Прекалена привързаност към майката

  • 1 983
  • 20
  •   1
Отговори
От 1 седмица беба 1.2г. не иска да стои с друг освен с мен.Плаче истерично и непрекъснато.Предстои ни да тръгне на ясли след няколо месеца и се притеснявам.Преди това стоеше и с бабите и с леля ми.Как да реша проблема?

# 1
  • Мнения: 1 896
Според мен е период и ще отмине - и ние сме имали такива. Най-доброто, което можеш да направиш, е да бъдеш с детето, да правите неща заедно, не му прави демонстрации точно сега, че искаш по-голяма свобода, защото ще стане по-лошо.
Няколко месеца до яслата са доста време и дотогава нещата могат да се променят много. Мисля, че сега трябва просто да успокоиш детето, че си там и се грижиш за него.

# 2
  • Мнения: 6 206
Не знам колко е период, просто някои деца са емоционални и привързани  страхотно към майка си като моето примерно.
Близо година ходи на ясла и плаче всяка сутрин, учителките ми казват, че постоянно говорел за мен "мойта мама, мама Полито, милата Поле това ще направи, друго ще ми оправи". Това по цял ден.
Може и да е период, може и да не е. Егати и периода при нас - три години близо. Има много такива деца.

# 3
  • Мнения: 154
Съгласна съм с Каспър - и моята дъщеря е същата. Почти година вече е на ясли, но сутрин си реве и това е. Действително при всяко дете е различно, но може и да не е период...

# 4
  • Мнения: 6 315
Не знам колко е период, просто някои деца са емоционални и привързани  страхотно към майка си като моето примерно.
Близо година ходи на ясла и плаче всяка сутрин, учителките ми казват, че постоянно говорел за мен "мойта мама, мама Полито, милата Поле това ще направи, друго ще ми оправи". Това по цял ден.
Може и да е период, може и да не е. Егати и периода при нас - три години близо. Има много такива деца.

Мда, от зодията Wink.

Сега е на вълна "Мама може" и "дай да те гушкам". Второто си е направо мачкане. Мама може всичко, ходи навсякъде след мен. Сутрин се тръшка като тръгвам на работа (а си стои с баба си у дома).

Но в действителност съществува такъв период на прилепеност, който при много деца отшумява Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 4 490
Синът ми беше така, докато не започна да ходи стабилно, т.е. да се чувства по-самостоятелен и можещ. Преди това почваше да реве само като ме види да излизам от стаята, дори и баща му да е там.
Сега е обратният вариант - ако сме навън или на гости и наоколо има деца, се сеща за мен, когато се сети, че е гладен. Преди това съм нула.
Дано да ви е период!

# 6
  • Мнения: 251
Според мен е период и ще отмине - и ние сме имали такива. Най-доброто, което можеш да направиш, е да бъдеш с детето, да правите неща заедно, не му прави демонстрации точно сега, че искаш по-голяма свобода, защото ще стане по-лошо.
Няколко месеца до яслата са доста време и дотогава нещата могат да се променят много. Мисля, че сега трябва просто да успокоиш детето, че си там и се грижиш за него.


 newsm10

# 7
  • Мнения: 636
 Ние имахме такъм период, когато Неда беше на  1,5 години. За няколко месеца  отмина. Аз действах така, както са те посъветвали в началото - бях на разположение непрекъснато, не я оставях на никого и постепенно това премина. Смятам, че някои по-големи деца са прилепени към майките си точно защото в тази ранна възраст не са получили нужното чувство за сигурност. Важно е да си до нея сега. Успех и дано до яслата да се оправите!

# 8
  • Мнения: 4 564
и при нас е така от доста време незнам кога ще свърши
забелязвам че доста деца са така в различна степен
за нас мисля че е така свикнал, защото не съм го оставяла на никой да го гледа (просто няма на кой)
моята тактика сега е да чувства сигурноста че няма да го оставя и ще се върна  бързо където и да отида  и съм постоянно до него , като се надявам да мине този период

# 9
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
И при нас е имало такива периоди.Но те са били кратки , отшумяват и после пак. Особено напоследък забелязвам, че все ме търси, ако съм в друга стая. Задължително трябва да ме види къде съм и се успокоява  newsm78

# 10
  • Мнения: 4 390
Не знам колко е период, просто някои деца са емоционални и привързани  страхотно към майка си като моето примерно.
Близо година ходи на ясла и плаче всяка сутрин, учителките ми казват, че постоянно говорел за мен "мойта мама, мама Полито, милата Поле това ще направи, друго ще ми оправи". Това по цял ден.
Може и да е период, може и да не е. Егати и периода при нас - три години близо. Има много такива деца.

Същото, само, че нашият период трае вече 4 години и като гледам, няма изгледи да се променят нещата скоро. Crazy

# 11
  • Мнения: 952
при нас този период трае 2год. чак сега виждам лека светлинка в тунела,откакто баба му идва всеки ден и го разхожда по един час,че го виждам как вече почна да свиква с нея и плаче по малко за мен,но пак продължаваме да се разделяме трудно с ревове и тръщканици Tired

# 12
  • Мнения: 664
Трудно е да се каже при вас дали ще е период или не, малко е още детето. При нас не се оказа период, дъщеря ми е много емоционална и невероятно привързана към мен, вече година ходи на бавачка и сутрин си плаче. Вечер сме неразделни.

# 13
1месец по-късно.
Забелязвам,че когато има деца наоколо и е интересно и не ме търси толкова.От 1 седмица е при баба си и ми казват,че не плаче за мен .Може би защото не ме вижда,а може и да ми спестяват някои притеснения.Наистина се старая да съм до нея и да се чувства сигурна.

# 14
  • Мнения: 1 909
Ами да, може би трябва полекичка да я привикнеш да остава с други хора - да я водиш повече на детски площадки, или въобще там, където има деца и други възрастни, които да й обръщат внимание, за да свиква да се поотделя.

Но ако става въпрос за истинска прекалена привързаност... моят син не е плакал кой знае колко за мама когато оставаше с баба си и дядо си, нито пък в училището, но пак е прекалено привързан. Просто е като залепен за мен, ако не - постоянно ме вика  и търси, винаги иска да съм до него, когато си ляга, почти винаги - когато си мие зъбите, и често - когато ходи до тоалетната! Ей на това казвам обезпокоително поведение, при това е почти на пет години Confused

Общи условия

Активация на акаунт