признаване на бащинство

  • 1 284
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Здравейте! 55

В момента съм бременна в 9-тия месец и живея с таткото на моето дете на семейни начала и не сме сключили брак ( защо не ..е дълга история). Разбрах, че за да носи детето ми името на бащата е нужно той да представи нотариално заверен документ че го признава..Много ви моля ако някой е осведомен по въпроса да ми каже...1.Кога трябва да бъде изготвен този документ ?( преди или колко време след раждането) 2. Колко струва? 3. Има ли някакви особеностти при изготвянето или просто таткото отива сам при нотариус и..готово..? newsm78

Благодаря предварително!  bouquet  bouquet

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Трябва да питаш в общината.
В нашия град припознаването става след изписването на бебето,в общината.Във форума съм чела,че в други градове бъдещият баща си прави документ при нотариус,че припознава детето,което ще се роди.

# 2
  • Мнения: 2 327
В документа май се пише рожденната дата на детето, а това може да стане след като се роди. Записването на бебетата така или иначе не става веднага и таткото може да си изкара въпросния документ веднага след раждането и да ти го донесе. Не е лошо наистина да попиташ в болницата, в която ще раждаш, че има разлики на места с подаването на документите.
Иначе струва 3 лева и е достатъчно таткото сам да иде при нотариус.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравей!
Както са ти казали момичетата зависи от болницата. Имат си различни изисквания. Аз раждах  в Окръжна болница-София. Там си имат формуляр, който преписах, таткото го набра на компютър, разпечата и отиде с него при нотариуса, след като Калоян се роди. Като цяло текстът е, че бащата припознава роденото от еди коя си майка дете и е съгласен то да носи неговото име.
Декларацията трябва да се занесе докато си в отделението заедно с личната карта на таткото и майката, за да може да бъде записано детето.

# 4
  • Мнения: 151
Благодаря !!  bouquet  bouquet

Да уточня,че става въпрос за раждане във Шейново!

Слънчев ден ви желая!  Flowers Sunflower sun newsm10

# 5
  • София
  • Мнения: 13 204
Процедурата в Тина Киркова е следната (поне преди 4 г. беше такава). Бащата подписва пред норатиус декларация, че припознава еди кое си дете... Плаща някаква такса при норатиуса, която беше към 5 лв. някъде преди 4 г. Аз в родилния дом подписвам декларация, че това дете е дете на еди кой си. После с двете декларации и личните карти слезе в администрацията на родилния дом и записаха детето... Мъжа ми не е писал сам нищо, те нотариусите си имат текста на декларацията. Всичко това става до 2-3 ден от раждането...

# 6
  • Мнения: 4 916
Благодаря !!  bouquet  bouquet

Да уточня,че става въпрос за раждане във Шейново!

Слънчев ден ви желая!  Flowers Sunflower sun newsm10

Най-добре питай и там   bouquet

# 7
  • Мнения: 624
Съгласно Семейния кодекс-Всеки родител може да припознае своето дете. Могат да бъдат припознати и заченати деца, както и починали деца, които са оставили низходящи.
Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние. Заявлението може да се подаде и чрез управителя на заведението, в което се е родило детето.Длъжностното лице по гражданското състояние съобщава припознаването на другия родител, и на дирекция "Социално подпомагане" в 7-дневен срок от извършването му.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 751
Понеже БНД щеше да е в чужбина по време на раждането 3 месеца преди това при нотариус подписа декларация, че признава за свое детето, "което следва да роди" моя милост и декларацията бе в сила до към два месеца след термина. Не съм имала ниакви проблеми, нито в болницата, нито в общината.

Общи условия

Активация на акаунт