Сушилня с пералнята

  • 3 192
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 283
Здравейте,
Опитвам се да реша дали да си купя сушилня за дрехите. От по-мързеливите домакини съм и искам да си спестя простирането, прибирането. Чувала съм, че не можело да се суши всичко, а само естествени материи. Ако е така - не ми трябва. Чувала съм, че има пералня, която изсушава след като изпере. Така ли е? Споделете мнения и препоръчайте марка

# 1
  • Мнения: 950
Не мога да ти препоръчам марка, но знам, че не е хубаво сушилнята и пералнята да са в едно, по добре си вземи отделни уреди.

# 2
  • Мнения: 416
        Наистина е по-добре да са отделно двата уреда. Аз понеже нямам място си взех 2 в 1  Simple Smile на Electrolux. Доволна съм от сушилнята, но и аз не я използвам прекалено често, по ми е приятно когато дрехите са съхнали навън. Иначе можеш да сушиш всичко - има си програми, само гледай етикетите на дрехите дали могат да се сушат в сушилня,че аз така скъсих една блуза. Има програма която след като свърши пералнята започва веднага сушенето. Ако мислиш обаче да я ползваш доста често (то това май е идеята) си купи отделно сушилня.

# 3
  • Мнения: 533
от 12год.ползвам Candy,вярно че качеството им тогава бе друго.Много съм доволна,въпреки че вс.майстори са против 2в1.Но и печката ми на същата фирма е печка+фурна+миялна пък да чукна на дърво е незаменима и вече не се внасят! newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Имаме от година и половина пералня със сушилня /един електроуред/ на Аристон. Доволна съм, защото, когато нещо спешно трябва да бъде изпрано и веднага изсушено, върши чудесна работа. Важното е да се отнеме от прането, за да не се измачкат дрехите, които ще се сушат. Капацитетът на пералнята е 5 кг, а на същата машина, ползвана като сушилня - 4 кг. Пускам я през нощта, защото сушилнята харчи повече ток. В интерес на истината съм сушила само естествени, памучни материи, и не бих могла от опит да кажа как сушенето се понася от другите материи. Предполагам, че може да има свиване, защото температурата в сушилнята се повишава значително /все пак вода се изпарява Simple Smile/. Като цяло съм доволна от този електроуред, никога не съм съжалявала, че настоях да купим именно такъв. А и когато човек няма място за пералня и сушилня поотделно, това е оптималният вариант.
А пропо - гледах в най-новия каталог на МЕТРО точно тази пералня Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 11:11 от Karimma

# 5
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
сушилнята си е супер  Crossing Arms сушенето е като прането - има си програми, според дрехите. има един хубав вариант на комбиниран уред на Аристон - имам много добри отзиви, там сушиш 5кг, това е основното при комбитата -  обикновено сушат по-малко кг, отколкото перат. хубавото е, че си спестяваш място, а и не местиш дрехите от пералнята в сушилнята - за целта трябва да са еднотипни. моята е Привилег, вече е доста старичка и пак върши страхотна работа, новите са по-икономични и имат повече програми. аз през лятото не я ползвам, но пък през зимата въобще не простирам, защото сме със северно изложение и нищо на терасата не съхне.  Naughty Въобще, аз лично съм много ЗА сушилните, ако имаш място вземи си ги отделно, макар че не виждам смисъл.  newsm78 донякъде е въпрос на навик. Joy ако решиш да си купиш, успех с избора!

# 6
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Имаме от година и половина пералня със сушилня /един електроуред/ на Аристон. Доволна съм, защото, когато нещо спешно трябва да бъде изпрано и веднага изсушено, върши чудесна работа. Важното е да се отнеме от прането, за да не се измачкат дрехите, които ще се сушат. Капацитетъ на пералнята е 5 кг, а на същата машина, ползвана като сушилня - 4 кг. Пускам я през нощта, защото сушилнята харчи повече ток. В интерес на истината съм сушила само естествени, памучни материи, и не бих могла от опит да кажа как сушенето се понася от другите материи. Предполагам, че може да има свиване, защото температурата в сушилнята се повишава значително /все пак вода се изпарява Simple Smile/. Като цяло съм доволна от този електроуред, никога не съм съжалявала, че настоях да купим именно такъв. А и когато човек няма място за пералня и сушилня поотделно, това е оптималният вариант.
А пропо - гледах в най-новия каталог на МЕТРО точно тази пералня Simple Smile
точно тази имах предвид и аз - не съм чула някой да е останал недоволен от нея

# 7
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
от 12год.ползвам Candy,вярно че качеството им тогава бе друго.Много съм доволна,въпреки че вс.майстори са против 2в1.Но и печката ми на същата фирма е печка+фурна+миялна пък да чукна на дърво е незаменима и вече не се внасят! newsm78
нямаш идея откога търся мнение за този уред на Канди - 3 в 1!!!  newsm44даже мислех да го поръчвам от италия, защото в БГ няма внос. моля, кажи доволна ли си от съдомиялната и ти откъде купи твоя уред. имаш ли някакви забележки? newsm17 а по отношение на това какво АЗ МИСЛЯ ЗА МАЙСТОРИТЕ мога да напиша роман, който сигурно ще е криминален, защото там ще загинат безславно много майстори  #2gunfire!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 328
...има един хубав вариант на комбиниран уред на Аристон - имам много добри отзиви, там сушиш 5кг, това е основното при комбитата -  обикновено сушат по-малко кг, отколкото перат...
И при тази пералня е така - написала съм го в предишния си постинг - пере 5 кг, суши 4 кг.

# 9
  • Мнения: 8 242
Нашата е Индезит - пералня със сушилня.. Много съм доволна. 3 години вече я ползваме и е чудна  Peace

# 10
  • Мнения: 533
Ами много съм доволна от Канди 3 в1.Вярно ,е че няма внос в България.Моята е купена преди 12г. от тук!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 779
от 12год.ползвам Candy,вярно че качеството им тогава бе друго.Много съм доволна,въпреки че вс.майстори са против 2в1...

И на майка ми е същата, купувана преди 12-13г.,но е без забележки.Сушилнята обаче не я използва на всяко пране.Модела е Ализе  Peace

# 12
  • Мнения: 409
Аз имам  пералня и сушилня Горение по отделно са и съм много доволна. Peace

# 13
  • Мнения: 4 546
аз имам канди и съм много доволна - почти винаги пускам сушилнята след пералнята. не суша неща , които имат вътре вата - някои якета напр., също и дънки - пробвах няколко пъти, на мъжо една дънки стана на черти, неднам дали е от сушенето. иначе бельо, блузи, хавлии, чолапи - всичко суша. има си програма за сушене на синтетика и за сушене на памук, така че не само естествени материи могат да се сушат  Grinning

# 14
  • Мнения: 678
з съм със зануси и съм много доволна.Ползвам я от 3 години.И противно на всички очаквания не мачка дрехите Peace

Общи условия

Активация на акаунт