Нощно потене

  • 12 477
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
От около месец сестра ми се оплаква от супер обилно нощно потене.
Събужда се два-три пъти през нощта от чувството, че я втриса, а всъщност се оказва мокра, все едно някой я е полял с кофа вода. Преоблича се, заспива и след час-два отново се събужда абсолютно мокра.
Това нормално ли е?
Защото според джипито и няма нищо притеснително.
Не може и дума да става за претопляне - спи в неотоплена стая, леко облечена, с лека завивка.
Не знам дали това има връзка, но понякога усеща и лека пробождаща болка точно под ребрата вляво.
Към какъв лекар да се обърнем, за да получим наистина компетентно мнение по въпроса.

# 1
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ако е млада, далече от менопауза, може да има много причини ...
Стомашен рефлукс, високо кръвно, стрес ...
Най-напред би трябвало да я изпрати на снимка на бял дроб, за да се провери за туберкулоза, изследване за ендокардит, но това е само ако има температура и рязко намаляне на тегло, какви медикаменти взема - нещо с кортизон, инсулин, тамоксифен ... Дали няма хормонален дисбаланс някакъв, хипертиреоидизъм ... Пълна кръвна картина , протеини и седимент, ако не открият причина се прави и скенер на гръден кош и корем.
Идете на частно джипи  Peace ...

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 06:27 от eli_c

# 2
  • Мнения: 420
Благодаря за отговора.
Значи, все пак сме прави да се притесняваме и трябва да се обърне внимание на какво се дължи.
На 32 години е, не е в стрес, не пие никакви лекарства в момента, не намалява на тегло.
И все пак, вече нямам много вяра на джипитата, към лекар с каква специалност е най-добре да се обърнем?

# 3
  • Мнения: 146
Този проблем се лекува с иглотерапия, но ако имате някакви съмнения за нещо по-сериозно, то в по-горното мнение-отговор има доста смислени пунктове.

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Благодаря за отговора.
Значи, все пак сме прави да се притесняваме и трябва да се обърне внимание на какво се дължи.
На 32 години е, не е в стрес, не пие никакви лекарства в момента, не намалява на тегло.
И все пак, вече нямам много вяра на джипитата, към лекар с каква специалност е най-добре да се обърнем?
Прекалено много вероятности има, затова според мен се тръгва от Джипи и се правят изследвания - отначало най-простите и евтини и с най-голяма вероятност за находка според лекаря, пак казвам какво съм виждала - тръгва се от снимка и кръвни изследвания. Стеснява се периметъра докато накрая се разбере какъв специалист ви е нужен. За съжаление нещо толкова просто като нощно потене може да има прекалено много вероятни причини. Специалистът също ще започне от набор тестове. Така че - както прецените - ендокринолог, кардиолог, пулмолог, джипи, всеки ще ви е от полза  Peace ...

# 5
  • Мнения: 55
Аз съм на 34 год. и ми се случва да се потя така през нощта, точно преди цикъл. Мисля, че е нещо с хормоните, защото в последно време доста се опъпчих по челото, не съм имала досега пъпки. А мензиса ми е с жестоки кръвоизливи. Казаха ми да пия противозачатъчни за да го регулирам, но като им чета страничните ефекти ме втриса и не ги пия.

# 6
  • Мнения: 473
Може да има връзка с хормонално нарушение в организма, най-вече на щитовидната жлеза. Хубаво е да се посъветва с ендокринолог.

Общи условия

Активация на акаунт