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз живеех до миналата година до 96-то. Имам много приятели в района, които са пред същата дилема.
  33-то е с по-лоша база, но малките до 4-ти клас са отделени. На познати дъщерята завърши там - много са доволни, беше в хореографска паралелка.
  96-то уж е с по-добра слава, базата е по-добра, но и там има много недоволни. В паралелката "стъпка по стъпка" децата седяли по 3 начин и се редували кое кога да седи отстрани. Имам приятели с деца в 96-то. Казаха, че за начален курс е добре, но после не. С нетърпение чакат детето да зъвъши 7-ми клас за да се махне.
 Зависи от критериите по които се избира училище.

Уф ooooh! не казах нищо съществено...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И аз бях пред същата чуденка, но избрах 96-то. Може би защото ми по - близко, не се налагаша да пресича.Сега сме в 3-ти клас, много съм доволна, няма никакви проблеми с това, че с големите са в една сграда. Стъпка по стъпка сме, но според мен няма разлика от другите паралелки.
 Колкото до след това-не знам.Аз самата съм учила там до 8-ми клас, и бях много доволна.Влязох с ипит по математика почти без допълнителни уроци, но все пак времето беш друго. Това, което мога да кажа е ,че повечето ми учители все още преподават там, което донякъде ме успокоява.
 Най-важен е класа.Ако е от добри деца-няма проблем, но стига да има 1-2 по-палави, и тогава преподаването става невъзможно.

# 3
  • Мнения: 66
Мерси за отговорите!И аз май ще се спра в крайна сметка на 96-то, но обмислям варианта да е в паралеката с руски език  newsm78

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Синът ми учи в 96-то за съжаление само 1кл. Сменихме жилището и съответно и квартала.За да го запиша изкарах една нощ под звездите.Още ли е така?

# 5
До 15 юни учих в 96-то и  с пълно право изразявам неодобрението си към училището. Ръководството е насторено изцяло срещу учениците, организирането на извънкласни мерпорияия хич го нема, а нивото на хигиената е сведено до 0!! (във всяка класна стая има по едно, или повече, гнезда на хлебарки, включително в стаите на учещите начално образование).    Tired Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Моята дъщеря учи в 33.
Завърши 2 клас, на есен живот и здраве с бодра стъпка ще е трети.
Когато трябваше да я записвам, за мен беше по-важно учителката, а не толкова базата на 33 ил 96 у-ще. Аз съм изключително доволна от нашата госпожа. Но за съжаление тя ще поеми първи клас едва след 2 години, когато набора на моята дъщеря завърши.
ми6ми6  моят съвет е да се поинтересуваш от това - кой ще поеме паралелката с руски, защото явно на там сте се насочили. Ако отзивите са добри - просто записвай, не се чуди.
А руски език има и в 33 - незабравяй, че голямото 33 е езиково у-ще  Peace

# 7
  • Мнения: 1 426
На моя колежка дъщеря й завърши миналата година 33-та гимназия, а синът й сега мина в 4-ти. Тя е твърдо за 33-то. Казва, че руският е на твърде добро ниво.
За 96-то казва, че гимназиалната паралелка по испански била добра.

# 8
  • Мнения: 1 615
Здравейте,
Догодина аз ще съм пред този избор. Попаднах случайно на темата, която, както виждам, е от миналата година. Интересно ми е какво е развитието. Какво избрахте и какви са впечатленията на семейството ви от избраното училище? Ще се радвам да ми отговорите!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 142
Синът ми е в 96, избрахме го заради това, че ни е много близо и може да ходи и сам по-нататък. Оказа се, че се води по-добро и голямо чакане падна (баща му отиде в 4 сутринта и беше 9-ти), защото наплива беше за английската паралелка. Е, записахме го, обаче изобщо не съм очарована. Може би проблема е по-скоро в класната, не в училището, но се учи в тотална дезорганизация - ден да мине друг да дойде.
Не искам да го местя, защото си има приятели и му харесва, но за след 4ти клас сериозно мисля за математическата от 5ти клас.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 743
Синът ми учи в 33-то.Аз съм доволна много, но съм в една чуденка, че той иска да остане там с езикова насоченост след 7 клас  newsm78 Някой за това има ли отзиви?  Praynig

А за др. училище - възмутена съм от директораката и отношението и - самата тя беше причина да НЕ запиша детето там и не съжалявам грам  Peace

# 11
  • Мнения: 673
  Синът ми учи в 96 то и за сега съм доволна. Избрах го ,защото ни е най-близо и не се пресича булевард. Попаднахме на млада учителка ,която съвестно си върши работата , а това е от най-голямо значение. Ние сме в "Стъпка по стъпка" и след повдигане на въпроса за неудобните триместни масички на родителска среща те бяха сменени с едноместни чинове.
  Моя съседка ,чието дете беше  тази година първи клас го премести ,защото беше крайно недоволна от класната му, и наистина имаше основание за недоволство. Въпросната госпожа не се придържаше към учебните програми спуснати от МОН и си позволяваше да дава задачи с умножение на първолаци.
   По отношение на записването , зора е за английските паралелки. Имам информация обаче , че навалицата се е преместила при записването за подготвителните групи , защото те после се ползват с предимство при записването в първи клас.

# 12
  • Мнения: 120
Моята дъщеря посещяваше подготвителен клас в 33то. Много доволни бяхме. Преподаваше и г-жа Теменужка Йовкова - сега води втори клас. Отличен педагог. Записахме я в първи клас в едно уж елитно училище в центъра и хич не сме доволни.

# 13
  • София
  • Мнения: 541
И аз бях пред тази дилема, но реших 96-то.  Peace
Утре ще се записваме, да видим дали ще има нощували там  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 152
Само тези ли са по-свестните училища в люлин? Догодина и аз ще трябва да избирам   ooooh! и ще следя с интерес  Peace

Общи условия

Активация на акаунт