Колко често гушкате бебоците?

  • 3 573
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Скъпи мами, при всяко заплакване ли гушкате бебетата си?
Моето е мъничко още и аз винаги когато плаче я гушкам, но днес ми се стори, че заплака само за да я гушна.
Беше се нахранила, смених памперса и я оставих в шезлонга. Постоя известно време, ама има-няма 5 минути и заплака. Полюшках я малко - успокои се, после пак заплака и така, докато не я взех.... В мен се успокои.
Та се чудех кога може да се остави малко да поплаче. Въпреки че ми става жал, когато плаче, но не ми се иска да се разглезва Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 174
С моята бебка сме постоянно заедно, навсякъде и изобщо не я оставям сама да плаче.А и тя кого другиго познава на този свят освен мама, нейната топлинка и глас...така се чувства спокойна-нормално е, сега за нея сме едно цяло  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 6 461
Не само като бебчета във всеки един момент ги гушкам.
Тошко вече се дърпа...той е на 4годинки ...ама аз като го прибарям...гушкам го ,целувам го... Hug
Пламчо все още дава... и него така...прегръщам ги като плюшени мечета. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 451
аз не гушкам бебка при всеки гък, нито я оставям да се дере сама. Намерих баланса, а и просто с времето започваш да разпознаваш дали се глези или има нужда от успокояваща ласка. Аз лично съм сама и в никакъв случай не мога да си позволя лукса беба да и ностоп при мен или гушната. Не смятам да й ставам роб, което пък не значи, че не я обичам или че не й се радвам и други от рода (каквито нелепи обяснения съм срещала неведнъж и два пъти). В крайна сметка секи решава сам за себе си, така и ти за твоето си дете

# 4
  • Мнения: 259
Непрестанно!!!  Hug
Така се чувстваме взаимно щастливи!

Да, има го момента на глезене/т.е. плаче, за да го гушна, ако това е глезене изобщо/, но не ми пука - обожавам да си гушкам детето и няма да спра!

# 5
  • Мнения: 150
Не съм сигурна, кога гушкането вече клони към разглезване, но наистина този момент го има - определено. Гледам нещата да са уравновесени. Разбира се и на мен ми е жал и не го оставям много да плаче, но не хуквам и при всяко разхленчване. Мартин е по-голям и вече се заглежда и "заиграва" с разни играчки, та общо взето гушкането намаля. Определено бебоците си знаят интереса и веднага научават как да ни "манипулират", за да стане това, което те искат. Но не трябва да се даваме да ни "дресират", защото после ни излиза през носа. Поне аз така мисля - свидетел съм на изключително много примери за "дресирани" родители. Но от друга страна бебето и детето определено трябва да вижда и най-вече чувства обичта ни. Така децата растат здрави и спокойни.

# 6
  • Мнения: 1 896
Ако детето ми иска да го гушна, не виждам какво лошо има. По-добре да не му се налага да стига до хитрини, за да получи прегръдка.

# 7
  • Мнения: 2 677
Винаги, когато е в настроение за гушкане (т.е. през цялото време, когато е буден).  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 7 414
Ако детето ми иска да го гушна, не виждам какво лошо има. По-добре да не му се налага да стига до хитрини, за да получи прегръдка.
    O!Това е страхотно изсказване!Няма нищо поестественно за бебето да иска да е гушнато,защо да е ощетено?Гушкай го,когато то има нужда от това!Защо на нас често ни се внушава,че децата се раждат едва ли не някакви супер хитри и коварни същества и само това гледат как да ни манипулират?
   Аз мисля,че всяко дете има нужда от своя индивидуална доза нежност,и всяко твое гушкане му дава спокойствие и увереност в себе си.Постепено то ще расте  (както вече е писано горе)ще се заиграва с други неща и няма да се нуждае толкова от гушканията ти.Пак и ще е спокойно,че когато има нужда от теб ти ще си насреща и няма,наистина, да стига до хитрини за да получи своето.

# 9
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И мен ме беше страх да не се разглези, но установих, че такова малко бебче щем плаче, значи има нужда от гушкане. Като поотрасне може и да не тичам при всеки плач, но за сега си се гушкаме постоянно.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Често се гушкаме,въпреки че тя вече не обича много,много.Но като бебенце не съм я оставяла да плаче.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
Винаги го гушкам, а е голям...и да понякога бебовците според мен плачат именно за прегръдка - просто има нужда от теб детенцето, ти представяш ли си какво е да попаднеш толкова безпомощен и беззащитен на този свят, естествено, че ще искаш мама и тати да те гушкат до сеБе си на сигурно място Wink

# 12
  • Мнения: 509
Винаги, когато видя, че има нужда! Бебетата имат нужда да бъдат гушкани, защото се чувстват по-сигурни. Ако те е страх да не го свикнеш, избягвай, ако видиш, че може и така...

# 13
  • Мнения: 2 897
Не само като заплаче Simple Smile
Ох,сега пък е на друга вълна-не ми дава,а толкова ми се иска...Добре,че от време на време се смилява и се гушва в мен Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 1 424
С моята бебка сме постоянно заедно, навсякъде и изобщо не я оставям сама да плаче.А и тя кого другиго познава на този свят освен мама, нейната топлинка и глас...така се чувства спокойна-нормално е, сега за нея сме едно цяло  Heart Eyes
и ние сме така. просто не мога да я оставя да плаче Cry

Общи условия

Активация на акаунт