предлагат ми отстраняване на тръбите. какво да правя

  • 2 891
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Имам неуспешни 4 опита ин-витро като последните 3 са в рамките на една календарна година. Винаги съм успешно стимулирана (средно около 15 фоликула). Имплантираха ми поред 5ембриона, после 2; 3 и накрая 12 ембриона -отново нищо не се загнезди. Има биохимична бременност, но развитието й спира. С диагноза хидросалпингит съм. Според лекарят извършил IVF тръбите ми изпускат токсичкна течност и това е единствената причина нищо от последните 12 ембриона да не се загнезди правилно. Да се съглася ли на операция - лапаротомия за отстраняването им - шансовете ми щели да скочат с 5% при следващо ин-витро. Времето ми свършва. Помогнете ми със съвет моля!

# 1
  • Мнения: 1 950
Не съм специалист, но тук съм чела, че хидросалпингса пречи на АРТ процедурите. Странно как досега не сте ги махнали, а сте правили опит, след опит при наличие на такава диагноза Shocked

Определено съм шокирана, махай ги смело и дано 5 опит всичко завърши както трябва Hug
Много си преживяла Hug
Късмет мило момиче  bouquet

# 2
  • Varna
  • Мнения: 1 094
С диагноза хидросалпингит съм.
Ами щом си с хидросалпингс е трябвало да го отстранят преди да си хвърлиш парите на вятъра за 4-те опита. Има много изписано по темата, че при наличие на хидросалпингс процедурата е обречена на неуспех!
 Това за 12-те ембриона някаква шега ли е? Как така ще ти върнат толкова ембриони  Rolling Eyes
 Успех, каквото и да предприемеш.

# 3
  • Мнения: 1 029
Момичетата са ти написали.Смени лекаря и моля те, кажи кой е той, за да предпазиш други момичета от този абсурд!!!
Виж, има много инфо в Зачатие за клиники и лекари.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=8.0
Успех!

# 4
  • Мнения: 9
Ако не са ме излъгали за 12-те ембриона, то имаше момент на колебание дали да трансферират всички или да оставят част за бластоцистен транфер но докторът прецени, че възрастта ми е напреднала (37г) и по-добре да трансферира всички. За мое нещастие нито един не се загнезди. А за това, че не са ме информирали - в България за повечето проблемно забременяващи жени пътят е доста труден и добре, че вече ги има тези интернет форуми та идващите след нас да се ориентират по-бързо и лесно в обстановката и да не получават информация на час по лъжичка както стана при мен. Мисля, че имам емоционални сили да пробвам още един път, но ако и той е неуспешен ще се срина психически. Толкова се надявах този път да стане, защото преди това направихме и изоимунизация и от 15-те фоликула се оплодиха 12 - според ембриоложката - на доста добро ниво се развиха. Но както казвате странно защо не отстраниха тръбите преди опитите!? Не искам да повярвам, че лекарите в тези клиники толкова са се комерсиализирали? А може би да?!

# 5
  • Мнения: 1 950
aja_g, сподели клиниката, в която си правила тези опити. Така ще предпазиш други момичета, които са тръгнали по твоя път.

А ти все пак там ли ще продължиш???

# 6
и според мен е по-добре да ги отстраниш, но по-добре потърси още едно мнение и вземи решението тогава. успех и дано следващия път е твоя. Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Споделям напълно мнението на др. момичета. При диагноза хидросалпингит опитите ти са били предварително обречени. Да се връщат и 12 оплодени яйцеклетки, дори и при мин. шансове за успех е също непрофесионално. Редно е са се връщат до 2 - 3, по изключение 4.

# 8
  • Мнения: 9
Срамувам да ви кажа за да не се изтълкува като плюене по лекаря, но съзнавам че за всички ще полезно. Не знам дали там да продължа - много съм разколебана. Дори до момента не са ми правени имунологични изследвания. А клиниката става въпрос за тази на 5-те кьошета

# 9
  • Мнения: 1 950
Ако искаш съвет - моят е да преустановиш ходенето там.
4 опита, хидросалпингс, без имунологични, трансфер на 12 ембриона - това е направо потресаващо #2gunfire

Много късмет ти пожелавам и здрав разум да вземеш правилното решение  bouquet

# 10
  • Мнения: 9
Много ти благодаря! Смятам да се консултирам с д-р Стаменов, за когото чета много хубави работи във форумите и след това ще взема решението. Но като чета съветите май трябва да ги отстраня независимо при кой лекар. И след това 5-тия опит...

# 11
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Но като чета съветите май трябва да ги отстраня независимо при кой лекар. И след това 5-тия опит...
Да, така е ако наистина имаш хидросалпингс. За всеки случай  първо се консултирай с още един, ако трябва двама лекари. Успех!  Hug

# 12
  • Мнения: 547
Наистина е по-добре първо да се консултираш с още поне 1-2 специалисти за да си сигурна,че имаш хидросалпингс и тогава да пристъпиш към отстраняване на тръбите.Не съм от София,но съм се интересувала от другите клиники по стерилитет,освен тази която посещавах и честно казано не се сещам за такава на Петте кюшета.Кажи й името и името на лекаря,за да може момичетата наистина да се ориентират къде си правила инвитро по този начин.Желая ти възможно най-скоро да откриеш своя лекар и скоро да сбъднеш мечтата си!Успех!  Hug

# 13
  • Мнения: 4 298
Подкрепям Пета!
Консултирай се с друг лекар и ако се установи, че наистина имаш хидросалпингс - тогава ще решите, заедно с лекаря.
... след написаното от теб по-горе се съмнявам и в тази диагноза. Струва ми се, че се опитват да се измъкнат от отговора на "Защо не става?". Дано съм права!

# 14
  • Мнения: 9
Нямам съмнение за хидросалпингита. Диагнозата ми поставиха далечната 1995 година след лапаротомия. На епикризата пишеше лява тръба сраствания на широка основа, а на дясната тръба имаше направена микропластика. Т.е. имала съм няколко месеца някакви шансове. До 2001 когато отново нищо не стана си направих цветна снимка, която доказва запушване и на дясната тръба. Та така............ Първо ин-витро - в клиниката на д-р Щерев и снимката остана там.

Общи условия

Активация на акаунт