По АРТ има филм за България

  • 487
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 017
ами това е Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 194
ХВАНАХ 5 МИН ОТ КРАЯ Confused

# 2
  • Мнения: 1 017
Ейй, жалко, втората част беше много красива, чак се просълзих, толкожа ми стана хубаво. Страхотно го бяха направили. И в първата част си бяха пресъздали съвсем достоверно живота в България, поне което видях аз, че пропуснах началото.

# 3
  • Мнения: 4 399
Аз гледах по arte. И то 3 филма. Дали е същото?  newsm78

Много хубаво бяха направени с изключение на последния. Другите 2 бяха много интересни. Единия накратко разказваше новата история на БГ. Много обективен и безприетрастен разказ. А другият беше основно за борбата за опазване на Иракли от незаконното строителство. През цялото време се чудех как може на чужденците да им пука повече за нашата природа отколкото на нас и как е възможно да разбират страната ни по-добре от нас.

# 4
  • Мнения: 1 017
Същото е сигурно аз началото го пропуснах. А защо не ти хареса последния?

# 5
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И аз ги гледах  Peace

# 6
  • Мнения: 4 399
Последния не че беше лош, но съм гледала вече много от този тип: кратък със стари снимки (А. Невски още с опаковани кубета) и без особена информация. Просто другите 2 много ме впечатлиха. Първия смятам че е много информативен за чужденците и съответно и за мъжа ми беше интересен. А този за Иракли беше информативен и за мене. Не съм оптимист обаче че членството в ЕС ще спре съсипването на БГ.  Cry

# 7
  • Мнения: 1 909
Тъкмо се чудех дали някой е успял да го гледа и щях да питам.

Особено ми хареса филма за Иракли - била съм там  с един екип от академията на науките и знам какво невероятно място е! Спяхме в палатка на плажа, миехме съдовете в морето...
И сега това райско място да искат да го превърнат в това, което е Слънчев бряг!

Май трябва и в България да го покажат този филм, прави сте че като че ли чужденците повече ги е грижа за нашата природа.

За неясния произход на капиталите - също много добре беше направено! Накараха ме много да се замисля за съдбата на България.

# 8
  • Мнения: 11 306
И при нас ги даваха. Ние ги коментирахме даже в немската тема.
Една моя позната каза, че много са и харесали.
Не намира, че са били само негативни, а че са представили добре страната ни, която познава от мои разкази.

# 9
  • Мнения: 847
И аз ги гледах ...някои изказвания на българи направо ме у4удиха ...просто да кажеш 4е президентата ти няма външност ,намирам това за много  Rolling Eyes...
А за Иракли -не е вярно ,4е българите не правят нищо...има сайт посветен на Иракли,организираха се акции и протести в които и аз у4аствах когато бях в БГ...Мен което ме подразни е 4е тази българка ,млади4ката ,дето у4ила в Германия ,се правеше на много важна....да ситуацията в БГ не е цветуща ,има много неща по които да се работи ,но да правиш< такива изказвания...знам 4е пове4ето няма да сте съгласни с мен...или може би аз съм крайно родолюбка ,незнам...не казвам 4е вие не оби4ате България...Но доказателство за неинформираността на журналистите правили този филм-ами те каза 4е село Кова4евица се намира до Дряново и Търново....а то се намира в Родопите...имаше много такива изказвания...за мен това беше поредния филм ,в който България се показва за съжаление с изкривени 4ерти...
Ето сайта за Иракли,ако някой го интересува...:

http://www.daspasimirakli.com/index.php

Вярно е 4е природата в БГ се унищожава бавно ,но сигурно,но има много бг организации които се борят !Не е вярно 4е само 4ужденците мислят за природата на България! Peace

# 10
  • Мнения: 1 909
Mamba, не ми се отваря сайта! Sad

Радвам се че виждаш нещата по друг начин - ти май по-често си ходиш в България и имаш повече преки впечатления.

Аз сравнявам този филм с други които съм гледала и в които освен за циганите и за красивата природа, евентуално за изкуството, много-много няма градивна информация.
Надявам се това да е началото на малко по-реалистични филми за България, правени в чужбина

# 11
  • Мнения: 9
Black Mamba,

i az se podraznih ot suchtite nechta kato tebe, znachi ne e sluchaino.
Inache predavaneto beche hubavo napraveno i vse pak pokazvache mnogo poveche polojitelni strani na Bulgaria otkolkoto drugi reportaji koito sum gledala tuk vav Fr po televiziata.
Pone 4i priatelski semeistva ni se obadiha da go gledame, i vsichki kazaha che si napravili "bulgarska vecherinka", gledali go i im haresalo. Daje niakoi gledali i povtorenieto.
A mladata ekolojka po edno vreme se zapitah bulgarka li e naistina, i Bulgaria li obicha poveche ili ekologichnata si pokaznost. No kakto i da e, nachta Bulgaria si ostava krasiva, samo veche ne znam kak chte posrechtam sumata priateli koito iskat da idvat s men tam liatoto.

Общи условия

Активация на акаунт