Маска с хума?

  • 27 253
  • 11
  •   1
Отговори
Преди малко си направих маска с хума и зехтин..понеже незнаех с какво друго мога да смеся хумата..и искам сега да питам вие с какво я смесвате??И може ли само с вода,защото оцетът много смърди.. ooooh!?
Ами колко време да стоя с нея и после само с вода ли да я измивам или с шампоан(моят е с хинин),защото в упътването пише само с вода..Но аз като я смесих със зехтин,предполагам че трябва и с шампоан да я отмия?

На вас лично как ви действа..сгъстява ли се косата,а растежа ускорява ли се? Sunglasses

Мерси на всички!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 736
Аз само веднъж съм си правила на косата маска с хума. Тогава я смесих с бадемово масло, зехтин и не помня какво друго. Нещо не ми хареса ефекта  Whistling
Иначе на лицето редовно си правя маски с хума и съм изключително доволна.

# 2
  • Мнения: 10 983
Редовно си правя маски с хума на лицето и ефектът за моята кожа е страхотен. Peace
Само веднъж съм си правила маска с хума на косата - едва я измих и стана на клечки. Вече не повтарям Naughty

# 3
  • Мнения: 353
А дали някой може да даде точни пропорции на тези маски с хума?

# 4
  • на терасата
  • Мнения: 656
Миех си косата с хума преди време, но много се изсушаваше и стоеше на клечки, както са казали вече момичетата.

Тази на лицето я прочетох тук във форума, но не помня как се казваше темата, за да ти дам линк към нея.
Аз я правя така:
1/2 кубче мая за хляб
3-4 чаени лъжички прясно мляко, колкото да се размие маята
хума, колкото да стане с подходяща гъстота за мазане

Намазвам и стоя докато засъхне и започне да опъва. След това изронвам маската, колкото може и измивам.
Кожата направо светва  Hug

# 5
  • Мнения: 4 053
растежа не ми се е ускорил,но и ефект кой знае какъв не съм имала,
даже както са ти казали другите мами и аз не съм доволна,
иначе аз и слагам жълтък към хумата и малко вода,ма не ми харесва,
по съм доволна от стимуланта за коса на Икаров  Peace

# 6
  • Мнения: 4 053
1/2 кубче мая за хляб
3-4 чаени лъжички прясно мляко, колкото да се размие маята
хума, колкото да стане с подходяща гъстота за мазане

а,тази маска за лице е много добра  Wink

# 7
  • Мнения: 4 916
Правила съм си маска с хума и оцет - против пърхот е. След това се отмива с шампоан. Действа  Hug а оцета мирише само докато ти маската е на главата, след това - не.

# 8
  • Мнения: 402
Страхотен ефект върху моята кожа на главата има следната маска с хума:
Смесвам едно малко пакетче хума - 40 гр. /толкова мисля, че беше/
Оцет на око да стане по редичко.
Няколко капки витамин А.
1 с. л. концентриран алкохол - водка
Алкохола служи за по-лесно отмиване на хумата слуд като засъхне по косата, пък и има леко сгряващ скалпа ефект, по този начин минералите се абсорбират по-добре.
Слагам наелон и кърпа, стоя 20тина минути и после само я отмивам добре.
Вярно е че след изплакването косата не мирише на оцет.
Ако ви се занимава, след като я изплакнете я полейте с отвара от коприва, става страхотна.

# 9
  • Мнения: X
Миех си косата с хума преди време, но много се изсушаваше и стоеше на клечки, както са казали вече момичетата.

Тази на лицето я прочетох тук във форума, но не помня как се казваше темата, за да ти дам линк към нея.
Аз я правя така:
1/2 кубче мая за хляб
3-4 чаени лъжички прясно мляко, колкото да се размие маята
хума, колкото да стане с подходяща гъстота за мазане

Намазвам и стоя докато засъхне и започне да опъва. След това изронвам маската, колкото може и измивам.
Кожата направо светва  Hug
Ето линкче към темата за тази маска тук Hug
Аз съм много доволна! Peace

# 10
  • Sf
  • Мнения: 808
Маска с хума и всички видове масла, които ми се намират вкъщи - етерични, витамин А, дори малко и от тривитаминола слагам, накрая дори и зехтин Simple Smile

Жълтък на едно яйце
Малко водка/ракия
или друг концентрат за сгряване на скалпа и съставките да подействат по-добре Simple Smile

Хумата постоянно я добавям, за да ми се получи гъста кашичка Simple Smile На навлажнена коса нанасям, после с найлонова шапка, отгоре с кърпа, за да бъде главата на топло Simple Smile

Стоя час и се измивам. Приготвям си след шампоана един литър с разтворен вътре ябълков оцет и обливам косата, така ако е останала някаква мазнина, тя се отмива, а и се възстановява киселинният баланс на скалпа Simple Smile

Хумата е изключително полезна за скалпа/кожата на главата - ако имате някакви раздразнения, ранички или други кожни проблеми, при едно постоянно третиране с маската всяка неделя, ще забележите положителен ефект още след първото нанасяне Simple Smile

# 11
Тук виждам много добри и полезни съвети,за което Благодаря!  bouquet

Аз вечерта я правих тази маска(за косата)-3 с.л.хума и 1 с.л.зехтин..сместа стана твърда ,но успях да я нанеса само в корените,защото не ми стигна за цялата коса.Стоях така 1 час,след което я измих с малко хининов шампоан..НО установих че не съм я измила хубаво като почна да поизсъхва и отново я измих но този път с хума и вода само..И тъй като не си суша косата си легнах така..а на сутринта видях че има мазнотия от зехтина в корените,а на места и остатъци от хумата.. ooooh!..Та пак трябваше да я мия и този път с шампоан..Мислите ли че е вредно това и че ще изтощи косата с толкова миене?? newsm78
Незнам..но вече никога няма да слагам и зехтин..защото  много трудно се измива..
Иначе преди съм си правила маска с хума и оцет..И много  добре  ми повлиява на косата-става една плътна и обемна...абе много хубава и чиста най-вече! bowuuНо ми казаха че оцета много бързо отмивал боята..дали е вярно?а аз се боядисвам в русо.
Пък и сигурни ли сте че след като се отмие тази маска с оцета, после косата не мирише на оцет..защото това малко ме притеснява..Ами ако я отмия само с вода(без шампоан)??
...Още се чудя следващия път с какво да я смесвам..може би с ракия и вода или оцет..?
Наскоро баба ми разказваше как едно време се е миела само с хума(бяла-каолин)..защото не е имало шампоани,и косата винаги и е била гъста,здрава и жизнена ,и до ден днешен е такава..
Та затова реших и аз да започна да си правя маски с хума..А мислите ли че ще е добре да заместя шампоана с хума>??Тъй като в тия шампоани има много химия..и не мога да съм сигурна дали не вредят на косата..

Общи условия

Активация на акаунт