Посъветвайте ме за сутиен за кърмачки!!!

  • 1 031
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте! Извинявам се, ако темата ми дублира някоя друга...
Търся си сутиен за кърмачки. Държа да е от хубава материя ( памук), удобен, практичен и същевременно да има приличен вид, да не е с ръбати и безформени чашки и да не се очертава грозно под блузите.
Онзи ден разглеждах някакви български в една будка в МД - много кофти ми се видяха. Разгледах и един на Триумф, но ми се видя от някак си много тънък, почти прозрачен плат... Послидно окото ми хванаха едни сутиени на ЧИко, но в магазина нямаше как да пробвам, продавачът беше мъж и не можа да ме ориентира за размирите. Размерите на ЧИко са S, M, L... Но не пише на какви обиколки съответстват. Не посмях да си купя така насляпо.
Можете ли да ме ориентирате за сутиените на ЧИко? На какви обиколки съответстват и т.н.
И ако има и други добри сутиени - и за тях...

# 1
  • Мнения: 547
Аз си взех такъв сутиен от един магазин на Пиротска преди колоните. Не си спомням името, но продават и дрехи за бременни.
Там имаше доста модели, а този, който аз избрах беше от чист памук, без дантели, спортен модел. Оказа се изключително удобен и съм много доволна. 

# 2
  • Мнения: 3 718
Ползвам сутиен на Чико, но от еластична материя подобна на безшевното бельо. Страшно е удобен, защото се разширяваше колкото се налагаше, а се наложи доста  Mr. Green . Прилича на спортен потник и съм много доволна от него. Може да потърсиш в магазина до централната автогара, продавачките са много мили момичета, поне аз попаднах на такива.  Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 512
аЗ ПЪК ТЕ съветвам да не ползваш сутиен особено в началото. Аз като ползвах някъде около 1 месец получих запушванена канал, моя приятелка също.

# 4
  • Мнения: 753
МОИТЕ ДВА СА ОТ : МАГАЗИН НА ТРИУМФ - ИСПАНСКИ НЯКАКЪВ
 И ОТ МАГАЗИН ПРЕМАМАН
МНОГО СЪМ ДОВОЛНА - 6 МЕСЕЦА НЕ СА МРЪДНАЛИ!

# 5
  • Мнения: 336
Mоят е от аптека Адонис - марката е Alojna, литовски или латвийски, не се сещам.
Много съм доволна, номерацията е точна, материята става, отварянето на чашките става лесно и с една ръка. Ползвам го основно по време на самото кърмене, за да ми крепи колекторите, а през останалото време не го нося много. Но не деформира бюста под дрехата.
Купих си го чак в края на първия месец, а щеше да ми спести прането на десетки намокрени тениски...

# 6
  • Мнения: 8 242
Не ползвам  Sunglasses Нося безшевни потници с леки преградки за гърдите..
А особено първите 1-2 месеца прекарвах повечето време гола вкъщи  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 174
Моят е на Anita oт Premaman- много съм доволна.Отговаря точно на размера, от много стегната материя е- памук, с предно закопчаване към презрамките (голямо удобство) и е модел без банел. Напълно обхваща бюста ми и не го усещам, а сутиени преди бременността не носех- все ми пречеха нещо... Simple Smile

# 8
  • Мнения: 336
с предно закопчаване към презрамките (голямо удобство) и е модел без банел. Напълно обхваща бюста ми и не го усещам, а сутиени преди бременността не носех- все ми пречеха нещо... Simple Smile

 smile3521

# 9
  • Мнения: 133
аз пък от 6 месеца ходя със сутиен денем и нощем, по препоръчение на акушерката в болницата....първия месец му оставях "джобчетата" отворени, за да ми диша кожата. До такава степен съм свикнала че не мога без него. Имам няколко вида, но най-любимия ми е от чист памук с дебели подплатени презрамки...при мен се налага да нося, защото въпреки че сме почти на 6 месеца, аз все още протичам от време на време, а като я храня, тече и от 2те страни....Sad

# 10
  • Мнения: 336
Протичането от гърдата, от която бебето не суче, не е ли закон за всяка кърмачка? Rolling Eyes
За тази, от която суче, е ясно Simple Smile
И, извинявам се за офтопика, къде в София има магазин на Премаман?

# 11
  • София
  • Мнения: 541
Аз си взех такъв сутиен от един магазин на Пиротска преди колоните. Не си спомням името, но продават и дрехи за бременни.
Там имаше доста модели, а този, който аз избрах беше от чист памук, без дантели, спортен модел. Оказа се изключително удобен и съм много доволна. 

И аз оттам го взех, магазина е Мис Макси

# 12
  • София
  • Мнения: 555
Протичането от гърдата, от която бебето не суче, не е ли закон за всяка кърмачка? Rolling Eyes
За тази, от която суче, е ясно Simple Smile

Не е, на мен никога не са ми потичали гърдите, дори когато са били препълнени Simple Smile
Аз ползвам на Триумф, еластичен и мек е, без ръбове, които да прозират от дрехите, но за под много тънки блузки не става, прозира. И аз не мога без него, а през бременността, не можех да понасям сутиени. Не мисля, че качествен сутиен за кърмачки може да причини запушване на канали newsm78

# 13
  • Мнения: 230
Ако сутиенът не ти е точно по мярка може да ти се запуши канал.
С първия се получи, защото него пробвах, а поръчах на майка ми да го купи - въпреки че беше моят размер, ми стягаше и на дясната гърда "успях" да си запуша каналче. Със следващите вече нямах такъв проблем. Купени са от магазина на ул. "Пиротска" след колоните, от лявата страна като вървиш към "Женския пазар".

# 14
  • София
  • Мнения: 1 956
Иглика, Премама има на "Тодор Александров" 11 и ЦУМ - 3-ти етаж. От там едни бодита и чорапки купихме онзи ден - еми по качество на плата и изработката нямат равни в сравнение с тези в немарковите мегазини. Но остоналите неща не са ефтини...
Благодаря - ще се възползвам от съветите ви. Ето за запушените канали не се бях сетила - явно има още една причина сутиенът да е свестен.

Общи условия

Активация на акаунт