Моля за съвет относно приспиването на ръце

  • 783
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте МАМИ.Синът ми е на 4 месеца. Все още има доста силни колики. Кърмим се на 3 часа.За коликите гледам да спазвам всичко което се е писало -храни които ям ,давам по малко капки,чайчета, но уви няма никакво повлияване.Но тъй като това ми е второ дете, реших че не искам да го свиквам да спи на ръце.С каката обаче няма да забравя дългото и изморително люлеене на ръце, в резултат на което си причиних страшна дископатия и непрекъснати болки в гърба.Но с тези колики ми е доста трудно.Направо невъзможно.До сега се опитвах , когато усетя че му се спи и е нахранен го слагах да спи и ако е сутрин е по-спокоен  заспива след 10-15 мин лек рев.Спи около30 мин и ако се е наспал е добре, но ако още му се спи сядам на един диван и люлея за да се наспи.Но следобедите и вечерите, когато коликите са по-силни реве много  и не спи , просто не става без люлеене на ръце пак на дивана:).Та въпросът ми е дали някой може да ме посъветва нещо в тази връзка. Хем не искам да го свикам на ръце , хем от тези колики не става без да го взема. А вече сме влезли в петия месец и още не са
намалели.Дали когато спрат ще е вече голям и ще е свикнал да е на ръце.И каката беше така с
дългото времетраене на коликите. Дори и да нямате идея по  въпроса -поне реших да си споделя проблема и така малко да ми олекне.Благодаря.

# 1
  • Мнения: 255
Netka, да ти е жив и здрав сина. За коликите, един изпитан лек за ноемврийски бебета - сушоар - на леката степен - бебетата се унасят от шума, а топлината им помага за коликите. Масажче с длан по коремчето, в посока на часовниковата стрелка. От капките най-доволни бяха мамите от Инфакол (внос от Англия). Аз давах на моя син едни водорасли на Аквасорс + Бифидус. Те са по принцип в желатинови капсули, но давах 1/4, 1/3 част с малко кърма. Имам още, и мога да ти дам, или ако искаш си поръчай чрез някой представител на Аквасорс.
За носенето на ръце - и без колики ние се носим.. не просто на ръце, ами и в движение... Майтапим се че има висотомер и ъгломер - усеща кога сме прави, и кога седнали.. и дали той е прав, или е наклонен за заспиване. Дарин плачеше от колики, преживява ужаса от първата инжекция, от сутрешното бъркане в носа .. по едно време просто използвачески ревеше да го вземем на ръце. Общо взето мисля че му е по-интересно вертикално разположен, да оглежда хората, да комуникира, не му се спи толкова, както на 10-20 дена. И ние се носим, песни пеем (а той вече тананика) и хора играем (факт - вече съм играла с него доста хора, Елениното само остана, че не го знам него).  Но аз живея при свекърва - ако не съм аз, тя го носи, чак ми го взема от ръцете понякога, тоест сменяме се, и не чака цялата домакинска работа на мен.
И си мисля - след една година няма да иска да го нося,.. а след 5 - няма да ми дава да го гушкам... сега му е времето да го нося, прегръщам и гушкам... А докога - ами докогато.
Заповядай в отчетните форуми - родени 2006 година - ноемврийки сме активни, весели и си помагаме, а варненки редовно правим общи разходки из Морската.

# 2
  • Мнения: 164
Благодаря за подробния и изчерпателен отговор Вени. Аз също бях така с моята щерка, която сега е на пет години.Тогава си живеех при родителите ми, но сега даже и таткото ни е извън България и се налага сама да се оправям. Каката е при мен и от време на време е на бабин дом.А иначе бебо е спокоен само да не бяха тези пусти колики ама ша потрая още няма как. Пък ако успея да го свикна да заспива сам за мен ще е голямо облекчение. Благодаря за поканата за форума ще го разгледам, ако ми остане време Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 1 691
И аз не мога да ти дам съвет, защото също сме постоянно на ръце. Моето мишле всичко на всичко 5-6 пъти е заспивало по друг начин, а не на гърда. Но и аз съм при свекърва, сменяме се и така се оправяме с всичко. И аз съм на принципа да си го гушкам сега, че после няма да ми дава.
Дано и при теб се намери някакво рпешение на роблема.

# 4
  • Мнения: 164
Дано, наистина.А иначе когато ми остане време много си го гушкам-даже мога да кажа гушкаме двете с каката.Тя го обожава.А с нея даже и до сега спим, когато може  заедно.Големи приятелки сме.

