Шезлонг или постелка за активна бебешка гимнастика?

  • 2 741
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте, мами! Момиченцето ми е на 50 дена. Но е доста подвижна и гъвкава. Досега я оставях на дивана в кухнята през деня и аз си шетах. Но тя много започна да се върти и се страхувам, че ще тупне на земята в скоро време. А нямам възможност да я обграждам с възглавници, защото диванчето ни е мъничко. Леглото й е дървено и не може да се мести в друга стая. Имам идея да я поставям в шезлонг или постелка за бебешка гимнастика тип басейн, която е обградена отстрани (дано се изразих правилно), но незнам кой е нй- удачния вариант. Бихте ли ме посъветвали и да споделите вашето мнение и опит. Благодаря!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Аз,основно ползвах шезлонг,но дъщеря ми беше много спокойно бебе.По-късно я слагах и на активната гимнастика,но тя вече се заиграваше сама.

# 2
  • Мнения: 2 553
За мен по-удобния вариянт е шезлонг ( с колани и различни нива на облегалката - от най-легнало до изправено).Ползвах такъв от първия месец чак докато мойта маймуна се научи как да излиза от него въпреки коланите  Mr. Green Удобно е, защото няма опасност да падне и можеш да си го разнасяш във всяка стая:) А и може да си спи също в него.Изобщо аз лично съм за шезлонг.

А активната гимнастика си мисля, че е с друга цел-да се протяга, да се мъчи да се обръща и да играе. Дъщеря ми й се радваше точно 2 дни и край!Но все пак може да си вземеш и нея  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз Борис го държа в количката като е буден. Иначе има кошара в стаята и кош в хола, където си спи през деня.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен и двете са практични, още повче че няма да и писнат бързо.За тази възръст е по-добре шезлонга, но към третия месец активната гимнастика ще и е интересна.

# 5
  • Мнения: 2 309
И двете съм ги ползвала, но шезлонга предимно за приспиване / не ми се вижда много безопасен, защото бебето може да се прекатурне заедно с него като почне да се върти/, а активната гимнастика не е обазопасена / но пък и до днес ползвам килимчето/, това което казваш за тези басейни, тип кошарка, ми се вижда също практично, слагаш бебето вътре, засипваш го с играчки, а ако се върти няма как да падне, ще го ползваш докато пропълзи.

# 6
  • Мнения: 585
Щом е толкова живо бебе не знам колко ще стои в шезлонга , може би за вас активната гимнастика е по-добрия вариант

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Лично аз ползвах шезлог когато беба беше на вашата възраст. По-късно активна гимнастика, която и сега използвам, тя и е по-интересна заради играчките, които висят отгоре, но пък те и на шезлонга могат да се сложат. Може би все пак шезлонг, заради различните нива на облегалката, скоро ще можеш малко да повдигнеш нивото и бебокът ще има възможност да те наблюдава.

# 8
  • Мнения: 6 618
И двете имам предназначението им е различно.

# 9
  • Мнения: 2 677
Имам и двете - еднакво добра работа ми вършат.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 395
В твоят случай е наистина по-практично да ползваш басейнче-кошарка, по-обезопасено е, от шезлонгчето едно по-динамично бебче ще се обърне за секунди.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Според мен по-удачният за теб вариант е "басейна" за игра. Шезлонгът, също е доста практична вещ, но щом бебето ти е по-активно, по-добре басейна.
Иначе аз и досега ползвам шезлонга за моята бузанка. Там си папа млякото например. А в първите месеци стоеше много време в него - играеше си и наблюдаваше околния свят Simple Smile "Активна гимнастика" не сме купували, а като започна да се обръща и да пълзи, купихме направо кошарка.

# 12
  • Мнения: 6 164
Нито едно от двете не съм имала, защото той не признаваше друга компаня освен човешката, т.е. не играе с играчки.  Confused Ако се заиграва твоето - басейнът ще го ползваш повече.

# 13
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Имам и двете - еднакво добра работа ми вършат.  Peace
Peace

# 14
  • Мнения: 177
и от двете има полза

Общи условия

Активация на акаунт