въпрос за заем

  • 561
  • 12
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 659
Поръчител съм на един познат, който изтегли заем, оказа се, че не си я внасял няколко месеца вноските, което значи, че аз трябва да му изплащам заема. В момента ми е трудно да го открия:( Но със сигурност работи. Питането мие дали може да му се направи запор на заплатата от банката.

# 1
  • Мнения: 3 219
може, но ако заплатата му върви по банков път и в същата банка. Ако не могат да го изловят, ще плащаш ти ....

# 2
  • Русе
  • Мнения: 659
Не, лошото е, че не я получава по банков път. И все пак има доходи...

# 3
  • Мнения: 3 219
много кофти тогава, той може да твърди , че не работи.Трябва ти да поемеш инициативата да го подгониш да си плаща вноските. Дано  кредита не е голям !!!

# 4
  • Русе
  • Мнения: 659
Не е малък, утре ще отида до банката да видим какво ще правим... Благодаря ти, bubito_

# 5
  • Мнения: 448
Моят съпруг също стана поръчител на един свой познат,който често не плащаше вноските си и при всяко закъснение от банката звъняха по телефона у нас.Тогава съпругът ми го търсеше и му казваше да си внася сумата и така до скоро когато ни хрумна да дадем на служителката,която ни се обажда неговия телефон и да помолим да се обаждат директно на него.Той също работеше,но на частни начала и официално не беше назначен на работа.Може би затова от банката всеки път ни предупреждаваха,че ще наложат запор върху заплатата на моя съпруг.Така че ако е назначен на работа би трябвало да могат да му наложат запор.Надявам се тази информация да ти е полезна.Успех!

# 6
  • Русе
  • Мнения: 659
Официално е на работа, в БДЖ затова смятам, че може банката да си изиска парите директно оттам, но ще има ходене по мъките

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
violet-че,
Отиди в банката, кажи къде работи въпросният мъж, дай му точните координати, телефон, месторабота, служебен телефон и ..... се моли! Praynig
Защото ако въпросният мъж не работи в момента и/или не можеш да предоставиш на банката необходимите координати за връзка с неговата месторабота и касиерка - загубена си!  ooooh!
Защото ще се наложи да плащаш ти, а той да ти ги върне, ама кога - не се знае! Outta Joint

Пожелавам ти да успееш да се спогодиш с банката и със служителя там.   bouquet
Дано данъчния експерт по "лошия заем" излезе разбран и дано не са дали вече заема на съдебните власти.   bouquet

# 8
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Заплатата може да се запорира при споразумение с неговия работодател.

Но, ако стигнете до дело и го спечелите може да запорирате абсолютно всички негови сметки във всички банки в страната и да извършите вземане на база съдебно решение.

А ако въпростният длъжник работи и е осигуряван за отдел "Лоши кредити" в банката не е проблем да проследят източниците му на доходи и да запорират заплатата.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 659
Благодаря на всички, които писаха и ми дадоха съвети - слава богу се видяхме с човека и написахме един запис на заповед. Обеща, че ще си внася вече вноските и няма да се стига до там, че да ме търсят мен. Дано е така Praynig

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Дано, защото в БДЖ редовно има забавяне на заплатите.

# 11
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Че той Запис на заповед не е ли подписал при усвояването на кредита?И щом не е подписал тогава, сега пред кого я е подписал? искренно се надявам да сте си решили проблема, ама не ми звучи сериозно newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 4 884
Когато един човек стане поръчител, съдлъжник или авалист по нечий кредит, той става солидарно отговорен за задълженията на кредитополучателя, което на практика означава, че ако човекът, който дължи парите не плаща, Банката законо има право да тегли месечната вноска от сметката на поръчителя. Ставала съм свидетел на скандали от незнание от страна на хора, които са се подписали като поръчители. За жалост света  се изроди и човек не може да има вяра дори на най-близките си  хора...

Общи условия

Активация на акаунт