Fayans Каспичан или Vidima Севлиево?

  • 17 069
  • 33
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
1. Скоро трябва да купя за банята санитарна керамика (мивка и моноблок), но на коя фирма -  Fayans Каспичан или  Vidima - Севлиево? Някои казват, че на Каспичан не стрували, но дали е така? Каспичан предлагат комбиниран вариант и излиза на добра цена. newsm78
2. И още нещо - как се реди гранитогрес (в коридор), оставят  ли  се фуги и колко големи са те?

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 14:20 от valja

# 1
  • Мнения: 843
   "Видима"  Simple Smile
         За да не пиша  тук  цели страници ,ако чукнеш в "Гугъл" има  доста статии за гранитогреса и лепенето. За съжаление не пазя линкове. Има и коментари по форумите, вкл. и тук.
    Успех!! Grinning

# 2
  • Мнения: 4 546
не съм чувала някой да се оплаква от фаянс каспичан. ние сме с видима, просто накъв дизайн ни допадна. точно за гърне или мивка не виждам какво толкова може да се издънят, освен ако не влагат некачествени материали.

# 3
  • Мнения: 8 999
Когато купувахме нашия моноблок, продавачът в магазина употреби цялото си красноречие, за да ни убеди в превъзходните качества на Каспичанските клозети. В крайна сметка не взехме нито Видима, нито Фаянс, а някакви чешки, на промоция, от друг магазин /беше скоро, така че може би ги има още/ - бяха само 140 лв., а имаха разни екстри, но пък нямат гаранция. На Фаянс обаче моделите са по-модерни и ми харесват повече. За фугите - ти решаваш колко да са големи, но и ти ще ги чистиш, така че, внимавай. Аз исках моите фуги да са възможно най-малки, но пък има разни запечатващи силикони и лакове за фуги, които ги предпазват от замърсяване и правят поддръжката им по-лесна.

# 4
  • Мнения: 1 546
Моноблока ни е Видима, имаме го от малко повече от половин година и няма никакви проблеми. Peace

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз исках моите фуги да са възможно най-малки, но пък има разни запечатващи силикони и лакове за фуги, които ги предпазват от замърсяване и правят поддръжката им по-лесна.
Питам за фугите, защото майстори казват, че гранитогрес се реди плътно без фуги, но аз си мисля, че има макар и малки разширения.

# 6
  • Мнения: 1 311
Моноблока ни е Видима, имаме го от малко повече от половин година и няма никакви проблеми. Peace

И мивката и батериите също.

В офиса са на Каспичан и от двата моноблока винаги на единия казанчето му не работи. Не знам калпава партида ли са или си имаме много смотана колежка, но мен това ме отказа от тях.

# 7
  • Мнения: 4 546
на мен батериите на видима ми се видяха необосновано скъпи. с китайски сме и съм доволна  Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Ние сме с моноблок на Каспичан. Просто само те имаха такъв с долно оттичане.  Като цена бяха същите, като на Видима. Досега проблеми не сме имали.

на мен батериите на видима ми се видяха необосновано скъпи. с китайски сме и съм доволна  Peace

Съгласна съм.  Grinning  И ние сме с китайски. При тях обаче има малко разминаване в размера - не са точно 150 мм, ами малко по-малко. Аз изръчках почти цялата партида в Метро, докато намеря тези, с най-малко отклонение.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 511
Не мога да изкажа мнение за Каспичан, но от Видима сме доволни!

# 10
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Сега в новото жилище всичко ни е на Фаян Каспичан/моноблок,биде,малка ъглова мивка,вана,и мивка за вграждане/Много съм доволна,а и като дизайн повече ми харесват...

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
На мен последната серия на Видима най-много ми харесва. Всичко вкъщи е от нея - моноблокове, смесители, душ, мивки, само душкабината ни не е, защото Видима нямаха с дълбоко корито, каквото аз исках заради детето.

# 12
  • Мнения: 3 211
И ние сме с Видима, вкл.батериите, в никакъв случай китайски, така съм чувала от майстори (макар, че от китайски до китайски има разлика) Laughing

# 13
  • Мнения: 4 546
И ние сме с Видима, вкл.батериите, в никакъв случай китайски, така съм чувала от майстори (макар, че от китайски до китайски има разлика) Laughing
защо? newsm78

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 212
И ние сме с Видима, вкл.батериите, в никакъв случай китайски, така съм чувала от майстори (макар, че от китайски до китайски има разлика) Laughing
защо? newsm78

Ами много по-бързо се скапват. Макар че може и да имаш късмет да улучиш свестни разбира се Peace
Нашите батерии и санитарен фаянс са на Видима - доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт