Яде си ръкавичките?

  • 527
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Бебо почти постоянно си яде ръкавичките и не само като е гладна, а и веднага след ядене. Стават почти мокри. Има ли начин за отучване или ще се отучи с времето? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 750
Според мен това е неизменна част от растежа на бебеко. Всички бебета си лапат ръчичките - та те така опознават не само тялото си, а и околния свят. Моята госпожица също го правеше, почти цялото юмруче си пъхаше в устата. След време престана. Може и аз да съм я отучила, защото й давах да смуче бибата и тя свикна с нея.

# 2
  • Мнения: 2 677
Няма отучване.  Mr. Green Сега ръкавичките, после ръцете. Аз давам залъгалката - по-малкото зло.  Peace

# 3
  • Мнения: 6 615
Няма отучване.  Mr. Green Сега ръкавичките, после ръцете. Аз давам залъгалката - по-малкото зло.  Peace
  Така е   bouquet

# 4
  • Мнения: 46 477
Малките бебета са така, ще мине, не се притеснявай.
Ръкавики никога не съм слагала  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 429
Дъщеря ми беше с ръкавички, защото ръцете й бяха нахапани от нея самата  Simple Smile После ръкавичките бяха винаги мокри. Накрая се примирих с биберона.

# 6
  • Мнения: 475
Малките бебета са така, ще мине, не се притеснявай.
Ръкавики никога не съм слагала  Simple Smile
Защо й слагаш ръкавички?По-добре да си лапа пръстчетата или бибка.

# 7
  • Мнения: 1 264
Малките бебета са така, ще мине, не се притеснявай.
Ръкавики никога не съм слагала  Simple Smile
И аз не съм слагала ръкавички. И сега си лапа ръцете.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 321
И малкия си лапа много ръцето то нали зъби трябва да изникнат и все нещо тъпче в тая уста.
Опитай се да ги махнеш ръкавичките и да му даваш бибата.
Успех и не се шашкай толкова. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Бебето само ще се откаже. Hug

# 10
  • Мнения: 4 784
Аз давам биба. Слагах ръкавички, но се отказах. Една приятелка за да си откаже бебето да си яде ръчичките му слагаше по-галлеми блузки и му връзваше  отпрез ръкавите и така отучи бебето да си хапе ръцете, но на мен това ми се струва много садистично. А и мисля, че биберона е по-малкото зло. Даже бебо като заспи сам си я изхварля от устата и като не я иска, отказва да я лапа.

# 11
Моето съкровище също е така.Голяма война е за тези ръчички, но при нас лошото е че тя не иска бибата и трябва да се примирим, надявам се с времето да се отучи, защото... Shocked

# 12
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Няма отучване.  Mr. Green Сега ръкавичките, после ръцете. Аз давам залъгалката - по-малкото зло.  Peace
  Peace и аз пробвам с бибата, но я изплюва и пак си лапа юмручетата...

# 13
  • Мнения: 4 621
Не мисля, че има начин за отучване - поредният етап от развитието Hug Ще отмине с времето Peace

Общи условия

Активация на акаунт