Много ме боли гърлото

  • 17 344
  • 23
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Как ще ме посъветвате, да пробвам ли? newsm78
Значи от вчера много ме боли гърлото, може и Т да имам, нещо се разболявам.
Но да пробвам ли следното, сега вчера една мама писа, че си е излекувала ухото със сешоар като му е духала топло със сешоара докато си е сушила косата....(темата вече е малко по-назад)
Дали ще стане за гърлото, да подухам малко със сешоара в гърлото.
до момента не съм пробвала, ама вчера пих един Фервекс и не ми подейства явно, дали да пия още един или да пробвам със сешоара? Tired

# 1
  • Мнения: 7 106
Купуваш си клеева тинктура от аптеката (под 2 лв. шишенцето) и изпиваш на гладно 30 капки в малко вода или сок. Преди лягане може и гаргара да си направиш със същото количество. Утре пиеш 3х30 капки и мисля че гърлото вече няма да те боли.
Иначе се сещам за бабините компреси с ракия на врата, които наистина действаха.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Как ще ме посъветвате, да пробвам ли? newsm78
Значи от вчера много ме боли гърлото, може и Т да имам, нещо се разболявам.
Но да пробвам ли следното, сега вчера една мама писа, че си е излекувала ухото със сешоар като му е духала топло със сешоара докато си е сушила косата....(темата вече е малко по-назад)
Дали ще стане за гърлото, да подухам малко със сешоара в гърлото.
до момента не съм пробвала, ама вчера пих един Фервекс и не ми подейства явно, дали да пия още един или да пробвам със сешоара? Tired


Това ми прилича повече на анекдотр но за също бях с болки в грълото и като ме видя доктора колко гной имам, не се и сети за сешоара!!!

# 3
  • Мнения: 656
Ако следвам пътя на логиката - гърлото е свързано с носа, а носа - с ушите. Така чрез сушуар в гърлото ще въздействаш на ушите...

А сега сериозно - Лио, би ли се жертвала да пиеш чай от лайка например?
На дъщеря ми много добре действа - мащерка+шипки+жълт кантарион+риган+босилек (последния път това сбрах в чайника). Или просто топла вода - също помага.
Другото, което действа змного бързо е да си намажеш гърлото с гранофурин.

Човек да реши, че детето ти никога не го е боляло гърло или при всяка болка търчиш на доктор.... Което ме кара да се замисля, че Гербер е на прав път.


Сушуара и ушите има логика - ушите не обичат влага.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
в интерес на истината, сега изпих един Фервекси изядох един лимон, но носът ми е ужасно запушен, защо веднъж годишно се тръшвам да му се невиди newsm78

а това за сешоара и ушите не е анекдот, темата е малко по-назад, ама още не се решвам да пробвам.

чай от мента много обичам, и мед много обичам.

а сега до аптека абсурд да ходя.

хора, много ми е зле Tired

а ако ме чуете как кашлям ooooh!....като пушач с 50г стаж.

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 21:21 от Liorena

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Специално за болно гърло бих те посъветвала да се въздържиш от топлина- нито сушоар, нито много топъл чай. Peace

Аз си лекувам болно гърло чрез гаргара със Септадин (или Тантум Верде), и смукане на разни пастили за гърло.

А вирусчетата (твоето на това прилича  Sad), моря с Фервекс или Колдрекс, Витамин Ц (до 1500 мг на ден), чайчета (леко топли) и капки за нос.
Оправяй се по- бързо!!!   bouquet

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
аз не мога да разбера как е възможно всяка година в периода януари-март да ме хваща едно и също, м.г. кашлицата ме държа с месеци, сега, ако е пак така....никой няма да може да спи нощно време вкъщи от моята кашлица Tired

# 7
  • Мнения: 246
 smile3516 И аз точно от снощи съм така, много ме боли гърло, главата ми тежи, пих разни неща, като Нурофен стоп колд, от който само се потя, много вит. Ц и чай от ехинацея. Много ми е зле, дано да мине до ден два.  smile3507

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
абе да няма някой вирус, в събота се видях с една съседка, болна беше, да не би от нея да съм лепнала нещо Whistling

# 9
  • Мнения: 656
Лио, гърлото ти как понесе лимона?
Чух те как кашляш, за илачи си със сигурност.
От билките лично на мен най-добре ми действа мащерката.
Ако имаш босилек като подправка за готвене направи си чай от нея.

За гърло съм чувала мед+сода+прясно мляко, но на мен не ми помага особено.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Лио, гърлото ти как понесе лимона?
Чух те как кашляш, за илачи си със сигурност.
От билките лично на мен най-добре ми действа мащерката.
Ако имаш босилек като подправка за готвене направи си чай от нея.

За гърло съм чувала мед+сода+прясно мляко, но на мен не ми помага особено.

много обичам да ям лимони,  newsm78 ъ-ъ-ъ къде ме чу как кашлям Shocked
мащерка нямам, а мед и прясно мляко = иделано, ама сода Sick....
ти ме уби, къде си ме чула? newsm78 Shocked

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
абе да няма някой вирус, в събота се видях с една съседка, болна беше, да не би от нея да съм лепнала нещо Whistling

Вирус Е! 100% съм сигурна, много хора около мен първо се оплакват от болно гърлол Мен ме зарази детето.

# 12
  • Мнения: 656
...
а ако ме чуете как кашлям ooooh!....като пушач с 50г стаж.
Grinning

# 13
  • Мнения: 1 753
Ама как със сешоар в гърлото бе човек? Нали ще си изсушиш лигавицата и гърлото ще ти се възпали още повече... не се излагай и не прави глупости. Те бабите са си го измислили вече...

Дали са ти някои съвети. Ето нещо и от мен:
1. Нишадър (адски, адски гаден...  Sick), намазваш си гърлото с него.
2. Гаргара с разтвор от сода и сол - почти толкова гадно като нишадъра е  Sad
3. Сега са пуснали едни Стрепсилс Интензив - на мен ми действат супер
4. Всякакви мед, клееви тинктури, лимони и т.н.

Може да пробваш да минеш на диета - чай и плодове, да си направиш смес от 1 лимон и 3 с.л. мед, на водна баня да поври 2-3 минути. Взимаш от това нещо по 1 ч.л на всеки час. Диетата е подходяща, защото организма ти се изчиства и има сили да се бори с болестта. При мен поне почти винаги действа, когято се разболея. Ако не друго, поне ще ти облекчи симптомите.

Поздрави и дано се разминеш само с червено гърло!

# 14
  • Мнения: 246
Явно е вирус....Аз искам само да се оплача че днес съм още по-зле cry Ушите ми заглъхнаха, очите ми са ужасно червени и цяла нощ не можах да спя....а така ме боли гърлото че и думичка не мога да кажа, ужасно е ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт