Проблем с периодично подуваща се бенка на 

  • 14 445
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Под левия чъгъл на устните имам една бенка, която с размерите на малко зърно леща и е леко релефна. Бенката не е като тези, които са като израстъци а е само леко релефна. Преди около две години започна проблема с нея. Първият път се поду много и се зачерви силно и след седмица всичко се нормализира. След около месец пак се поду, сърбеше и беше болезнена- тогава отидох на лекар. Казаха ми да не се притеснявам, и че всичко е ок.
Малко след това всичко пак беше по старо му но се мина малко време и тя пак се поду но много повече от предните два пъти, беше и много по-зачервена (от страни)повече сърбеше и болеше. Аз обаче не се притеснявах (доктора каза, че няма смисъл). Два три дни след като се беше подула отново една сутрин видях едно малко бяло връхче върху бенката. Тогава осъзнах, че това е пъпка ...
Изтисках я и много ми олекна. От тога до преди седмица никакви проблеми но бенката пак се възпали!
Вчера изтисках две връхчета на пъпки в/у бенката олекна ми на лицето, не ми пареше, не ме сърбеше, кожата спря да почервенява.
И днес сутринта хоп- още два нови върха в/у бенката! Направо изтрещях! Вече не мога да не се притеснявам, защото това е бенка, която разранявам при стискането а не мога да не изтискам гадостите от нея защото ме побърква. На лекар няма смисъл да ходя защото знам, че нищо няма да ми кажат, помогнат или просто да ми покажат изход от тази ситуация.

Извинявайте за дъгия пост но наистина ми е много гадно. Моля всеки, който може да даде идея какво да правя да сподели.

# 1
  • varna
  • Мнения: 1 012
тогава е мажи с някакъв крем за пъпки-питай в аптеките-за крема.а отделно можеш да е третираш като почне да те боли-с камфоров спирт +счукан-1 или 2 аспирина-мажеш

# 2
  • Мнения: 1 858
Проблема не ми е с пъпките...
Не помня от колко години не съм имала пъпка на лицето си... проблема не е в пъпката а в това, че е под бенката. Ако имах пъпки по лицето не бих се очудила, че имам и под бенката но при положение, че нямам по лицето е доста притеснителен факта, че имам под бенката. Една бенка може и в болница да те отведе това ме притеснява.

# 3
  • varna
  • Мнения: 1 012
да но докитата нали са казали че няма нещо обезпокойтелно!такаче споко Simple Smile и на мен са ми излизали пъпки под бенки но не ги пипам ако са подути-ама май се случвало и да ги пипам,но не са ме болели много-те ще минат-като усетиш че излизат и ги мажи-туширай с нещо

# 4
  • Мнения: 9 063
Мисля, че не ходиш при правилните лекари, не може да ти казват че всичко е наред и нищо да не правиш, при условие че това нещо те тормози. Може нищо да не е, ама защо да те мъчи, като може да не те мъчи Simple Smile
Може би е добре да се консултираш с онколог, виж тази тема и можеш да се свържеш с лекарите, които се споменават в нея: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141109.0

# 5
  • Мнения: 1 858
мерси.

# 6
  • Мнения: 741
А не може ли да я махнеш тази бенка,щом се възпалява?

# 7
  • Мнения: 1 858
А не може ли да я махнеш тази бенка,щом се възпалява?

Аз исках но лекаря, който ме прегледа преди не искаше.

# 8
  • varna
  • Мнения: 1 012
еее тя работата не е толкова сериозна-ако бенката не си променя формата-размера и оцветението и не те сърби,няма  за какво толкова да се тревожиш. Winkа пък щом толквова те е страх отиди на някой лекар-ама специалист-кожен дето прави такива интервенций-той ще ти каже

# 9
  • Мнения: 1 858
еее тя работата не е толкова сериозна-ако бенката не си променя формата-размера и оцветението и не те сърби,няма  за какво толкова да се тревожиш. Winkа пък щом толквова те е страх отиди на някой лекар-ама специалист-кожен дето прави такива интервенций-той ще ти каже

Ти изобщо прочете ли какво съм писала? Бенката е подута, зачервена, разплута и освен всичко това много сърби а за това как боли не ми се говори даже.

Общи условия

Активация на акаунт