ПРОБЛЕМИ С УСТНАТА КУХИНА

  • 665
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте, от както се помня все имам проблеми с гърлото,лесно настивам-само да хапна нещо студено,ядки или нещо дразнещо и гърлото ми  веднага се възпалява:(,имам често сухота в устата и лош дъх .Не знам вече какво да правя,ходих при различни доктори правиха ми посявка и ми казаха , че имам хроничен фарингит и стафилококи,преписаха ми ZINAT ,пих го но не ми помогна.Наистина съм отчаяна и не зная какво да предприема вече,а искам да се отърва от лошия дъх,спазвам отлична устна хигиена но не е достатъчно:(.Надявам се ,ако някой има подобен проблем и знае нещо по въпроса да ми отговори.

# 1
  • Мнения: 1 494
Доколкото знам лошият дъх се дължи на проблеми със стомаха. Гърлото е друг въпрос. Направи си следния разтвор-една пръчка прополис ( колкото човешки пръст ) се замразява и начуква на ситно. Смесваш я със 100 гр спирт или ракия. Разтръскваш в продължение на 5-10 минути. Държиш го в хладилник. Когато имаш проблем, слагаш 20 капки от сместта в 2 пръста топла вода и гаргариш и изпиваш после.

# 2
  • Мнения: 233
 Хомеопатия. Peace

# 3
  • Мнения: 588
Както abigale каза по - долу
лошият дъх се дължи не само на проблем в устата,
а най - вече на стомашно - чревни проблеми.

Трябва да си излекуваш стомаха/червата първо, за да се оправи проблема с лошият дъх.

Иди на съответният специалист и те ще ти решат проблема.

Друг начин е прочистване на организма с лечебен глад по Лидия Ковачева, много добър метод, но отново ти трябва познавач, за да ти каже какво да правиш.
Така се извеждат токсините от организма и най - вече от храносмилателния тракт.

Освен това, след като се излекуваш, трябва да спазваш желязна диета без джунк фуудс, за да не се върне проблема.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз съм като теб,само лошя дъх го няма като проблем.Постоянно съм с възпалено гърло,от най-малкото се задейства.Хроничен фарнгит-много силен.Казаха ми,че е присъщо в по-напреднала възраст.Аз съм на 23...

Зафарингита,прочети статии в нета,може да се дължи на проблеми в зъбите/един от вариантите/.Посети стоматолог...

Също подкрепям и идеята за  хомеопатия.И аз натам съм се ориентирала...

Общи условия

Активация на акаунт