Мами кажете какво да правя!

  • 543
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Днеска за първи път дадох на малката плодово пиуре от ябълка.Искам да ви попитам дали от всички видове плодови трябва да и дам или само от определени.Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 451
Неможеш да даваш всякакви, дори е по- добре да изчакаш малко с пюретата, но това си е твое решение. Като навърши 4 месеца може да даваш тези, на които пише за бебета след 4 мес. Като не ти препоръчвам пюрета от мъхести плодове, въпреки че пише, че може. Има много теми по този въпрос, виж в Най-често обсъжданите теми примерно. Успех

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И аз мисля че сте малки за пюренца , ние почнахме с пюренцата към края на 4 месец, но ако си прецинила че можеш да почнеш със захранването то най-добре почни с оризова кашичка  Peace

# 3
  • Мнения: 560
На нас на вашата възраст пюрето от ябълка ни докара аскси колики, но сега вече успешно се захранваме. Не мисля, че са подходящи всички плодове. В доста пюрета на които пише, че са от 4 месец има праскови и кайсии, а аз смятам, че не са подходящи за малячета. Ягоди, малини и боровинки също. Могат да предизвикат алергия. Давай ябълки, круши, банан, сливи, моркови и тиква. Мисля, че те рядко алергизират. Успех.

# 4
  • Мнения: 101
Много ви благодаря за съветите  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 978
Може би е по-добре да започнеш с оризова каша /след 4м/ тя не дразни стомаха. Ако даваш пюрета, давай на бебчето зеленчукови

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
И моят съвет е да изчакаш с даването на друга храна освен кърма или АМ. След 5-я, 6-я месец вече може постепенно да започваш захранването, като в началото се почва с по 1-2 малки лъжички от един плод, или зеленчук, или каша (каквото си решила първо да дадеш). Всеки ден увеличаваш с по една лъжичка от същото. И следиш за реакции. Ако всичко е ок, може да продължиш с друг плод или зеленчук. Но пак го давай само него, защото така е по-лесно да проследиш от коя храна каква е реакцията и дали бебко я приема нормално. Така захранваш постепенно с различните храни. Като е добре да спазваш някои ограничения за храните и месеците, в които най-рано могат да се дават на бебко без да причинят проблем. Ето тук има една схема, на Швейцарската педиатрична организация, която може да те ориентира: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/

# 7
  • Мнения: 374
Аз захраних с плодови пюрета на вашата възраст. Давах пюрета на ябълкова основа, т.е. ябълка + някакъв друг плод, по този начин разнообразявах.

# 8
  • Мнения: 2 553
Аз давах (към 5-ти месец) ябълка, после ябълка с морков, ябълка с тиква, ябълка със сини сливи и ябълка с круша  Peace Чак на по-късен етап се престраших да дам с праскови/кайсии, банани и т.н.

# 9
  • София
  • Мнения: 676
Аз захраних с плодови пюрета на вашата възраст. Давах пюрета на ябълкова основа, т.е. ябълка + някакъв друг плод, по този начин разнообразявах.
  И аз така Hug. Само поизчакай с цитросовите  Peace

# 10
  • Мнения: 209
отначало само от един плод а после и от смесените!няма проблем стига да ги харесва!!

# 11
  • Мнения: 209
Аз захраних с плодови пюрета на вашата възраст. Давах пюрета на ябълкова основа, т.е. ябълка + някакъв друг плод, по този начин разнообразявах.
  И аз така Hug. Само поизчакай с цитросовите  Peace
да забравих за цитрусите!след 1 год.

# 12
  • София
  • Мнения: 273
Аз захраних след 5 месеца и половина с пюре от тиква,после морков,после дадох круша,ябълка и така,но много бавно

Общи условия

Активация на акаунт