как да спра кърмата?

  • 380
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте Simple Smile от месец и половина насам не кърмя, защото кърмата ми рязко намаля един ден - от 280-300 ml  започнах да изцеждам по 30-50  Cry бебе ядеше само цедена кърма и имам представа с какво количество съм разпологала винаги. сега гърдите ми не са напрегнати, до скоро цедях , само за да махам остатъка в себе си. излизаха па 10-20 ml . какво да направя,че да спре напълно?

# 1
  • София
  • Мнения: 555
Щом не са напрегнати гърдите, не се притеснявай, нищо не трябва да правиш - това че има по няколко капки е нормално, може да продължи месеци. Може да пиеш чай от салвия.

# 2
  • Мнения: 1 701
И мен много ме вълнува това! Добре че видях темата иначе щях да пускам и аз! При мен разликата е че кърмата въобще не тръгна като хората. Така и не можех а събера за едно хранене и се цедя и дохранвам, но сега вече стана смешно 10-20 мл. за цял ден. Продължавам цеденето само за да не задържам кърма в мен и не знам до кога ще продължава това. Не искам да пия хапчета за спиране а ме е страх и да не направя някой мастит ако остане в мен ...
 С една дума не знам какво да правя!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Уиш, хич не е смешно, ами си е полезно- дори и тия 20гр. дневно дават имунна защита на детето. Но ако не смяташ, че си заслужава- просто спри да цедиш; само ако усетиш някакво напрежение- изцеди на ръка, колкото да се успокои гърдата. И това с чая също много помага. Peace

# 4
  • Мнения: 46
Щом не са напрегнати гърдите, не се притеснявай, нищо не трябва да правиш - това че има по няколко капки е нормално, може да продължи месеци. Може да пиеш чай от салвия.
Peace
Понамали течностите и храната , чай от мащерка също помага.

# 5
  • Мнения: 919
Wish, бебето ти е много мъничко, мисля че имаш огромен шанс да го научиш да суче от гърдата и би могла да увеличиш лактацията. Ако имаш желание за това, разбира се Peace

# 6
  • Мнения: 1 701
Не иска горкото. Още в болницата го мъчихме много ама то тогава и не текна почти нищо. След като се прибрахме за около 2-3 дни имах горе-долу прилично количетсво кърма, но хайванчето така и не засука. Пищи гладно и не суче, а като дам биберона смуче като невидяло. Сега просто ябсурд. Изобщо не поглежда към гърдатат ми колкото и да го мъча. По половин час се мъчим и не иска и накрая се принуждавам да дам биберона...
Сега и да иска няма какво. Папка по 100 мл. на ядене а аз едва по 10-ина мл. мога да му дам. Ако можеше щеше да ми се изсмее...
Иначе каквото изцедя му го давам. Ама се чудя до кога че е такава досада с тази помпа.

# 7
  • Мнения: 919
пробвала ли си компресия на гърдата? може да го правиш и докато цедиш.
Да не би бебчето да има проблем с къса юздичка и затова да му е трудно да засуче? виж това видео http://www.positivelybreastfeeding.ca/learn/Newman/videos.htm
най-вече последните compression и lactation aid Peace
и една идея ако решиш да използваш последното, дръж шишето по-нависоко в началото за да тече по-бързо млякото и да е доволен дребосъка

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 15:45 от Гаргамелчо

Общи условия

Активация на акаунт