Дали да давам допълнително желязо на бебе хранено с кърма и АМ?

  • 556
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 128
Темата незанам дали е то4но за тук,но ви питам вас защото сте напред с материала Mr. Green
Бебо е на 5 месеца и две седмици.Роди се 5 седмици предварително с тегло 2320 и 44 см,изписаха ни на втория ден от болницата(нормалната практика тук).На 5 месеца тежеше 6120 кг.Основно сме на кърма,но двете му сутрешни хранения са с АМ(у4а сутрин и ме няма и не се цедя).Яде по 30 мл зърнена каши4ка(не домашно правена,а купена) между двете хранения сутрин.Това по препоръка на педи,заради ниското му тегло.Каза да я слагам в биберона с млякото,но така не си го изпиваше и реших да я давам отделно с лъжи4ка.4астното педи пък предписа по 1 млг желязо на ден пак заради ниското тегло,не е правен тест за хемоглобина.Пихме го месец,но го спрях по мое усмотрение.Питането ми е дали има нужда от тази добавка на желязо и дали да продължавам.Много благодаря.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 21:04 от friki

# 1
  • Мнения: 8 999
Твърдо не, ако нямаш доказателство от изследвания на хемоглобина. Желязо има пре-достатъчно и в кърмата, и в адаптираните храни. Нормално е да е с такова тегло - стандарта при бебета, родени с ниско тегло е на 6 месеца да са удвоили теглото, с което са родени. Бебето ти се развива чудесно!

# 2
  • Мнения: 390
Значи ние сме родени 2.100кг,43см и бяхме 1 месец в кувиоз.До преди 5 дена и ние бяхме на кърма и АМ,но ни правиха изследвания на кръвта още в неонатологията и хемоглобина излезе нисък-102г/л,и ми изписаха да и давам по 5 капки Малтофер.Преди 3 седмици пак и правиха кръвна картина и пак бил много нисък и пак да давам Малтофер...Та така давам Малтофер вече почти 3 месеца....Ако нямате точна кръвна картина-защо трябва да се дава нещо?Това заради ниското тегло ми звучи абсурдно. newsm78
Но явно че не е съвсем вярно че като е на кърма и АМ няма да има проблеми с хемоглобина-ето ние имаме.Най-добре направете кръвна картина!!!
И не се притеснявай-ние на 3 и 1/2 месеца сме 5.150кг,докато станем колкото вас много хляб има да ядем. Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Айва, миличка, 102 не е толкова нисък хемоглобин. Повечето доктори у нас смятат, че трябва да е 115-120, но това е за големи деца, над 1 годишни. Освен това, тук не са толкова прецизни- кръв би трябвало да се взима венозно, а не от пръстчето, както масово правят на малки бебета.  Peace
Все пак обаче твоето бебе е родено преждевременно и може би му трябва повече желязо, не знам... Hug

# 4
  • Мнения: 390
Ама то и аз така си мисля,и не ми се даваше Малтофера въобще,и давам като се сетя...Особено като чета че при бебета май че е нормално и като се захранят със месо и жълтък ще се оправи хемоглобина...

# 5
  • Мнения: 1 128
Ajva,защо сте били в кувиоз,много ли загуби от теглото?голяма съм любопитка Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 191
Мило момиче, при наличието на двама педиатри, и твое лично усмотрение, какво мнение можем да дадем ние, неспециалистите!?
Най-добре се консултирай с трети доктор.

# 7
  • Мнения: 1 128
Мило момиче, при наличието на двама педиатри, и твое лично усмотрение, какво мнение можем да дадем ние, неспециалистите!?
Най-добре се консултирай с трети доктор.
Ами въпроса е,4е на мен не ми се струва нормално да се дава толкова време добавка на желязо,а мъжа ми не е съгласен с мен.Има безпределно доверие на педи(междудругото само единя педиатър го е предписал).Та въпроса не е само дали да давам или не,а и плюсове и минуси и при двете положения.

# 8
  • Мнения: 390
Мила,можете ако не искаш да питаш педи,предполагам да си платите като частно и да пуснете в някоя лаборатория кръвна картина.Така ще сте по-спокойни,защото и аз съм на мнение че желязо не се дава току така...Аз и го давам като се сетя-има дни в които пропускам,но не се чувствам виновна,защото наистина си мислч че дори не е необходимо както казах по-горе.Дори в един ден след 1 месец и половина даване на капки акото и стана постоянно зелено и аз и спрях МАлтофера да не би да и идва в много желязото и да изхвърля ненужното,ама като направихме другата кръвна картина пак показало че е малко...
А бебето се роди 2.100,то си е за кувиоз от където и да го погледнеш-не че е загубила много от теглото,но се роди с белодробна недостатъчност,проблеми...много.И го родих в 9-тия-в 38 г.с.Ето че има лекари за разстрел #2gunfireИ казаха че ще ни я изпишат след 10-тина дни,ама нейсе...Тя не искаше да яде първите 2 седмици та и правиха промивки на стомаха постоянно,аз бях в шок,ще оживее ли,като не се храни...И така.

Общи условия

Активация на акаунт