# 5
  • Мнения: 919
Люлеене на ръце? Незнам как успявате. Майка ми до ден днешен се оплаква че са и "откачени" коленете от люлеенето на сестра ми.. то не свършва магически с навършването на годинката. Но и до година да е, ами те тогава ще са по 10 килограма.. това как се люлее?
Пробвала ли си да го гушнеш и да се кърмите легнали като леко го побутваш по дупето или гръбчето? За коликите помага нещо затоплено на коремчето, най-добре твоето тяло, но може и затоплена кърпа или одеалце. Heart Eyes
Може би ако успееш да го сложиш да суче докато лежи по корем върху теб, или странично, долепен до теб, това ще помогне, пък и ти ще можеш да релакснеш малко. Масаж на коремчето също казват, че помага. 
Сукането също ще го успокои, не се притеснявай от преяждане, това е невъзможно да се случи.. сигурно знаеш но аз да си кажа, защото ми се стори че се кърмите на режим.

Ние винаги сме се приспивали на гърдата, гушнати и може би затова ми се струва по-удобено и по-естественно някак. Когато нещо е нервна я разстривам по гръбчето или я милвам по главата или я побутвам лекичко, получава се като леко люшкане или подрусване може би, бяга ми точната дума.

Успех с преборването на коликите Peace То малко останало Hug

# 6
  • Мнения: 8 242
С Тони още се приспиваме на ръце и/или с кърмене.. Като беше по-малък доста време спеше на мен.. Нямам против, макар че е 10 кила вече  Crazy

# 7
  • Мнения: 164
Благодаря Гаргамелчо. Simple SmileИнтересно име.Ами когато беше по-малък бебо така заспиваше .Най си обичаше докато суче да заспи.Но сега вече и така неще.Нито биберон залъгалка.Нито да го люлея в коша.Иначе през ноща когато го свие корем го взимам при мен и наистина това с побутването дейста-така сме от бебета.Но през деня е друго нещо.Когато го заболи и сукането не му помага.Иначе не бих казала режим-но в общи линии той огладнява през 3 часа или по-малко.През ноща сега също ядем защото миналия месец ми наддаде малко.НАдявам се наистина скоро да отминат, но нещо губя вяра вече.Успех на другите Мами.

# 8
  • Мнения: 164
Извинявам се за правописните грешки!

# 9
  • Мнения: 313
И аз като теб имам по- голямо дете (на 5г.). Да ти кажа налюляла съм се вече Laughing ,но малкия също си иска своето. Бебетата са по упорити от нас в достигането на целите си. И на мен ми тежи страшно- малкия е 8000кг, а заспива предимно наръце. Ако някой пита "ами гърдата не го ли успокоява" ще му отговора: успокоява го, но като съм права и го полюшвам #Crazy и никой друг не може да го преспи. Не мога да те посъветвам нищо. Просто ти пожелавам успех Hug

# 10
  • Мнения: 201
И си мисля - след една година няма да иска да го нося,.. а след 5 - няма да ми дава да го гушкам... сега му е времето да го нося, прегръщам и гушкам... А докога - ами докогато.
Споделям мнението. Малкият ми син също се научи покрай коликите да заспива гушнат и сучейки,докато го полюшвах и потупвах лекичко по дупето, и сега заспива така. Приспивам седнала и не се изморявам кой знае колко много /баткото пък не е имал тежки колики и си заспиваше сам в леглото/.
За коликите,както вече са ти писали, помага сешоар на слаба степен, така хем затопля коремчето, хем унася мъничето. Към това успокоително средство прибягвах след много гушкане, кърмене, масажчета на коремчето, чайчета и капки. При нас най-ефикасни бяха капките Саб Симплекс, кремчето за мазане на коремче при колики Бейби нос и чаят Резене на Милупа /поръчвах си го чрез познати от Турция, т.к. неможах да го намеря на нашия пазар, но мисля , че същата работа би свършило и българското резене от билкова аптека/.

# 11
  • Мнения: 3 423
Бобата още го приспивам на ръце -хем го нося,хем суче-тъй,че надеждата ,че след година не искат я оставете
качил ми се е от всякъде на главата ,но немога да го оставя да плаче
има и добра страна-вече така заякнах,че не ми тежи а и за отслабването тоя спорт носене на бебе спомага-50кила съм вече bowuu

# 12
  • Мнения: 164
Да, аз също доста време носех каката.И затова съм с болен кръст.Така ми се е схващал че съм лежала на легло по цяла седмица.Но това отделна тема Simple Smile.Наистина и аз мисля че ако го свикнеш да сои на ръце отива до към третата годинка.

# 13
  • Мнения: 3 423
леле до третата годинка Crazyдупе да ми е яко Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 12 224
  Аз почти никога не съм ги разнасяла на ръце, но просто ние се приспиваме пък на гърда. Но поне това става в легнало или седнало за мен положение и като се замисля ми е доста по-лесно отколкото да ги разнасям за да ги приспя  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт