Помогнете ми да разтълкуваме едни резултати от кръв и урина

  • 1 366
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Мамчета, ако някоя от вас нещо разбира и има опит, кажете ми... току що ги изтеглих от Интернет... ами една трета са леко над нормата, други са под..

Досега сме основно на кърма, 4ти месец плодови, 5ти зеленчукови пюрета, от 2 седмици каша... Адаптирано не пие....


Направо се уплаших....
И в урината СЕД: 5 - 6 ЛЕВКОЦИТА НА ПОЛЕ; ЕДИН. ПЛОСКИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ. * - това пък какво значи?!?! Cry

А ето и тези неща които не са в нормата...:
LY% (лимфоцоти - %)   71.3   %
20.0 - 50.0 (50.0 - 70.0 за деца до 4 г.)
EOS%(еозинофили - %)   4.96   %
0.0 - 4.0
Pct (тр обем/ общ обем)2.73   ml/L
1.0 - 2.5
GR% (гранулоцити - %)   16.4   %
30.0 - 70.0 (20.0 - 50.0 за деца до 4г)
Hgb (хемоглобин)   112   g/L
М(140 - 180) Ж(120 - 160)
Hct (хематокрит)   0.331   L/L
0.35 - 0.55
MPV (ср обем на тромбоцита)   6.29   fL
7.5 - 11.0

Знам че не сте специалисти... но може някоя мама да се е сблъсквала с подобни показатели и да знае...
кажете, че ще се побъркам докато покажа резултатите на лекарката....... Cry

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Нищо ви няма на резултатите, не се притеснявай, съвсем са си наред за кърмаче Grinning .

# 2
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
И аз мисля,че са ви добре резултатите. Получават се разминавания от нормите защото са за възрастни. Хемоглобина ви е добре.

# 3
  • Мнения: 1 391
Благодаря ви, успокоихте ме!!!
Одеве се бях постреснала и си гледам бебето и си викам - какво ли му е....
а то ми се хили......  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 17 401
Ами вси4ко си е наред, но ти тези изследвания не ги ли показа на педиатъра? Винаги съм се чудела защо мамите питат тук за изследванията. По принцип те си седят в папката на детето и личният му лекар е длъжен да обясни на майката кое е в норма, и кое - не.

# 5
  • Мнения: 1 391
днес ги направихме изследванията и взех резултатите от интернет... и докато отида при педиатъра пак тия дни... ми се искаше да знам

# 6
Много си е добре детето... то моя хемоглобин по време на бременността беше 116... А като видях първите изследвания на малката и аз се шашнах - нейния беше 106/на 6м/, но джипито ми обясни, че това били средни норми за възрастни. Laughing

# 7
  • Мнения: 2 596
Не разбирам много много от това, но ето ти тук нещо за хемогломина http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15374&highlight=%ED% … E3%EB%EE%E1%E8%ED

Общи условия

Активация на акаунт