Каква е високата температура при бебе?

  • 2 184
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Моята дъщеря днес имаше температура 36,9 и се зачудих при каква температура да дам Панадол.  newsm78 Тя никога досега не е вдигала и установих, че не знам колко градуса като вдигне се счита, че бебетата имат температура. В случая й растат първите зъби и знам от какво е, но искам да съм информирана за в бъдеще. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 425
Над 37 като стане се притеснявай, но все пак я следи Peace Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 5 718
36,9 не е висока!
На мен ми каза д-р, че ако е над 38 се смята за такава.

# 3
# 4
# 5
  • Мнения: 1 440
Педката ни ми каа, че висока е над 38,5...Под нея организмът ефективно се бори.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 389
36,9 не е висока!
На мен ми каза д-р, че ако е над 38 се смята за такава.
Peace
Над 38 давам Панадол.

# 7
  • Мнения: 6 164
При бебе, като при голям. До 38оС не се пипа, ако надхвърли 38о - почваш да смъкваш. [/color]

# 8
  • Мнения: 950
Благодаря ви за отговорите. Ще продължавам да меря температурата, но не знам как ще стане докато спи вечерта - най-вероятно сутринта като се събуди да я измеря пак.

# 9
  • Мнения: 6 164
Е тя ако вдигне ще се събуди, ще се разплаче. Все пак това е чувство на дискомфорт, не се проспива сладко-сладко. Wink

# 10
  • Мнения: 1 017
Е тя ако вдигне ще се събуди, ще се разплаче. Все пак това е чувство на дискомфорт, не се проспива сладко-сладко. Wink
Не е много сигурно че ще се събуди. Моят син беше болен по-миналата седмица с много висока Т. И едната вечер добре че отидох да го пипна, беше вдигнал 40, 02 без да се събуди въобще. Аз го събудих насила и го занесох в банята да го сложа под душа та така успях веднага да смъкна Т с малко по- хладка вода от телесната му Т, след това вече беше на 38.
Иначе аз не бързам да смъквам Т, ако е по-ниска  от 38, защото тя си е защитна реакция на организма срещу бацилите. Вече ако продължи повече от 3 дни тогава трябва да се взимат мерки.

# 11
  • Мнения: 2 616
Е тя ако вдигне ще се събуди, ще се разплаче. Все пак това е чувство на дискомфорт, не се проспива сладко-сладко. Wink
.............
Иначе аз не бързам да смъквам Т, ако е по-ниска  от 38, защото тя си е защитна реакция на организма срещу бацилите. Вече ако продължи повече от 3 дни тогава трябва да се взимат мерки.

И аз знам, че се прави така, ама не знам дали ще ми стиска ако се наложи

# 12
  • Мнения: 819
Ама това не е висока температура.На нас ни казаха,че за висока се смята над 38.5

# 13
  • Мнения: 120
висока температура е над 38. До 37,4 е приета за нормална и педиатърка  не ни препоръчва да  дававаме  Панадол. Само в случаите, когато ни биха ваксините първите месеци. Аз също избягвам да давам често Панадол. А  висока температура се сваля много бързо като се сложи филийка хляб на пъпчето напоетна с разтвор 1:1 вода с оцет. Когато имахме 39,5 нищо не помогна нито Ефералган свещички нито Панадол.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Всяко дете по принцип е различно.
Моите хлачета при настинка, зъбоник и.т.н. често са вдигали субфибрилна темпетарура (до 37,5-37,6), която не ме притеснява много.
Аз лично действам при Т над 37,8. За децата ми тя вече не е комфортна, и много бързо я повишават след този праг.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт