Когато пациентът се търси от лекаря "dead or alive" ....

  • 584
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
"Скандалът със софиянеца Любомир Чолаков, който уличи д-р Стоян Пернишки от "Пирогов" в корупция, претърпя абсурдно развитие. Екипът, дежурил на 18 март вечерта в кабинет 105 на "Пирогов", ще бъде разпитан в Шесто РПУ в столицата. Поводът е сигнал на Чолаков, че открил със снимката си и надпис "Wanted - dead or alive" ("Търси се - жив или мъртъв") от вътрешната страна на вратата на кабинета."

Еййй, тия доктори се самозабравиха ... То бива, бива.  Плюха против този човек, подкрепяха се яростно, все едно колегата им е направил нещо съвсем в реда на нещата като е взел подкуп. Направо съм изумена от наглостта им! Сега пък и "шегички" си правят! Смешници!

# 1
  • Мнения: 5 370
Анет, това нищо не е.....знам доста по-драстични случаи, но никой от тях няма да изплува до повърхността. Confused Корупционните схеми при лекарите имаат най-невероятни форми, аз една вечер седях и слушах познат, който е в бранша, с откачено чене. Помолих го, когато напусне, да ми напише едни мемоари, които да се редактират и пуснат на пазара....по-сензационно четиво едва ли би имало......
Потресена е мека дума-питах се дали нямат ей толкова, нюню, страх от Бога. Embarassed Shocked

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, отвратително е. Във време на безнаказаност никой не си признава вината и дори си самовнушава, че е прав и невинен. Това е резултат от подобни внушения.
И понеже не върви да плюя без да предложа решение-последната ми надежда е останала в напалма... Върху целите 111000  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Много съм объркана от този случай - преди години Пернишки оперира татко от херния, страхотен лекар, много кадърен и точен.
Тогава, признавам си Embarassed попитах колко пари ще струва, дали нещо да му дам, за да съм спокойна - той отказа категорично, даже мислех, че съм го обидила малко.
Грижеше се за татко много, всеки ден ходеше до отделението за да се информира за състоянието му.
Операцията беше специална, заради забавен пулс и високо кръвно, се принудиха да му поставят пейсмейкър, но дори и тогава Пернишки не се съгласи да ползва пълна упойка - направи я с местна и татко ми разказваше, как през цялото време се е шегувал с него...
Сега просто не ми се вярва, не ми се иска ли, не знам...

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 793
Анет, това нищо не е.....знам доста по-драстични случаи, но никой от тях няма да изплува до повърхността. Confused
Защо поне не ни преразкажеш някои?

# 5
  • Мнения: 326
Яд ме е, че се поддържат "на всяка цена". Ако някой магистрат беше хванат с 300 лв. щяха да го оплюят и окалят, но щом е лекар това не било подкуп, защото съпругата на този нещастен човек вече била оперирана... А чакаме същите тези лекари да спасяват човешки живот.... Май не са чували за Хипократова клетва...

# 6
  • Мнения: 5 370
Анет, това нищо не е.....знам доста по-драстични случаи, но никой от тях няма да изплува до повърхността. Confused
Защо поне не ни преразкажеш някои?
Бу, ще ти преразкажа, мила.
Предстои операция на човек. Възрастен.Лекарят си има цена-четирицифрена. С малка врътка изкарва пациента, че е'иноперабилен"-в смисъл, че "има проблеми със сърцето и кръвното". Проблемите косвено ги предизвиква самият лекар.
В друга болница трудно ще се наемат да го оперират с епикризата, която е получил вече.
Схващаш ли накъде бия??? ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 423
Мирише ми на медийна сензация
c изкупителна жертва. Wag the dog.

# 8
  • Мнения: 7 109
Мирише, та чак вони.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт