Висока температура

  • 2 496
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Мили мами,момчето ми има температура.След лекарството-Панадол или Нюрофен пада и после пак 38.5.Днес стигна 39.1.Много се притесних(това е първото разболяване)И извиках лекар.Той просто потвърди казаното от нашето педи че всичко е наред.От два дни е така и по лекарско предписание днес вече започнахме Сумотролим.Дадох и Аналгин от който всъщност имахме най-голям ефект.В момента спинка а аз чакам 1 часа да му дам лекарството.Много съм притеснена.Моля ви мами,преживели същите проблеми,споделете как се справихте с това.Ами ако пак стане 39.Какво да правя?  Cry

# 1
  • Мнения: 5 531
Ако видиш че пак започне да вдига температура, напълни ваната с топла вода, и го потопи в нея. Водата да не е много топла, но и да не е студена. Може да му сложиш и студени кърпи на свивките на ръчичките и крачетата. Ако продължи да има температура още няколко дена въпреки АБ, заведи го да му направят изследване на кръв и урина. И не  се тревожи, ще се оправи бебока. Просто го следи.

# 2
  • Мнения: 513
Колко то и банално да е трябва да кажа , че чорапи с оцет са най - ефикасното нещо !Освен това  Разтъркваш с оцет малко разреден с вода и по сгъвките на краката и ръцете и лягаш спокойно .Разбирасе това е само при положение ,че има Т .

# 3
  • Мнения: 96
Благодаря ти mаrychery за отговора.Според докторите всичко е наред,гърлото е ОК,гърдите са добре,няма признаци за зъбки.Но нали все пак тази температура  е от нещо.

# 4
оффффф да много тревожно Confusedи ие сме болни ,но слава Богу без т Rolling Eyesедна моя приятелка ми сподели същтото и тя  като теб е пробвяла с ПАНАДОЛ и нищто  накрая  е направила по бабиня начин както ти е пислала по горе една др мама,оцет по гънките на краченца,рачички и това им е било спасението Peaceпробваи дано има   bouquetуспех и при вас

# 5
  • Мнения: 5 531
Аз също съм пробвала със студени кърпи с вода и оцет, и температурата наистина спада. Но на моят хубостник вече му се повдига от миризмата на оцета, и най много да бърша хола.... Sick. Като беше малък и аз така процедирах.А това че нищо му няма според доктора, дано е така, но ти го следи. Не се осланяй само на това. Аз знам от опит че трябва да съм винаги нащрек..

# 6
  • Мнения: 656
Най-бързо температурата се сваля с охлаждане по бабешките методи - мокри кърпи на челото, на ръчичките и ходилата. Но това е приложимо, когато те не са студени. Търсиш местата, където вените излизат най-близко до кожата и охлаждаш там с кърпи. Когато е възможно даваш много вода, хладка да е. Пишкането също е добре, повръщането също мисля че понижава малко температурата (освен ако не е от обезводняване).
При температуропонижаващите сиропи обикновено се иска около час да започнат да действат, така че ако си измерила много висока температура, е добре да комбинираш с бабешки лек за охлаждане. Най-простото е да съблечеш детето по потник и гащи. Но не е добре ако трепери.

# 7
  • Мнения: 233
  Аналгина е противопоказан за малки деца. В детската градина висеше статия на таблото по този повод. Моя избор и съвет е хомеопатия. Казвам го от голям горчив опит. Peace

# 8
  • Мнения: 1 708
Моята дъщеря е на 8 години и преди 3-4 дена беше с 39.8.Свалях с кърпи и свещички.Все още не съм си позволявала да давам аналгин.

# 9
  • Мнения: 656
  Аналгина е противопоказан за малки деца. В детската градина висеше статия на таблото по този повод. Моя избор и съвет е хомеопатия. Казвам го от голям горчив опит. Peace
Възможно е, но при 40,2 не мисля много кое доколко е противопоказно.

# 10
  • Мнения: 233
  Аналгина е противопоказан за малки деца. В детската градина висеше статия на таблото по този повод. Моя избор и съвет е хомеопатия. Казвам го от голям горчив опит. Peace
Възможно е, но при 40,2 не мисля много кое доколко е противопоказно.

  И въпреки всичко. Моите три деца се е случвало едновременно да са окол тази температура, като сина ми на 18г. с най-високата 40, а другите 39,9. Сама с хомеопатията, лекарката по телефона и чорапи с оцет, се справих. А дъщерята, която изгаряше с 40 и лекувах с антибиотици и аналгин загубих на 9м и 19 дни. Това е моя горчив опит. А хомеопатията ми върна вярата в живота.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 013
Внимавайте! Има много зловещ вирус! При нас се започна с подобна температура и разстройство, посетихме болница за 4 дни!!! Бебка се обезводни и това бе единственото разрешение! Дано не е при вас и дано сте добре вече, че беше един ужас! Иначе при температура над 38,5 увивах във влажен чаршаф.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 575
Извинявайте, че изполвам темата, но високата Т ми е болна тема. Моите деца, ако са с Т, тя е над 39 градуса. Сега чувам, че не трябвало да давам аналгин. На нас личната ни каза да вземем Хексалгин /което е аналгин/ за Т. Два пъти ми се е налагало да давам на Валерия, няколко дни по 9 капки. На 4-5 ден ни излиза обрив, който и януари и сега казаха, че е рубеола. Питах док дали не е алергия, не можело, това било точно рубеола newsm78, а пък не иска да ми пусне кръвни изследвания....

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 5 745
и ние ходихме на д-р отново днес по този повод...
каза ако Т е над 38 градуса се сваля със свещички бързо

Общи условия

Активация на акаунт