Желиран компот по идея на Блонди

  • 9 860
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 679
Преди месец бях пуснала една тема за желатина. Тогава Блонди препоръча този десерт - желиран компот.
Тъй като може някои от вас да не са чели в темата, пускам тази нова тема - желираният компот стана любим десерт на цялото ни семейство.
Червените компоти стават най-хубави. Особено компотът от ягоди - не много сладко, свежо и разхлаждащо.
Предполагам, че от малини ще стане още по-голяма вкусотия.

Препоръчвам ви този десерт и благодаря на Блонди за идеята.  smile3525

# 1
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Харесва ми идеята и без това,малката не желае да си хапва компоти сега е момента да ги желирам,може пък да и допаднат?!Браво на тебе и на Блонди,много сте изобретателни!

# 2
  • Мнения: 22 867
А колко желатин слагаш на един буркан компот, за да се желира по този начин?

# 3
  • Мнения: 27 524
Хе хе  Party
Радвам се, че ти е харесало. Идеята я знам от сестра ми, лятно време ни беше любимо, а по приницп не съм фен на желетата, но наистина става вкусно, леко и разхладително. Някои мами украсяват отгоре с ядки и сметана, но аз си го обичам така.
На мен най ми допадат от череши и праскови  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 679
А колко желатин слагаш на един буркан компот, за да се желира по този начин?

Слагам по 2 желатина, един не е достатъчен

# 5
  • Мнения: 780
как точно се приготвя? компота топъл или студен , желатина директно ли се слага вътре или на тънка струйка .....? изобщо не съм наясно с този желатин  Embarassed , а компота като гледам ще е много вкусен    bouquet 

# 6
  • София
  • Мнения: 3 814
И аз лятото доста често го приготвям този десерт.Понякога го смесвам и с кисело мляко,доста освежаващо действа.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Правя го най-редовно, когато ни се прияде сладичко, пък провизиите са на свършване Rolling Eyes...Аз желирам два компота- червен /ягоди, малини/ и жълт / праскови, кайсии/ и ги редувам на слоеве в чаши. Става вкусно и много красиво Peace!

# 8
  • Мнения: 11 747
Еее,преди 100 години ядяхме такива работи,забравила съм ги чак! HugНо слагахме извътре по някой лешник и парченце бисквитка да стане по шарено,много приятно става!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Майка ми го правеше във високи чаши и ги допълваше с разбита заквасена сметана или белтъчен крем Peace

# 10
  • Мнения: 525
ще се пробва на снимката изглежда много хубаво  Grinning

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
как точно се приготвя? компота топъл или студен , желатина директно ли се слага вътре или на тънка струйка .....? изобщо не съм наясно с този желатин  Embarassed , а компота като гледам ще е много вкусен    bouquet 

Присъединявам се към молбата  Praynig Дайте рецептата стъпка по стъпка   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 679
как точно се приготвя? компота топъл или студен , желатина директно ли се слага вътре или на тънка струйка .....? изобщо не съм наясно с този желатин  Embarassed , а компота като гледам ще е много вкусен    bouquet 

Присъединявам се към молбата  Praynig Дайте рецептата стъпка по стъпка   bouquet

Пакетчетата желатин се изсипват в 1 ч. ч.студена вода. Оставя се да престои 15 мин. и да набъбне. След това го нагрявам във водна баня до разтварянето му /като потопя пръста си, разтворът да е леко затоплен/. Не бива да завира.

Това изсипвам в 1 буркан компот от ягоди (студен) и пълня в малки купички.
Слагам го в хладилника - обикновено вечер и до сутринта е готово.

Ако някой няма търпение - консумира след 1 - 2 часа Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 591
и на нас това ни е един от любимите десерти!   chef

най-често използвам компот от ягоди или от круши, почти винаги нарязвам и банани, често киви, ябълки и каквото имам под ръка и се получава един вид плодова салата, само че желирана  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 6 461
Приготвяме си го в къщи.
Това е  много вкуснен десерт.

Общи условия

Активация на акаунт