Domestos и пролетни цветя?

  • 7 994
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240
Не се смейте (много)! Покрай пролетното почистване се сдобих с Доместос + семена на пролетни цветя, идея си нямам какви са! newsm78 Нищо не разбирам от цветарство, но не ми се хвърлят- какво да ги правя? Thinking

# 1
  • Мнения: 668
Аз пък си купих Cif със семенца Simple Smile Моите са карамфилчета.
Погледни на пакетчето на твоите - трябва да пише какви са.

# 2
  • Мнения: 4 916
На мен ми се падна циганче, още днес ще го засея, така  итака съм в болнични.  Peace А, и някаква смес за букети - да ги държи свежи по-дълго време.

# 3
  • Мнения: 240
Карамфили са! Simple Smile Лепнали са пакетчето  от страната с името към етикета. Някой може ли да ми каже какво да правя сега - директно в пръст ли се слагат или?

# 4
  • Мнения: 420
Аз ги изсипах в една саксия и ги полях.
Ще видим дали ще се покаже нещо.

# 5
  • Мнения: 668
Можеш да си направиш разсад, защото карамфилите стават доста обемни.
Продупчи няколко кофички от к.мляко, сложи пръст, после семенцата (ама по 2 - 3 в кофичка), покрий с още малко пръст, полей ги хубаво в мивката, така че излишната вода да изтече, сложи в здрава кофичка от мляко или някаква чинийка и им нахлупи найлонови пликчета отгоре. Пликовете можеш да захванеш с ластик, за да не се изпарява водата. Поливаш по-рядко. Държиш на светло. Като поникнат и станат високи 3 - 4 пръста, ги разсаждаш. Това е, не е трудно Simple Smile

Ето виж тук: http://www.inkaflower.com/forum/viewtopic.php?t=480

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 14:46 от honey13

# 6
  • Мнения: 162
Аз пък имах гипсофила, но не съм сигурна какво цвете точно е това newsm78 Нямаше го в книгата за цветарство, която имам Sad Така или иначе го засях преди малко в едно по-голямо сандъче и ще чакам резултат Grinning

# 7
  • Мнения: 162
А, и още нещо - някой да е пращал смс? Аз се подлъгах от ниската цена /30ст/, ама май за да научиш дали печелиш трябва задължително да се обадиш на написания телефон. Иначе няма как денонощно да слушам Дарик Радио Crazy

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз пък имах гипсофила, но не съм сигурна какво цвете точно е това newsm78 Нямаше го в книгата за цветарство, която имам Sad Така или иначе го засях преди малко в едно по-голямо сандъче и ще чакам резултат Grinning

Това е гипсофила: http://fedra.hit.bg/gipsophila.htm, използва се за декорация на букети.

Къде ги продават тези препарати със семенца, искам и аз. Така поне ще се оправдая, че е заради самия препарат.

# 9
  • Мнения: 178
Аз пък имах гипсофила, но не съм сигурна какво цвете точно е това newsm78 Нямаше го в книгата за цветарство, която имам Sad Така или иначе го засях преди малко в едно по-голямо сандъче и ще чакам резултат Grinning

Това е гипсофила: http://fedra.hit.bg/gipsophila.htm, използва се за декорация на букети.

Къде ги продават тези препарати със семенца, искам и аз. Така поне ще се оправдая, че е заради самия препарат.

Аз си купих такъв Доместос от Пикадили в City Center Sofia (заради препарата беше, честно  Laughing ). Сигурно го има и в другите Пикадили.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Оооо, да, естествено, че е заради препарата.  Grinning Но при нас няма такава търговска верига. Ще дебна по другите.

# 11
  • Мнения: 701
А гипсофила има ли на семенца в препаратите?
Искам гипсофила!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
А гипсофила има ли на семенца в препаратите?
Искам гипсофила!



Има, нали това споменаха по-горе, но аз от опит ще ти кажа, че почти никога не поникват семенцата. Правила съм проби има-няма 7-8 пъти, при различни условия. Ако има някой с готов разсад шапка му свалям.

# 13
  • Мнения: 240
honey13, благодаря за изчерпателния отговор, ще се пробвам  bouquet
А за СМС-те и аз не пратих, защото си представих как трябва да слушам денонощно Дарик.
Доместоса го купих от кварталния магазин, предполагам че ги има навсякъде, просто трябва да е с промоционален етикет, моят беше с маргаритки/сигурно всички са еднакви/.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 22:54 от Аlexxa

# 14
  • Мнения: 668
Аlexxa, пак заповядай Grinning
Ако мога, ще помагам - за градинските цветя знам доста, но всичко друго, свързано с градината ми е пълна мъгла...
Иначе и аз си купих Cif-а от кварталното магазинче за перилни препарати - те май всяка пролет правят такива промоции.

AlexaS, на вилата имам гипсофила, но не вярвам толкова рано да е покарала. Като поникне ще пусна една тема за желаещите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт