Докога тази попара ?

  • 3 202
  • 21
  •   1
Отговори
Навсякъде пише откога , моля кажете докога ! Дъщеря ме е на девет месеца и половина и от седмия месец всяка сутрин сме на попара.Кога мога да я заменя и с какво?

# 1
  • Мнения: 8 769
Аз лично все още закусвам с попара понякога! Grinning

# 2
Докато не я откаже, а това ще се случи Grinning Можеш да даваш "Кус-Кус"/със сирене,масло,захар/.Мляко с ориз,грис с мляко.

# 3
  • Мнения: 7 106
Можеш да даваш все още попара, но да разнообразиш закуската, като редуваш с мляко с бисквити, овесени ядки, подправени със сирене и масло или да им добавиш мляко, аз давам още качамак (тук имаше цяла тема за него, ето я ), кус-кус пак на принципа на попарата.Давам и понякога каша сутрин, а след обяд измислям друга закуска, за да не е пак каша.Ето още една падобна тема, може още някоя идея да ти дойде.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12084&highlight=%EA%E0%F7%E0%EC%E0%EA

# 4
  • Мнения: 1 517
Shali, като стана дума за бисквити, какви даваш? И нали и в тях има захар, а уж не трябвало да се дава?  Sad

# 5
  • Мнения: 7 106
Цитат на: petty
Shali, като стана дума за бисквити, какви даваш? И нали и в тях има захар, а уж не трябвало да се дава?  Sad


Купувам и Закуска, с тях и правя млякото с бисквити, а и давам да си хрупка от тези със овесените ядки - Ревю (в зелената опаковка) или обикновените на Житен дар.Знам че има захар, но тя колко яде от тях - максимум 2-3 бисквити и то не всеки ден.А иначе май това е единствената форма под която приема захар до този момент - пюретата ги правя натурални - без захар и сол.Смятам, че с това количество няма страшно.Ааа и в готовите каши има, но и тях не ги давам всеки ден.То пък не можеш да се овардиш от всичко, да му се невиди Thinking.

# 6
  • Мнения: 372
Големият ми син много обича попара и аз  се радвам на това.Разнообрази сутришната закуска и с други неща,но не я спирай напълно щом детенце си я хапва.

# 7
  • Мнения: 2 534
Благодарности за идеите ! Значи вече мога да давам и други неща ?!

# 8
  • Мнения: 1 120
Цитат на: jenia vulova
Благодарности за идеите ! Значи вече мога да давам и други неща ?!

Да,след 8-мия месец никакав проблем Laughing

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
още закусва попара.

# 10
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Ами давай си и попара , защо да спираш?Тя е толкова полезна.Щом и детето си я харесва , още повече сега зимата .........

# 11
  • Мнения: 918
Привет и от един заек във форума,
Моят син е на 7месеца(Явор) и също не е голям любител на попарата, ядем я единствено със сирене и масло, без захар. Неговият педиатър при последната консултация каза че може да заменям сухара с юфка, кус-кус, макарони както и с корн-флейкс(който е за деца). По този начин спасяваме положението, защото за съжаление много бързо ни омръзват всички бебешки храни.  Laughing Незабравими сутрини на всички мами.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: angi
Ами давай си и попара , защо да спираш?Тя е толкова полезна..........


Чак пък полезна...освен сиренето, заради калция. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 673
Цитат
Привет и от един заек във форума,
Моят син е на 7месеца(Явор) ... може да заменям сухара с юфка, кус-кус, макарони както и с корн-флейкс(който е за деца).
Абе тез юфки и макарони пасирате ли ги?
Искам и аз да давам такива вкусотии (аз много обичам), обаче моето голямо бебе не иска да яде парчета.
От друга страна хич не ми звучи да пасирам макарони...

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: бубулечка
Абе тез юфки и макарони пасирате ли ги?
Искам и аз да давам такива вкусотии (аз много обичам), обаче моето голямо бебе не иска да яде парчета.
От друга страна хич не ми звучи да пасирам макарони...

Кус-кус не ще ли да яде? Той няма нужда от пасиране. Юфката в началото я пасирах (не, че много съм давала, но пробвах) - иначе тя на такива парцали е, че няма как да се даде цяла.

Общи условия

Активация на акаунт