малко ми е неудобно ама...изпускам по-малко урина,нормално ли е

  • 3 800
  • 25
  •   1
Отговори
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
като кихна или се закашлям изпускам по-малко,това нормално ли е newsm78

# 1
  • Мнения: 475
Абсолютно!Въобще не се шашкай.И аз го правех особено в края на бременността Blush

# 2
  • Мнения: 27 524
Нормално е, но за съжаление е индикатор за слаб перинеум. Т.е. мускулите са ти слаби и има опснаост с времето и след раждането така да остане. Започвай отсега упражнения за задравяване на перинеума. Най-лесното е като ходиш по малка нужда да спираш на няколко пъти струята за няколко секунди. Проблемът изглежда малък, но не е за подценяване. Имам познати, които така са започнали и 40 години след това пак така са си останали.
Аз никога не съм имала този проблем и въпреки това съм правила упражнения!

# 3
  • Мнения: 1 691
Да, нормално е, на пслушай какво ти е казала Блонди. Упражненията за перинеума са прости, не изискват време, а ще те спасят от много неудобства не само сега, но и после - раждането е по-лесно, по-добре се възстановяваш и после няма да се изпускаш.
Най-добре пусни в някоя търсачка "кегел" (най-много има на английски, но и на български може да намериш) - описанията на упражненията.

# 4
  • Мнения: X
 Да, нормално е, на мен не ми се е случвало докато бях бременна но преди ми беше проблем. Когато ходих на лекар заради доста такива зачестили случаи, и то много по-неприятни Naughty, ми каза че основния проблем е доъл от това че се " стискам", когато ми се ходи по малка нужда. И е вярно! Имало е дни в които мога да се изпишкам само 2 пъти, като втория е вечер преди лягане! Затова  и пострадах, от тогава се научих много често да ходя до тоалетна, дори когато нямам нужда. Може дето се вика 2 капки да са ама ти олеква .И така оправих положението. Сега напоследък пак " не намирам време" да ида да пишкам и си бях докарала и един цистит. Той също може да се получи в резултат на задържане на урина в мехура за дълго време, особено ако има наличие на някакви бактерии ( аз лекувах гъбички по същото време).  Та....мисля, че просто за теб ще е най-добре да ходиш възможно най-често до тоалетна, дори да нямаш нужда, а и със сигурност ще предотвратиш някой фал.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
Мисля, че нямаш повод за притеснение

# 6
  • Мнения: 2 663
Нормално е, но за съжаление е индикатор за слаб перинеум. Т.е. мускулите са ти слаби и има опснаост с времето и след раждането така да остане. Започвай отсега упражнения за задравяване на перинеума. Най-лесното е като ходиш по малка нужда да спираш на няколко пъти струята за няколко секунди. Проблемът изглежда малък, но не е за подценяване. Имам познати, които така са започнали и 40 години след това пак така са си останали.
Аз никога не съм имала този проблем и въпреки това съм правила упражнения!

Абсолютно съм съгласна с Блонди, тези неща си ги пише и по книгите.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 424
и аз като кихнех силно или се изкашлях, пусках малко Embarassed
прави упражнения Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, а може би е добре да се замислиш и за типа на раждането, което планираш?...

# 9
  • София
  • Мнения: 4 585
Нормално е. Peace Аз като стискам дълго време, понякога пускам по малко.  Blush

# 10
# 11
  • Мнения: 7 723
Съвсем нормално, та ти си бременна   Grinning

# 12
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
Хм, а може би е добре да се замислиш и за типа на раждането, което планираш?...
защо newsm78

# 13
  • Мнения: 27 524
Съвсем нормално, та ти си бременна   Grinning

По принцип не е нормално. Или по-точно - нежелателно е. Не би трябвало да е така, при здрав и стегнат перинеум. Изпускането говори за слаб, разтегнат, отпуснат или преразтегнат перинеум. И след раждането може да продължи и/или да се влоши. Това не е нормално, нито хубаво за никоя жена.
Никога не съм се изпускала, както и много мои познати. Други да, но това не го прави нормално.

# 14
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
сега говорих с майка ми и тя ми каза,че и тя е така,даже сега като се закашля а е на 45год,дали не е нещо по наследство newsm78 или,защото съм раждала вече един път и си е останало така след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт