към късогледите майки-раждали нормално....

  • 2 025
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
здравейте,
Искам да попитам скочи ли ви диоптъра след раждането от напъните и с какъв диоптър сте. аз съм с -2, и офталмоложката ми каза , че може да раждам( УЖ) нормално... все пак ме е страх да не се увеличи, но много искам да родя номално...

# 1
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Никакъв проблем да родиш нормално. Аз го направих два пъти и не ми се е увеличил диоптъра въобще. Аз съм с -2 на едното око и  -2,25 на другото.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Не, не ми се увеличи. Имам същия диотпър като твоя.  Раждай си спокойно.Peace

# 3
  • Мнения: 1 671
И преди раждането и сега съм с -5.50 на двете очи, раждането не ми се отрази по никакъв начин, само не можах да раждам с лещи и си сложих очилата за първата среща с бебо  Wink .

# 4
  • Мнения: 3 506
Не ми се е променил диоптърът от ражданията (и двата пъти нормално). А и не мисля, че по принцип раждането влияе на диоптъра. Опасността е от отлепване на ретината, не от увеличаване на диоптъра. Ако настояваш, може за твое спокойствие да провериш при офталмолог дали си предразположена към отлепване на ретината, но аз не бих се притеснявала с -2  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 888
Аз съм с -1.50. Не ми е мръднал и при двете раждания.

# 6
аз съм с -3,5, - 1,5 имам едно нормално раждане , предстои ми второ надявам се отново нормално, нямам промяна в диоптъра ми след първото раждане

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 973
Раждах нормално. На едното око съм с -3, а на другото -2 , не виждам разлика отпреди, въпреки, че още не съм ходила на лекар. Даже раждах с очилата, въобще не съм се и сетила да ги махам...а трябва ли?

# 8
  • Мнения: 26
Здрасти и от мен! Аз имам астигматизъм и съм с късогледство на лявото 1,75, а другото 1,5.  Може да е и по- голям станал, но скоро не съм ходила на доктор. Та мисълта ми е, че си родих нормално без да съм забелязала промени в начина ми на виждане. А и аз като теб се страхувах единствено за очите си. Важното е как напъваш и съответно здрави коремни мускули Laughing. Но всичко е в ръцете на докорите т. е. при такива жени като нас трябва да изгонят бебето по- бързо за да не се отлепи ретината, така поне съм чела по книгите. Но страшно няма раждай нормално и не се бой Wink, а ние ще стискаме палци да е без проблемно!

# 9
  • София
  • Мнения: 14 512
Напъните имат значение за отлепване на ретината. При първата бременност очния ме предупреди, че късогледството може да прогресира от самата бременност. Аз раждах секцио-с 8 диоптъра съм , сега преди края на втората бременност-едното е 8,5, а другото 10-така че напъните нямат никакво значение, една секунда не съм напъвала, а ето какво стана....

# 10
  • София
  • Мнения: 1 433
Аз съм с 5 диоптера и раждах нормално. Не ми се е променил диоптера.

# 11
  • Мнения: 6 315
Може да се роди нормално и при по-висок диоптер. Зависи от налягането на очните дъна и състоянието на ретината. Аз съм късогледа, родих нормално и нямам увеличение. Peace

# 12
  • Мнения: 4 546
диоптрите могат да варират през бременността- да се увеличат или да се намалят. от напъните могат да се получат кръмоизливи в очите и отлепване на ретината. става въпрос за много високи диоптри  и изменение на очните дъна.
по принцип някои лекари препоръчват секцио с над 6 диоптъра, други казват, че важно е само състоянието на очните дъна. при всички случаи е добре да те прегледа офталмолог.
лелеее и аз искам -2  Crazy

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 631
Здравейте, мога ли да попитам нещо, видях, че току що Herelina е писала точно по въпроса, който ме интересува.
От 8-ми клас имам + 1.5 и на двете очи. Тогава носих очила, после като студентка ги слагах само на сесии. Не съм правила ходела на очен за изследване и не знам сега колко ми е диоптъра. Обаче след раждането, което си беше доста дълго и на двете очи имах кръвоизливи, изцяло бялата част беше червен. Като вампир. Тогава не обърнах внимание, акушерките ми казаха, че е от напъните и толкова. Мина ми след около 2 месеца.
Кажете да не би да имам отлепване на ретината? И кръвоизлива в очите показател ли е за това?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз съм с -5,родих нормално и то с лещите в очите JoyМи забравих ги EmbarassedНе са ми мръднали диоптрите PeaceРаждай спокойно Hug
dima,ако имаше отлепване отдавна да си го разбрала,кръвоизливите не са индикатор,най-често те се появяват от неправилно напъване и не е нужно да има късогледство или отлепване,за да се появят кръвоизливи Peace

Общи условия

Активация на акаунт