За спиралата Мирена да ви питам

  • 68 517
  • 209
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Четох във форума мнения за тази спирала, но повечето бяха с нея от сравнително кратновреме.
И тъй като темата е с 2 годишна давност, какво ви е мнението за тази спирала сега, след по-продължителна употреба.

Аз никога не съм пила противозачатъчни, но сега гинеколозите ми я препоръчват пред презерватива, заради прогестерона.

Какво е вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 984
на мен ми я бяха сложили, търпях я 9 месеца и я свалиха. Имах през цялото време кървене и беше ужасно. Казаха ми, че тя е по-специфична и не се слага на всеки, така че потърси и друго мнение

# 2
  • Мнения: 1 753
И аз ще съм любопитна да прочета мнения по въпроса, записвам се за темата.
Аз си сложих спирала Мирена преди 2 месеца почти. Засега съм много доволна. Имах кървене през първите 2-3 седмици, но постепенно спря и сега съм супер!  Grinning

# 3
  • Мнения: 374
Аз бях полудяла да слагам Мирена главно заради по-краткия и безболезнен цикъл, но гинекологът ми ми обясни, че матката ми била малко по-вдлъбната и имало вероятност организмът ми да не я възприеме. От малко по-страхливите съм по принцип, така че реших да не пробвам.

# 4
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
За съжаление и аз не мога да говоря от продължителен опит, защото си я сложих едва вчера. Но аз не я използвам за предпазване от бременност а по медицински причини. При мен проблема е в това, че имам миомни възли в матката и единствения начин да се спре растежа им е тази спирала, поне така ми каза доктора. И заради силното кървене и силни болки при менструация. За сега нямам оплаквания, освен лек световъртеж и съвсем леко кървене. Но за сметка на това ми изчезнаха болките, които имах преди да я сложа.
И аз ще следя темата с интерес, дано се включат повече момичета с опит по въпроса.

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 14:37 от l1208s

# 5
  • Мнения: 752
И аз се записвам.
На мен ми я препоръчаха, защото съм с доста болезнен, продължителен и обилен цикъл. Само, че докторката каза, че може и да не ми помогне. Ще следя темата.

# 6
  • Мнения: 656
Благодаря ни,
Надявах се обаче повече жени да се включат, в темата от 2005та бяха изписани поне 2 страници и повечето писаха че току що са си сложили спиралата, надявах се някоя от тях да напише отзивите си...

(И на мен ми я препоръчват по медицински причини - или противозачатъчни, или спирала, чудя се кое е по-добре, а си е капиталовложение все пак)

# 7
  • Мнения: 1 753
Странно наистина, че не пишат повече хора...  Thinking
Аз преди да си сложа спирала също бях пуснала тема и пак никой не беше писал... Мързи ги!  Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
 И на мен ми я препоръча лекар, но...заради оскъден цикъл. Било на хормонална основа и спиралата била добър вариант. Аз още не съм решила - не съм привърженичка на спиралите.

# 9
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Аз също не бях привърженичка на спиралата, даже си казвах, че никога такова нещо няма да си сложа  Crossing Arms, но обстоятелствата ме принудиха. Дано не съм сгрешила... и за пореден път се убедих: никога не казвай никога.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 122
С Мирена съм от 4 месеца. Много съм доволна. Цикълът ми значително намаля. Не чувствам никакъв дискомфорт. Организмът ми я приема много добре за сега. Дано всичко е ок за напред.

# 11
Аз също съм с Мирена почти на 2 месеца вече. Исках да попитам момичетата които вече са минали първите месеци на адаптация със спиралата дали е имало някакви аномалии между нормалните периоди на месечния цикъл. При мене след като мина първия месец и ми дойде цикъла, изобщо не е спирал. По принцип е нормално зацапващото кървене, което беше през първия месец, но сега не е точно такова, а по-обилно и не точно кафяво. Лекаря ми изписа витамин С и калции да вземам, но в същност не зная дали ще има ефект, иначе каза, че нямало проблем.
Благодаря предварително за споделения Ви опит!

# 12
  • Мнения: 265
Здравейте! На мен ми препоръчаха същата спирала, тъй като имам малък миомен възел.Още не съм взела решение и затова моля, ако някой със същия проблем я ползва от по-дълго време,да сподели до колко е ефективна.

# 13
  • Мнения: 303
А колко струва тази спирала?
Аз си купих Копър-Т,тъй като повечето жени слагали такава,но като я видях как изглежда и че е произведена в......Индия,си казах-това нещо няма да си го сложа.
Има и още една спирала-Нова и тази-Мирена-най-новата.Коя е най-добра и какви са цените на другите две?

# 14
Аз съм с МИРЕНА от близо година. Не знам на вас кой ви я препоръча, на мен д-р Николай Генов от ПАНАЦЕЯ. Откри ми малък момен възел ими я препоръча.Вече не помня  как беше през първите месец, защота точна тогава преживявах голям стрес. Бях с детето с в болница и последвалите месеци не съм се замисляла за това. Но когато всичко с детенцето се оправи започнах да се замислям защо не проверих за миомните възли и при друг лекар. А за МИРЕНА-та нямам почти никакъв цикъл .Карам само с ежедневни превръзки при положение,че преди това имах 10-дневен цикъл като през силните дни не можех да се оправя спревръзки и тампони.
ИМА обаче един много гаден страничен ефект. Поне за мене ,де.Нямям желание за секс итова много метормози.Аз съм жена на 35 и и преди да си сложа спиралата бях като разгонена , сега ми е много гадно и съпругът ми също страда,защото му харесваше да съм по-темпераментна. Та тава е за МИРЕНА-та

Общи условия

Активация на акаунт