кръщене

  • 2 494
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте мами Simple Smile дъщеря ми е на 6 месеца и започваме да мислим кога да направим кръщене. за сега имаме идея да е на рождения и ден и в тази връзка исках да ви питам дали знаете да има  проблем (някаква забрана ) кръщенето да се прави тогава? моля и да разкажете за вашите кръщенета , за да разбера повече за ритуала и какво ще е необходимо за случая  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 362
Ние направихме кръщенето точно на годинката.
Не съм чувала за някакви забрани Thinking
Отиди до църквата и там ще ти кажат какво точно трябва да подготвите.

# 2
  • Мнения: 1 364
Алекс беше на 1 год. и 3 мес. Можеш да си кръстиш детето на каквато възраст искаш.

# 3
  • Мнения: 2 431
И двете деца кръстихме като бебета - съответно на 8 и 6 навършени месеци. Нарочно не съчетахме с първия РД, с таткото не обичаме да съчетаваме важни поводи.
На тази възраст е много удобно, защото децата вече не са съвсем малки бебета; след ритуала бебо си хапва обедното пюренце, заспива си и мама, тати и всички гости спокойно се почерпват. След следобедния сън бебо има отново енергия да се радва на гостите и те на него.

# 4
  • Мнения: 268
Кръщението може да стане на произволна възраст - за това проблеми няма  Peace. Само провери дали рождения ден на бебето ти не съвпада с някакви пости, защото по време на пости църквата забранява кръщенета и венчавки Rolling Eyes.

# 5
  • Мнения: 5 790
Кръщението може да стане на произволна възраст - за това проблеми няма  Peace. Само провери дали рождения ден на бебето ти не съвпада с някакви пости, защото по време на пости църквата забранява кръщенета и венчавки Rolling Eyes.

Извинявам се - само венчавките са забранени. Християнството можеш да приемеш винаги, по всяко време и на всяко едно място. Не е нужно дори да е в църква.

# 6
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Няма проблем да е на рожденния ден.Все пак ако има имен ден е по-добре да е на тази дата. PeaceВъпреки,че съчетаването на годинката с кръщенето е много добра идея-сестра ми направиха така и беше много доволна! Peace

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моите скромни наблюдения сочат, че масово кръщенета се правят точно на годинката.

Явно няма забрана.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
няма ограничение, стига да е след 40-я ден на бебо  Peace

# 9
Ние го направихме на 4-тия месец.Незнам да има някакви забрани.А подготовката не е голяма философия.Но най-добре да отидеш в църквата и да попиташ

# 10
  • Мнения: 2 677
Няма никакви забрани по този въпрос. Аз съм кръстена на рождения си ден, а сега ще кръстим сина си пак на моя рожден ден. Питахме поп, каза, че за кръщенетата не важат никакви ограничения.  Peace

# 11
  • Мнения: 2 159
ние мислим да кръстим Ема на нейния именен ден св. Емилия май месец, тогава ще е на 7 месеца Simple Smile

# 12
  • БГ
  • Мнения: 1 158
Ще кръщаваме Марти на имения му ден - 14 април! Не съм чувала за забрана това да се случи и на РД на детето, празника си е ваш, когато прецените, тогава ще бъде!

# 13
  • Мнения: 2 381
Паолина беше на почти 7 месеца, когато направихме кръщенето.Няма забрани, поне аз не съм чувала.За всичко необходимо за ритуала най-добре попитай в съответния манастир/църква.

# 14
  • Мнения: 5
Кръщене може да се прави и по време на пости. Peace Относно ритуала, най-добре попитайте свещеника, който ще кръщава. Три пъти съм ставала кръстница, но помня само основните неща. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт