Kaнарчета

  • 9 232
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Имате ли канарчета? Какви условия са необходими и подходящи ли са ако има малко дете?

# 1
  • Мнения: 2 467
Имаме  Simple Smile Няколко даже. Гледаме ги в стая, до която детето няма достъп (влиза само с мен или баща си). Като е топло са навън на терасата. Краста на татето са, аз не съм много компетентна, но ако те интересува нещо по-подробно, пиши - ще питам.

# 2
  • Мнения: 2 591
ние имаме папагали \ http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102411 \, повечето информация за тях черпим от нета (всевъзможни сайтове)! виж например този: http://www.bgbirds.com/
 

а този пък е точно за канарчета: http://www.canary-bnccc.com/canary.html

# 3
  • Мнения: 1 494
Благодаря за линковете, schneee!

Jes, бих помолила за няколко най-практични съвета- каква порода, каква клетка, храна, условия и ако има нещо, което пропускам. Навремето имахме канарчета у нашите. Пееха много хубаво. По този въпрос- трябва ли да са две? Друго не помня. Знам, че няколко пъти снасяха и люпиха, но малките не оцеляха. Спряла съм се на този вариант, защото папагалите много крещят. От другите домашни животни не се сещам за подходящо , защото малкия ще иска да ги пипа. Рибки не харесвам..и така. Жал ми е  за всички животни в клетка, но пък искам детето ми да свиква да се грижи за нещо, да обича животните...

# 4
  • Мнения: 2 591
извинявай, че пак се намесвам, но аз дълго време отхвърлях идеята на съпруга ми за папагали, защото си мислех, че много крещят - само че нашита са си даже мнооого тихи! може просто на такива да сме случили  Embarassed вълнисти са

сега се сещам, че и ние като дете имахме канарчета и кардаринки... беше хубаво и хубаво си решила за малкия!  Peace

# 5
  • Мнения: 1 494
извинявай, че пак се намесвам, но аз дълго време отхвърлях идеята на съпруга ми за папагали, защото си мислех, че много крещят - само че нашита са си даже мнооого тихи! може просто на такива да сме случили  Embarassed вълнисти са

сега се сещам, че и ние като дете имахме канарчета и кардаринки... беше хубаво и хубаво си решила за малкия!  Peace
Хе хе- явно пък нашите са били от крещящите папагали -пак вълнисти. Намразила съм ги. Само едно одеало спасяваше нещата- завивахме клетката и мир...  Laughing

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
И аз питам, ако канарчетата са двойка и са в обща клетка, ще има ли песни или ще си траят?  Simple Smile И друго - който е гледал такива пиленца, може ли да каже от колко часа сутрин започват да пеят, вярно ли е, че посрещат изгрева с песен? Че аз спя до по-късно от изгрева ...  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 467
Извинявам се за забавянето, но нямах време тия дни  Blush
Чистопородни канари трудно се намират в Бг. Всички пеят, така че избираш по красота  Simple Smile Само ако искаш да пее, трябва да е МЪЖКИ. Само мъжките пеят. Та в тази връзка, гледайте от къде го взимате, защото има не малко случай на пробутвани женски за мъжки. Добре е да го изчакате да се разпее, като го купувате.
Ако вземете мъжки и женски, ще вадите малки, но пък мъжкия пее по малко (има периоди в които направо спира). Може и 2 мъжки, но трябва да са в отделни клетки и да не се виждат. Тогава какво надпяване става  Laughing
Клетката за един канар е добре да е около 50/40/30 поне. Да му е свободничко на хайванчето.
Храна - канарос, репица, коноп и начукани слънчогледови семки по-рядко, че затлъстяват, зимата мед, жълтък с бисквитка... Ябълка, червена чушка, марула, спанак... Постоянно трябва да има пясък по малко, за храносмилането.
За лятото може да му се сложи къпалка. Много са сладички как се къпят  Laughing

Unknown_lady напълно вярно за изгрева  Mr. Green Как се покаже Слънчо и настава веселба! Но може да се покрият с тъмно парче плат (както папагалите) и няма да пеят. Но трябва да се маха все пак, да се наяде канара поне  Wink Ако не се хранят и не пият вода един ден може да се разболеят и умрат.

Два женски или два мъжки в клетка не е добра идея, защото ще се бият.
Ами това се сещам на първо време. Ако нещо има, питайте.

# 8
  • Мнения: 1 494
 Jes- bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 494
Благодаря отново, Jes!  Hug Навих се още повече.  Grinning Не ме притеснява сутрешното пеене. И понеже съм лакома, почвам да си мисля за две  мъжки канарчета Embarassed Само как ще се опазя от измама незнам. Ние имахме жълти навремето. Но стояха лятото на терасата и една кукумявка ги изяде  Sad. Сега и да искам, нямам тази възможност, така че ще са на закрито. Лелее, чак ме сърбят ръцете вече- почвам да търся... Имаш ли представа колко струват? Изобщо не държа на чиста порода- да пее, нищо друго не искам...

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
На едно място бях видяла че ги продават по 150-200лв за мъжко и 50-70лв за женско канарче. Обаче това беше отдавна и сигурно има други цени сега. На мен ми е жал да държа само едно птиче самотно, сигурно ще сложа двойка в клетката, да си правят компания. Забравих да попитам дали  трябва да им се купи гнездо. И какво става после с поколението им, може ли да остане в клетката, ако тя е достатъчно голяма ?
Ще видим какво да измисля нещо относно сутрешния поздрав към изгрева  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 467
За цените средно вървят по 20-30 лв. за мъжки. На животинските пазари може да се намерят и по-евтино. Ако сте от Пловдив може да помогнем в търсенето  Hug Мъж ми ги обикаля често пазарите, пуста му краста  Mr. Green
Против кукумявки и шахъни се слага рибарска ситна мрежа и няма проблем. И ние имаме 2 загуби, за съжаление.

Unknown_lady за двойка трябва гнездилка. И едно нещо - ще питам мъж ми после) се слага и те си правят гнезденце. После мътят и за 16 на някъде дена се излюпват малките - едни сладички дребосъци като червейчета  Laughing Но като поотраснат се отделят.

# 12
  • Мнения: 1 494
Ох, олекна ми! И аз знаех за  около 40 лева и направо ми спя дъха от горните суми.  Whistling И ние сме имали гнездилка за мътене. Наистина е очарователно да виждаш всичко пред очите си-мътене, излюпване...За съжаление не съм от Пловдив, Jes! Би ми било от голяма полза да ме насочите, но...А освен в красотата има ли разлика за друго при породите- по капризни, по страхливи...?

# 13
  • Мнения: 2 591
в нашите магазини са около 30 лв.  Peace

# 14
  • Мнения: 2 467
abigale, мисля че няма разлика, освен в оперението им.
Хайде, скоро да се похвалиш  Hug

Преди 2 години подарихме на наши близки канар. Гледат го като бебе  Laughing Все се смея като ида в тях. Обичал да гледа телевизия и да е на масата когато се хранят. И познай, канара в средата на масата за хранене  Joy  

Между другото канарите се учат да пеят, не се раждат научени. Могат да пеят различно мелодии...

Общи условия

Активация на акаунт