Кашлица-какво освен сироп???

  • 5 395
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 684
МАми кажете някое бабино лекарство за успокояване на кашлица.Ние пием Проспан ,но не мисля че има особен ефект-кажете нещо ако сте давали?
Благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 17 402
Ходихте ли на лекар?

# 2
# 3
  • Мнения: 455
Давай да смуче небет шекер.

# 4
  • Мнения: 684
Цитат на: beep
Ходихте ли на лекар?


ДА дадоха ни сироп и антибиотик но този Проспан не ни помага много!

# 5
Сиропите за кашлица НЕ Я ПРЕМАХВАТ - те я облекчават,като улесняват откашлянето и отхрачването! Кашлицата е начин, при възпаление на дихателните пътища, организмът да изхвърли секретите, които се образуват тогава. Embarassed Това е защитен механизъм и не бива да се подтиска.Тя преминава дори известно време след оздравяване - това е напълно нормално. Иначе човек ще се "задръства" от секретите си... newsm09

# 6
  • Мнения: 684
Благодаря ви за съветите и линковете-всичко прочетох!Само дето трябва да направя нещо в което няма мед че ме е страх все още да го давам Confused

# 7
  • Мнения: 1 214
Мажи гърдичките и гръбчето с Хустагил или Пулмекс бейби,или д-р Тайс балсам против кашлица.Ефекта е огромен.Препоръчвам ти сиропа на д-р Тайс с теснолист живовляк.Мирела друг до сега не е пила!

# 8
  • Мнения: 1 517
Цитат на: PrincesaDundesa
Мажи гърдичките и гръбчето с Хустагил или Пулмекс бейби,или д-р Тайс балсам против кашлица.Ефекта е огромен.Препоръчвам ти сиропа на д-р Тайс с теснолист живовляк.Мирела друг до сега не е пила!

Ейй до сега рових да видя как се казваше това кремче Grinning Пулмекс бейби при нас имаше страхотен ефект+тайс сиропчето

# 9
  • Мнения: 671
И ние сме с кашлица и хрема милото мишле вечер ни спинка много добре
И ние сме на сиропчето на Тайс ще взема и туй кремче Пулмекс

# 10
  • Варна
  • Мнения: 154
Цитат на: lionkata
Благодаря ви за съветите и линковете-всичко прочетох!Само дето трябва да направя нещо в което няма мед че ме е страх все още да го давам Confused


Аз до 1г-1.5г на детенце давах боров мед, освен това той се препоръчва за кашлица. От Проспан също не съм доволна. Давам Стодал.
Правила съм и едно сиропче:
6 лукчета (бонбони)
6 локумчета
6 стръка индрише
6 ореха (счупени с черупките)
1л вода
Всичко се вари докато остане 1/2. Прецежда се и даваш когато се сетиш по 1ч.л. Много е вкусен. По принцип се слага и 1 глава лук с лук смачкана с люспите, но мирише много гадно и детенце отказваше да го пие (направих го с лука само веднъж и сама си го изпих, че и аз нещо не бях добре). Сега като му го направя направо си го пие като сокче около 50гр.

# 11
Цитат на: lionkata
МАми кажете някое бабино лекарство за успокояване на кашлица.Ние пием Проспан ,но не мисля че има особен ефект-кажете нещо ако сте давали?
Благодаря!!!
   Има един нов сироп за кашлица - Fluditec, който се препоръчва от педиатрите и има много добър ефект, особено при малки деца и кърмачета!/Има два вида - за възрастни и деца/.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Кашлиците са различни и само лекар може да прецени какъв медикамент е подходящ в конкретния случай.
Като поотрасне детенцето ще понаучиш кога и какво го облекчава, но засега не ползвай нищо, освен "бабешките" рецепти без да ти е препоръчал лекар.

# 13
  • Мнения: 299
ето и моята бабешка рецепта. слага се вода да ври и се прибавя 7-8 шипки, няколко замразени малини и стрък изсушен цвят от бъз. Моят син го пие без да го подслаждам. Като бъз прибавям само когато има кашлица . Прецеждам и давам.. На този чай е ежедневно през целия зимен сезон. Педиатърката го одобри.

Общи условия

Активация на акаунт