Изследвания преди бременност в Германия

  • 3 397
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
Здравейте момичета!

Съседката ми току що си тръгна и малко преди това ми каза, че нейната гинеколожка я е викнала на специален разговор и й е направила няколко кръвни изследвния, тъй като тя е казала, че има киндервунш  Grinning . Та аз искам да ви попитам какви изследвания сте си првили преди да забременеете? Аз не съм боледувала от рубеола и не съм имунизирана, а работя с деца...Това опасно ли е? Kaкви изследвния трябва да си направя прди да забременея?
Благодаря ви за отговорите!   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 423
Аз почнах с изследванията
едва когато разбрах, че съм
бременна. Ти обаче, ако имаш
някакви проблеми, можеш по
всяко време и преди това да
поискаш да ти вземат кръв.
Щитовидна жлеза, туй-онуй...

# 2
  • Мнения: 2 567
Отиди при гинеколога ти, той ще прецени какво и дали трябва да се прави. Аз бях с проблемно забременяване 1я път и често навестявах лекарския кабинет за какви ли не изследвания, но мисля, че повечето лекари изчакват няколко месеца, преди да предприемат нещо.
Със сигурност ако имаш желание за забременяване, започни да пиеш фолиева киселина   bouquet

# 3
  • Мнения: 11 306
Не са ми правени, но според мен правят изследване на нива на хормоните, за да преценят дали ще има нужда от намеса или процеса ще протече спонтанно.
Мале как го написах само.
Вероятно ще те викат през различен период, да проследят как се движат нивата по време на целия цикъл.

# 4
  • Мнения: 2 292
Мисля, че при киндервунш дават веднага фолиева киселина. Изследвания , мога да си представя хормони, ниво на желязото (хемоглобин  newsm78 ли беше)  , щитовидната също ... инфекции могат да бъдат проблем, като хламидии напр. , тестове за овулация също ... могат да те накарат да мериш базална Т, нередовен цикъл  newsm78
в Проблемно забременяване най-добре ги разбират май, но проблемно се води по мои спомени, ако работите активно, но 1г. няма резултат   newsm78

# 5
  • Мнения: 3 423
Вивита е права, едва ли някой ще ти
пусне ей-така изследвания, ако не е
минал определен период на безуспешни
опити. Ако държиш на изследванията,
кажи, че 1-2 години няма резултат.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз почнах с изследванията
едва когато разбрах, че съм
бременна.

И аз така започнах. И имай предвид, че хич не бяха малко, а и си продължават все още - много сериозно ще те изследват не се притеснявай, особено ако и ти имаш желание да направиш всички изследвания повреме на бременността. А за киндервунш май поне 6м трябва да се изчака за резултат...аз поне така си мисля - ако нямаш опити до сега да забременееш за какво да те изследват, може от раз да се получи, което ти го пожелавам  Hug bouquet

Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 11 306
Вивита е права, едва ли някой ще ти
пусне ей-така изследвания, ако не е
минал определен период на безуспешни
опити. Ако държиш на изследванията,
кажи, че 1-2 години няма резултат.
Не забравяй, че при нея играе роля и ПАП промените. Заради промяната на киселинността в средата и тн. Което е много съществен фактор за киндервунш.

# 8
  • Мнения: 2 292
Вивита е права, едва ли някой ще ти
пусне ей-така изследвания, ако не е
минал определен период на безуспешни
опити. Ако държиш на изследванията,
кажи, че 1-2 години няма резултат.

като каже така, ще и пуснат изследвания и познайте кого ще засилят към андрологията  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 817
Здравейте сладурки!
Благодаря за бързото включване!

Аз май съм забравила да напиша най-важната подробност  Thinking ... Аз не съм карала рубеола и не съм имунизирана, защото в гимназията ме беше шубе и избягах от училище, когато другите ги ваксинираха  Laughing . Освен това ми изчезна картона с всички имунизации от бг  Naughty . И сега съседката каза, че Рьотелн, Виндпокен и някакви други били много опасни и трябвало да се изследвам за антитела преди да забременея, за да мога да се ваксинирам, ако има нужда.

А вие каква фолиева киселина сте пили  newsm78 ? Тази от ДМ 600мг става ли? И ако не, каква?
  bouquet

# 10
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
Виндпокен

Какво е това?? Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 636
Зима,тъй като имах преди 4,5 години 4 неуспе6ни инвитро опита Ще се пробвам да се сетя,какво бе6е.Значи zа такива ваксини никой не ме е питал,а ако са ме питали не съм имала.Не ме ваксинираха.Фолиева я препоръчват оЩе 3 или 6 месеzа преди zабременяване.Аz вzемах Foglo,Folgo ... ,май съм го zабравила как се каzва,но като пита6 в АПТЕКАТА,не в ДМ Ще ти го препоръчат.Дали си нормално zабременяла или инвитро все се вzема.Така,че го почвай смело.
Иzследвания колкото иска6.Първо трябва касата да удобри,че е необходима намеса и като се zапочне  ooooh! иzследвания и хормони... Но те си zнаят лекарите какво се прави.В кой град си?

Деzита,вариzела.Аz първо на немски я научих  Laughing и в немско я карах  Laughing

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 23:14 от Чиколина

# 12
  • Мнения: 1 817
Във Франкфурт съм.
На мен хормоните са си ми в ред - джипито ми беше пуснала женски и щитовидна жлеза, като й казах, че няма да се пазим вече - много съвестна жена. Но това с шарките ме притесни, защото според съседката ми (и нейната гинеколожка) било много опасно по време на бременност, ако се зарази жената. А аз работя всеки ден само с деца и шанса да пипна нещо от тях е 99%  Rolling Eyes ... Много се притеснявам!
За това и пуснах темата, че ако трябва да се изследвам и ваксинирам за нещо, да го направя преди да е късно!

# 13
  • Мнения: 4 399
Няма да ти пуснат никакви хормонални изследвания ако няма индикация за такива, т.е. ако нямате поне 1 година неуспешни опити (в случай че си под 35 години, над 35, срокът е 6 месеца). Цитонамазка не е зле да си направиш преди да започнеш с опитите, но ако тази година си правила вече профилактичен преглед, са ти я пуснали при всички случаи.
Фолиева киселина 600 µg е дозата която ти трябва при опити за забременяване и по време на бременността.
След като имунизационния ти картон е загубен, могат да ти направят изследване на титъра на антителата и да се разбере дали си ваксинирана срещу рубеола. Ако не си, ще те посъветват да се ваксинираш. Ваксината срещу рубеола обаче е жива и поне 3 месеца след това трябва да се избягва забременяване. Това можеш да го свършиш и при общия си лекар, не е нужно да е гинеколог.
Аз си направих и ваксина срещу Хепатит Б преди да започнем с опитите, но това си беше моя инициатива, по принцип не е наложително.
И непременно отиди на зъболекар. Моята зъболекарка каза че по време на бременност би работила само спешни случаи и аз съм напълно съгласна с нея. Затова не е лошо да оправиш текущите проблеми, ако имаш такива, преди да забременееш.

# 14
  • Мнения: 1 636
Зима,и да са ти наред хормоните теzи иzледвания се правят.Кое Ще прави6_инсеминаzион или чреz хормонални инжекzии да се обраzуват повече яйzеклетки?Аz бях с вторият вариант.На инсеминаzията дават малък проzент zа успех.
За ваксините Щом си покрай деzа наистина е добре,да си имуниzирана,но това zа иzчакването след това,както е писала Вяра и аz го zнам.Ло6ото е,че zа Röteln има импфунг,но не и zа Ringelröteln,които са дори по опасни и другото ло6о е,че се появяват симптомите при деzата,когато ВЕЧЕ НЕ са zараzни,във времето,когато zараzяват не се вижда ниЩо.Синът ми ги кара,мога да твърдя,че дори може и да не се zабележи.И другото,те могат да се повторят.Но преz една бременност е така,винаги риск.И мен ме бе6е страх с Томи като бях бременна да не хвана неЩо от градината.За Щастие всичко мина добре.И аz не zнаех какво съм боледувала и какво не,zа това,че не съм карала вариzела раzбрах,когато се раzболях с Мартин.
За zъболекар е съЩо важно,но Вяра ти го е писала.Той си е важен и при нормално zабременяване.

Общи условия

Активация на акаунт