Хигиена при момиченца

  • 4 066
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Моята Габи е на 2 месеца, но не съм сигурна достатъчно ли е почистването с мокри кърпички под памперса. Как се грижите за да е чистичко бебето отдолу и да не възникне някакъв проблем? И със сапун ли се мие при къпане или само с водичка ТАМ? Thinking

# 1
  • Мнения: 5 228
Първите месеци я миех с памучен тампон с преварена вода. След това - мокри кърпи. При къпане - със сапун. Когато я почистваш недей да отвраряш срамните устни, освен ако не се изцапала много,и изобщо избягвай да бършеш там. Винаги трябва да бършеш само отпред назад.

# 2
  • Мнения: 3 500
Аз процедирам по следния начин : Вечер като я къпя във водичката леко разтварям срамните уснички и ги измивам от вътре /разбира се внимателно и нежно/. Когато се е наакала винаги влиза аки между устничките и тогава пак леко ги разтварям и избърсвам отвътре и в интерес на истината винаги бърша от отворчето нагоре, защото иначе ще влезе вътре във влагалището.Преди това обаче хубаво съм избърсала дупето, за да не идва нищо от него. Срамните устнички трябва да се почистват и отвътре, защото събират "от всичко". Нищо няма да им стане, просто бъди внимателна. Не пречи да миеш и със сапун /бебешки душ-гел по-точно/, но не винаги, рядко го използвай за отдолу. Откакто беба се е родила процедирам така и никога не е имала проблеми нито с хигиената, нито течения, нито нещо им е станало на долните устнички.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 21:16 от Noel

# 3
  • Мнения: 475
Аз процедирам по следния начин : Вечер като я къпя във водичката леко разтварям срамните уснички и ги измивам от вътре /разбира се внимателно и нежно/. Когато се е наакала винаги влиза аки между устничките и тогава пак леко ги разтварям и избърсвам отвътре и в интерес на истината винаги бърша от отворчето нагоре, защото иначе ще влезе вътре във влагалището.Преди това обаче хубаво съм избърсала дупето, за да не идва нищо от него. Срамните устнички трябва да се почистват и отвътре, защото събират "от всичко". Нищо няма да им стане, просто бъди внимателна. Не пречи да миеш и със сапун, но не винаги, рядко го използвай за отдолу. Откакто беба се е родила процедирам така и никога не е имала проблеми нито с хигиената, нито течения, нито нещо им е станало на долните устнички.
Peace

# 4
  • Мнения: 4 399
Само вода, никакъв сапун. И за възрастните жени е така, а бебетата са далеч по-чувствителни.

# 5
  • Мнения: 651
първо внимателно с smile3545
и после обилно с вода или направо   bath1

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Само вода, никакъв сапун. И за възрастните жени е така, а бебетата са далеч по-чувствителни.

Подкрепям.Дъщеря ми като беше на 2 години направи уроинфекция,впоследствие имаше течение от влагалището.При изследване откриха трихомони.Лекувахме се.Докторката ни предупреди-никакви сапуни,само вода.

# 7
  • Мнения: 819
Ние направо   bath1  .Чувала съм,че не е хубаво да се пипа вътре,щотот се нарушава бактериалната флора и може да стане инфекция.Само ако има много аке.

# 8
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз при смяна на памперса винаги почиствамс мокри кърпички навсякъде,но нежно.При свършена голяма работа изчиствам първо дупето и след това дудито от горе на долу.Минавам няколко пъти и нищо не остава.Вечер я къпя с шампоанче Кря-Кря (с такова я свикнаха от болницата) и си я мия спокойно и долу,защото е много мек шампоан.Изплаквам обаче винаги много добре.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ако може да се измие детето защо се ползват мокри кърпи?
Мисля си,че мокрите кърпи са за моменти,в които нямаме възможност да измием дупето на детето.

# 10
  • Мнения: 3 500
Аз малката я къпя всяка вечер в чиста водичка - да отпусне напрежението и да "диша" кожата. Бебешко душ-гелче използвам 2 пъти в седмицата или в крайни случаи при много аки - баки.  Wink Grinning

# 11
  • Мнения: 2 553
Аз също я мия с лосион за тяло и коса (Бюбхен) и отдолу и навсякъде. С мокри кърпи я бърша внимателно, като ако се налага разтварям леко  и почиствам.  Peace

# 12
  • Мнения: 999
Само вода, никакъв сапун. И за възрастните жени е така, а бебетата са далеч по-чувствителни.
Peace

# 13
  • Мнения: 1 174
Вече и мокри кърпи не ползвам. Измивам веднага с водичка, а при баня и с гел почиствам остатъци от антисептичния крем по дупето.Основно вода ползвам.Вътре срамните устни не трябва да се пипа зная, заради възможни инфекции и против изсушаване (едното води към другото).
Ааа да, винаги се бърше по посока  отпред назад.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз процедирам по следния начин : Вечер като я къпя във водичката леко разтварям срамните уснички и ги измивам от вътре /разбира се внимателно и нежно/. Когато се е наакала винаги влиза аки между устничките и тогава пак леко ги разтварям и избърсвам отвътре и в интерес на истината винаги бърша от отворчето нагоре, защото иначе ще влезе вътре във влагалището.Преди това обаче хубаво съм избърсала дупето, за да не идва нищо от него. Срамните устнички трябва да се почистват и отвътре, защото събират "от всичко". Нищо няма да им стане, просто бъди внимателна. Не пречи да миеш и със сапун /бебешки душ-гел по-точно/, но не винаги, рядко го използвай за отдолу. Откакто беба се е родила процедирам така и никога не е имала проблеми нито с хигиената, нито течения, нито нещо им е станало на долните устнички.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт