СТРАХ ОТ ПРЕДСТОЯЩОТО МИ СЕКЦИО!!!?

  • 10 030
  • 72
  •   1
Отговори
Мили мами до моето секцио има месец и дистина дена,а аз неспирам да мисля за него страхувам се много от непознатото и от болката Cryголяма съм пъзла...
Вие страхувахте ли се от вашето секцио??

# 1
  • Мнения: 2 197
Изобщо не се притеснявай, няма абсолютно нищо страшно. Аз всъщност повече се старахувах от клизмата и слагането на катетъра отколкото от самата операция. Но се оказа, че нито една от процедурите не е нито страшна нито болезнена. Честно да ти кажа нищо не усетих. Също така след операцията не съм имала болки. На следващия ден като станеш ще ти е малко трудно, но на по-следващия аз вече търчах нагоре-надолу по стълбите (на 7-мия етаж бях и поне по 4 пъти слизах и се качвах).
Успех , здраво и щастливо бебче!

# 2
  • Мнения: 4 621
Не се тревожи, всичко минава много бързо и лесно. Също като "бото" се притеснявах повече от клизмата и катетъра, но с изненада установих, че въобще не са страшни тези манипулации. Самата операция минава изключително бързо и леко, а възстановителния период след това въобще не е тежък. Успех Peace

# 3
  • Мнения: 10 982
И при мен се очертава секцио - ако се наложи, ще е само след 2 седмици.  Embarassed
Честно казано, не ме е страх от операцията, а от възстановителния период Cry

# 4
  • София
  • Мнения: 2 679
Недей да мислиш само за това, живот и здраве като мине само ще се ядосваш колко неоснователно си се страхувала.
 А колкото до болката - на втория ден вече си забравила, че са те оперирали. То и болка не се усеща, само леко ти придърпва шева, но не мога да кажа, че е болка.

Аз имах единствено притеснения за слагането на катетъра и на упойката.
Съвсем лек дискомфорт усетих, нищо повече.
Още на обяд на другия ден (секциото ми беше нощно) седнах.

Като почнеш да се изправяш хич и не върви наведена - опитвай се колкото може повече да вървиш изправена - по-бързо ще свикнеш, а не боли повече.

Успех, леко да мине и здраво бебенце.

# 5
  • Мнения: 26
Здравей Тери!
Искам да те успокоя, няма нищо притеснително в тази операция. Преди да започнат ти поставят упойка. По време на операцията няма да усетиш нищо. След операцията, разбира се няма да ти е лесно, но всичко зависи и от теб самата. Приемай нещата с радост. А на 7-я ден вече ще си напълно във форма.
Поздрав и успехи!!!

# 6
  • Мнения: 305
Спокоооооо,изобщо няма да разбереш че си раждала,труден е само първият ден когато се раздвижваш,няма нищо страшно-напротив,всичко е едно прекрасно изживяване Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 2 679
То възстановителен период силно казано - помагат ти да се изправиш, после лека полека почваш да ходиш. Като станеш и легнеш няколко пъти ще свикнеш, а и нали трябва да ходиш да си взимаш бебето (поне така беше в Света София). Малко по-трудно е в леглото от легнало да се приведеш в седнало положение, но повярвайте ми като ме изписаха на петия ден нямах никакви неприятни усещания останали от операцията.

# 8
  • Мнения: 397
Спокоооооо,изобщо няма да разбереш че си раждала,труден е само първият ден когато се раздвижваш,няма нищо страшно-напротив,всичко е едно прекрасно изживяване Grinning

И аз да потвърдя!!! Не се притесниявай!  Peace

# 9
Охх благодаря ви!!!Вие сте единствените сродни души които ме разбират.....мъжа ми ми вика че съм пъзла,майка ми ми се подхилва и ми вика,че цял живот съм била такава...,а аз още повече се депресирам!!!
Но определено ми вдъхнахте кураж!Ще следя темите за секцио и интересните теми във форома,един месец ще съм с компиутъра и с вас!!! Wink

# 10
  • Мнения: 162
Здравейте и от мен! И на мен живот и здраве ми предстои секцио в началото на май. И ме е страх и от операцията и от възстановяването изобщо сякаш страха е от неизвестното. Искам да ви попитам - за какво секцио говорите със пълна или спинална упойка? Моля ви разкажете по подробно и за двете. Предварително благодаря

# 11
  • Мнения: 2 616
Не се шашкайте въобще, ама от нищо.
Ние се родихме преди 9 дни със секцио-в момента наистина съм забравила. Нищо не е гадно, нито клизмата, на мен даже малко ми хареса, става ти едно лекичко после  newsm53, нито катетъра-малко е кофти слагането, но продължава 10 секунди и не се мре. След операцията е кофти като ти извадят катертъра по-скоро-малко дращи първите дни, ама няма да ти дават ни вода, ни храна, докато не пуснеш газовете, така че спокойно няма да ти се налага да ходиш много до тоалетната  smile3506. Мен ме оперираха в 9.30ч, в 12.30ч вече бях напълно излязла от упойката, в 15.30ч станах да се раздвижа и да се измия-няма страшно, не болеше толкова колкото ми обясняваха и очаквах. Първите дни ще спиш само по гръб, след около седмица с възглавничка под кръста и настрани ще можеш да лягаш. Една приятелка ми беше казала преди раждането да не се притеснявам, защото точно след седмица ще съм забравила, че съм раждала, повярвай ми БЕШЕ ПРАВА. Наслаждавай се на последните си дни от бременността и си подготви превръзки за родилки (големи са колкото памперси) за първите дни, че аз както бях в Майчин дом-Варна, което си е частна болница, така накарах мъжа ми да ми търси такива в неделя следобед, че ме оставиха оплескана цялата, щото нямали в болницата  smile3514

# 12
кати аз питах за секциото дали мамите са се страхували защото аз умирам от страх,на мен ми предстои края на април и съм с пълна упойка.

# 13
  • Мнения: 229
Никак да не те е страх Peace Аz първото го родих със секцио по спе6ност и не са ми правили клиzма,нито пък раzбрах кога са ми сложили катетър newsm78 Сега пак искам така да родя и вече си имам насрочена дата...3а да ми е по лесно имам намерение да не ям предния ден...Упойката ми бе6е епидурална и сега пак 6те е така....иzоб6то не усетих като ми я слагаха...Много ми помогна един асистент,който преz цялото време ми говоре6е....аz си мислех,че ни6то няма да усе6там...не е така...усе6та6 краката си горе6ти и на практика усе6та6 всичко,което правят с теб,но не боли Peace Peace Peace
Всъ6тност като дойде момента 6те си толова 6тастлива най накрая да гу6не6 бебо,че всичко останало няма zначение Heart Eyes Много късмет ти желая...

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Най-вероятно всички сме се страхували предварително малко или много.

Но както виждаш, оказва се, че няма нищо страшно!

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт