Ya llego la primavera....ИСПАНИЯ

  • 10 438
  • 276
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
Добре дошли в новата ни теми4ка   bouquet

Ето и последните ни две теми4ки:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152567.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=166088.0

Моми4ета,как върви тренировката за козунаците.Аз още се мотам  Embarassed и накрая нищо няма да излезе.
Никакви ви няма тези дни.Да не си правите състезание за най добър козунак  Wink.

Да ви се похваля...Днес ударих пръста за тархетата.Комунитария с право на работа ми дават.Като комунитария ве4е,съм нямала право на тархета по аррайго.Миналия петък отидох до естранхерията,вдигнах поредния скандал за това,4е 4акам 7 месеца и за буквално 3 дена ми пратиха писмото  Mr. Green.абе защо вси4ко със скандали трябва да се урежда  #Cussing out.Ама аз ве4е не си прехапвам езика,както викат тука и си казвам каквото си мисля.Преди по се съобразявах,затова и файда нямаше. Mr. Green

Хайде оставяйте козунака и се от4етете с два реда Grinning.

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Пуууу, първа  Mr. Green

Тя примаверата идва, но с много студ и сняг май newsm78. Женски му месец, все ще намери с какво да те изненада  hahaha

Честито за тархетата, Алест! Не знам защо със скандали, ама май май това е начина в много от случаите. Аз все гледам да съм културна уж...
Края на декември три пъти ходих до банката, за да ми издадат нова карта мултипаис, все нещо оплескваха. Последния път дори, когато отидох за друго, пича зад гишето само като ме видя, и ми каза: какво пак съм объркал newsm78 Joy hahaha Сега се моля, когато в началото на април се обадя да видя какво става с документите ми за националност, да ми кажат, че ги движат  Praynig, защото като ги подавах, съдията в очите ми каза: обадете се април, да видите дали са пристигнали в Мадрид (от Гуадалахара!!!!! #Crazy), защото често се случва служебната поща да ги изгуби #Crazy. Питам го: и какво, после? Той: ами трябва да вадите всички документи отначало!!!!  #2gunfire Сметнато в пари... даже ме е страх да си помисля... самолетен билет, вадене на оригинали, преводи и легализация - последния път ми одраха кожата #Cussing out.. Ох, да не предизвиквам съдбата Praynig....

Иначе аз все още се колебая дали да се опитам да направя козунак  newsm78, имам още няколко дни за мислене...    chef

# 2
  • Мнения: 1 246
Примавера,примавера,ама Баба Марта пак ни излъга,в момента прехвърча слаб снежец тука Rolling EyesТъкмо прибрах зимните пуловери и извадих пролетните дрехи,само дето пререждах гардеробите.
Вес,аз тренировки за козунак не правя,защото знам,че мога,пробвах се миналата година.

Какво друго, в неделя бяхме на пик-ник в планината,толкова топло беше,чак не мога да повярвам как за нощ се промени времето.

# 3
  • Мнения: 1 128
Аз пък тая седмица имам три изпита та затова оредях Mr. Green.Днес май се изложих на fiscalidad,ама давай.Ще се види резултата другата седмица.
По великденската ваканция ще ходим на Vigo и ще разпусна малко,4е имам нужда Mr. Green
Вес,защо ти е националност?Сега с тези тархети като комунитарни не те ли устройва?Питам защото и аз трябва да оправям документи.

# 4
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте и от мен нова съм тук опитах се да се запиШа в миналата тема но явно съм закъсняла, при нас е доста топло около 20градуса но има много силен вятър, това при нас е Бенидорм, ако не е тайна какво уциШ (има букви който не мога да изпиШа Embarassed), аз завърШих във Валенсиа докторска степен по мейдународно право и сега през иуни (как се пиШе newsm78) ми предстои изпит за конвалидасион на дипломата по право от бг, но незнам как Ще се справя с големия корем #Crazy

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добре дошла, Анет!!   bouquet В кой месец си? Има една темичка в чужбинския, казва се Бременни чужбински мами.  baby_neutral Май още не си влизала там  Simple Smile. А за кредора, да ти кажа, и аз не знам някои букви къде са, въпреки, че си правих експерименти да пиша с него. Thinking Аз съм с испански уиндоус, и само съм си бръкнала малко в настройките, за да имам кирилица на компа, защото когато инсталирам разни кирилизатори, ми се скапват пък исп.програми Crossing Arms, няма угодия  Mr. Green

friki, аз съм с тархета комунитария от самото начало. Като цяло ме устройва, нито съм се втурнала да гласувам, нищо. Но съпруга ми напредва в работата си, ходи все по-често извън Испания, и въпреки моят паспорт на вече европейка, срещам трудности с визи и разни такива. Та от една страна, затова взехме решение да подам за националност, от друга, в България повече няма да се връщам, и по-добре да се интегрирам тотално Thinking. Общо взето, претеглихме плюсовете и минусите, и по-изгодно се оказа да подам документи.  Crossing Arms Пък да видим, каквото излезе, може и да не ми дадат националност  Mr. Green

Тук продължава да вали сняг иначе Crossing Arms, трети ден!! Това време се побърка тотално!! #Crazy

# 6
  • Мнения: 354
Пу, и от мен в новата ни темичка Hug
и тук времето е отвратително три дена вятър не се е спирал не мога да излеза с малкия на разходка Tired

Добре дошла и от мен ANETT дано ти е приятно тук и се записвай честичко Peace

Аз утре отивам да подавам документи за трахета с право на работа ще бъде и моята за 5 години
alest искаха ли ти на теб свидетелство за съдимост Thinking
friki стискаме палци за изпитите Wink

А за козунаците мисля да се пробвам тази седмица с един  chef

Бай мацки   bouquet

# 7
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
по принцип за тархета комунитария не се изисква свиодетелство за съдимост освен това таксите които се заплаЩат са позниски като тези за испанците
мерси на вси4ки досега само 4етох и 4ерпих информация но имам и няколко въпроса а инъ4е много ми харесва форума
в трети месец съм
някой знае ли за еднократната помоЩза първо дете къде и как трябва да подам документи за да я полу4а и слд това за май4инските, детските са ясни о май4инските дори и само 4 месеца са на 100% от номината а аз съм с добра номина (да се надяваме да не ме изгонят преждевременно като разберат 4е съм бременна)
а за козунаци хи4 не ми се отдава всякъкви други сладки да но това то4но newsm78

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
поздрави моми4ета Simple Smile
хммммм козунаци не умея да правя ..колкото пъти се хвана да правя накрая излиза сладък хляб .... на вид го докарвам ..ама на вкус няма нищо общо ...затова си купувам пан де брош (или незнам то4но как се казваше  Laughing ) и си го ям Simple Smile - продава се в ДИА ЛИДЛ Плюс ..абе навсякъде Simple Smile
 добре дошла Анет Simple Smile дано ти хареса при нас .. отвреме на време се караме ...ама през пове4ето време се оби4аме Simple Smile
 сега имам един въпрос  - понеже спах като си говорехте за това и нищо не разбрах Simple Smile
сега като имаме имушество тук трябва да плащам данъци - сире4 да попълвам някакви данъ4ни декларации - откъде да ги взема , до кога се попълват - къде се предават ...моля ви  Praynig обяснете като за "на4инаещ"  Wink

# 9
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
отиваш в хасиендата и искаш там солиситуд де рента супер елементарни са за попълване подаваш я до края на май но се плаЩат до края на октомври
опитах се да събера информация за май4инските но това което най живо мв интересува не го намерих могат ли да ме съкратят докато съм в май4ински знаете ги все пак какви са испанците

# 10
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
моми4ета незнм как е било при вас но аз съм суер разо4арована
ве4е съм в третия месец а досега гинеколог от сегуридад социал не ме е погледнал оЩе с две думи те не са сигурни 4е съм бременна добре 4е посеЩАвам 4астен гинеколог но ми излиза много скъпо
виждала съм се веднъж с матроната изследвания ми правеха миналия месец но резултатите Ще нау4а 4ак сега на 27 от матроната инъ4е пия хап4ета от който само дебелея и не се 4увствам кой знае колко добре направо незнам
дори не мога да ви кажа с то4ност термина заЩото матроната го из4исли по някъкъв странен на4ин и ме изкара на 3 месеца и половина а аз съм на много по малко  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 811
Ама много сте изписали пак  Grinning
Добре дошла на Анет   bouquet.Леко бременеене и пожелавам и да пита за вси4ко,което се сети....тук сме всезнайковци  Wink
 
Дунда,искаха ми свидетелство,да,но като подавах за аррайго лаборал.Аз се заинатих ,оба4е  и им казах,4е преди месеци съм им дала.Тия по4наха да ми викат как важало за 3 месеца и да сам си вадела ново  #Cussing out.Да ,ама не.Дадох едно маноскрито ,в което пишеше,4е според еди кой си закон щом един документ е във владение на дадената администрация,не съм длъжна да представям наново и им затворих големите усти  Mr. Green.Ина4е за тархета комунитария искат 2 снимки,копие от писмото,което ти пращат и квитанция за платена такса в банката.Копието от писмото не ми го взеха...защо го искат тогава  newsm78.Ааа ..и паспорта,не копие.

Блазе ви за снега  Grinning.Аз не съм виждала сняг от 6 зими.Не ми липсва студа,но белия пейзаж да  Grinning.
Хулиган4е,Анет ти е казала откъде да си вземеш формулярите.Аз миналата година се опитах да попълвам на мъжа ми и да си призная не ми се стори лесно.тази година изобщо няма да си блъскам главата,ами направо ще дадем на някое вещо лице.За някакви си 20 евро няма да се мъ4а.
Фрики,Фрики,не излагай умното ни племе  Wink.Как така не си си взела изпита  Sunglasses.От много хуерга ей ти сега резултата  Laughing.

# 12
  • Мнения: 1 246
Здравейте,

днес тук е слъчево,какво повече да кажем за женските настроения Rolling Eyesмартенско време!

Анетт,добре дошла при нас.За определянето на термина знам,4е към датата на последната менструация се прибавят 7 дни,и това е о4акваният термин.Лека бременност!

# 13
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
мерси много
да ама аз каквато сум немърлива относно дати незнам то4но последния цикъл  newsm78
4ак ме е срам Embarassed
ама какво да се прави сега Ще видим на 27 какво Ще каже матроната и Ще ме огреее ли най накрая видеозон или оЩе Ще си по4акам

# 14
  • Мнения: 811
Анет,не се притеснявай,4е не те гледат.И при мен беше така,а си мисля и при вси4ки останали моми4ета.Моли се вси4ко да е наред и не ти трябва да ходиш по доктори.Полагат ти се по пронцип 3 екос,в 12,22 и 30 седмица.Поне при мен бяха така.А ако толкова искаш да те види лекар ,отиди в урхенсиас.Но ще трябва да си измислиш нещо...4е те боли или друго,незнам.Аз не бих дърпала дявола за опашката.Аз отидох в 9 седмица,но имах кървене.Не мислех,4е ще ме "ровят",ама такъв беше прегледа.След него даже ми се увели4и кървенето и се притеснявах няколко дни,докато отмине.После не съм си и помислила за доктори.Ходих си само на прегледите от Сегуридад сосиал и мисля,4е са напълно достатъ4ни.И снимки ми даваха всеки път и на 3Д ме гледаха...Общо взето съм доволна,но е сигурно защото нямах никакво усложнение по време на бременността.Пожелавам ти го и на теб.

Общи условия

Активация на акаунт